Макова зірка – типове різдвяне тісто з дріжджами з додаванням домашнього маку. Це дуже легко зробити. Рецепт містить докладний опис та покрокові фото виконання зірки.
– смачний різдвяний пиріг з маком
– Ідеальний пиріг для гостей
– найкраще дріжджове тісто
- Час приготування: 1 година
- Час випікання: 30 хв
- Кількість порцій: близько 1500 г тіста
- Калорійність: 420 до 100 г тіста
- Дієта: вегетаріанська
Інгредієнти для дріжджового тіста
- чотири склянки пшеничного борошна – 640 г
- повна склянка теплого молока – 250 мл
- 6 жовтків середніх яєць
- 2 пакетики сухих дріжджів по 14 г
- Пів куба вершкового масла – 100 г
- 1/3 склянки цукру – близько 100 г
- дрібка солі
Інгредієнти для макової маси
- 250 г блакитного маку
- 50 г дрібних родзинок
- 25 г волоських горіхів
- 50 г апельсинових кірок
- дві столові ложки меду
- 50 г дрібного цукру
- чайна ложка вершкового масла
- 2 яєчні білки
Інгредієнти для лимонної глазурі
- 3 столові ложки лимонного соку – 18 г
- 10 столових ложок цукрової пудри – 120 г
Макова зірка
- Час вистоювання тіста: 60 хвилин
- Форма для тіста: великий лист і папір для випічки
- Розмір макової зірки: діаметр близько 32 см
- Калорії вважалися разом із лимонною глазур’ю.
Також потрібні: обробна дошка та борошно для посипання, качалка, невелике яйце, щоб обмастити макову зірку перед випіканням, наприклад, перепелине.
Макова зірка – один із найцікавіших пирогів, які можна спекти на Різдво. Макова зірка – це не що інше, як найкраще дріжджове тісто та найсмачніша макова маса. Маковий пиріг досить схожий, але процес складання тіста виглядає зовсім інакше.
При приготуванні дріжджового тіста я наслідував свого фаворита. Вологий дріжджовий пиріг ідеально підходить як натхнення для приготування дріжджового тіста для цієї смачної зірки. Макова маса – це половина порції з мого рецепта універсальної макової випічки для випікання. Ще глазур. Лимонна глазур ідеально підходить для дріжджового тіста завдяки поєднанню солодощі з кислуватим смаком лимонного соку.
Насипте чотири склянки пшеничного борошна у велику миску. 500. Вам знадобиться близько 640 г борошна. Додайте щіпку солі, два пакетики сухих дріжджів й 1/3 склянки цукру або близько 100 г цукру.
Якщо ви хочете використовувати свіжі дріжджі, вам знадобиться близько 50 г дріжджів. З інгредієнтів для тіста віджати 3 столові ложки борошна. Додайте дріжджі та чайну ложку цукру та влийте кілька ложок теплого молока. Ретельно розітріть закваску ложкою та відставте в тепле місце. Я зазвичай ставлю форму для бісквіта в трохи розігріту духовку. Достатньо температури до 30 градусів, щоб закваска за 20 хвилин перетворилася на піну. З’єднайте цю закваску з рештою інгредієнтів тіста і продовжуйте готувати їх так само як і з сухими дріжджами.
Макова зірка
Додайте шість середніх яєчних жовтків у миску з сухими інгредієнтами. Відкладіть білки убік, щоб зробити, наприклад, безе. Додати пів куба, тобто. 100 грамів розтопленого й холодного вершкового масла, і склянка трохи теплого молока. Замісити тісто, а потім почати місити. Тісто спочатку замішую руками, а потім ставлю під міксер із гачками для дріжджового тіста. Місимо тісто 5 хвилин. Тісто буде трохи липким. У такому вигляді ви залишаєте його рости.
Накрийте тісто бавовняною тканиною або фольгою і залиште на годину, щоб воно піднялося. Найкраще використовувати трохи розігріту духовку – температура не повинна бути вище 30 градусів. За годину тісто має гарно піднятися.
Викладіть тісто на чисту поверхню столу або присипану борошном поверхню. Тісто трохи липке, тому борошно є обов’язковим. Розділити тісто на дві рівні частини. Сформувати дві кульки із тіста.
На лист, на якому буде смажитися макова зірка, покладіть папір для випічки. Таким чином, не потрібно буде знову переносити широкий коржик з тіста на лист/форму. Розкотіть одну кульку в корж діаметром близько 30 см і перекладіть її на лист, застелений папером.
Макова маса
Якщо у вас є мелений мак, просто залийте окропом і дайте охолонути. Використовуйте марлю, нову бавовняну тканину, щоб висушити зайву воду. Найкраще тоді помістити його в широку каструлю або миску та вилити по всьому центру. Достатньо з’єднати кінці тканини, добре загорнути й добре віджати масу над каструлею або раковиною. Вилийте каламутну воду.
Якщо у вас ціле насіння маку, то зробите так само як і з меленим маком. Різниця лише в тому, що після віджимання зайвої води мак потрібно двічі подрібнити на кухонному комбайні.
До готового маку додаєте решту інгредієнтів. Дроблені горіхи, мед й цукор, вершкове масло, будь-якоі родзинки (більший можна нарізати шматочками) і цедра апельсина, лимона або цитрона. Я іноді змішую родзинки з журавлиною (50 г родзинок і 50 г журавлини). Білки збити в напівтверду масу із щіпкою солі. Ретельно все перемішати.
Також можна використовувати готову консервовану макову масу. Проте, я рекомендую зробити свою власну масу з маку, тому що більшість готових продуктів містять занадто багато води та цукру.
На корж із дріжджового тіста викладаємо приготовлену макову масу. Не розподіляйте його на всій поверхні. Залишити до 2 см вільного тіста.
Рецепт
Розкотіть другий корж і покладіть його на перший маковий корж. Злегка притисніть один до одного. Можна руками спробувати виправити форму та розташування коржів.
Помістіть на мить склянку, форму для печива або галушок в центр торта. Залишіть сліди країв. Це найпростіший спосіб знайти центр зірки.
Гострим ножем розділіть тісто навпіл, не звертаючи уваги на відмітку склянки, тому не розрізайте тісто в місці, позначеному склянкою/різцем. Зробіть два окремі надрізи. Потім зробити ще один надріз, щоб рівномірно розділити тісто на 4 частини (навхрест).
Розріжте кожну частину ще раз навпіл, а потім ще раз навпіл. У вас вийде 16 однакових шматочків тіста. Два шматки тіста, що примикають один до одного, двічі переверніть усередину: візьміться однією рукою за один кінець коржика, а інший за інший кінець. Скрутіть обидві частини так, щоб шнеки тіста були звернені один до одного. Виконайте те саме з наступними парами тістового заготовлення.
Макова зірка майже готова до випікання. Збити у мисці невелике яйце. Змастіть їм усю макову зірку. Я рекомендую використовувати для цього кухонну щітку.
Макова зірка
Почніть розігрівати духовку до 170 градусів. Варіант випічки: вгору/вниз. Поки духовка розігрівається, макова зірка ще трохи підросте. Помістіть макову зірку в духовку на середню полицю. Випікайте дріжджове тісто приблизно 30-35 хвилин, поки верх не стане золотисто-коричневим. Після випікання відкрийте дверцята духовки. Через кілька хвилин зніміть форму зі спеченою маковою зірочкою.
Після остигання покрийте макову зірку лимонною глазур’ю. Налийте в миску 3 столові ложки лимонного соку. Я завжди додатково зливаю сік через дрібне ситечко, щоб у чашу не потрапила кісточка чи фрукт. Також додайте 10 столових ложок цукрової пудри. Я рекомендую додати до миски вісім столових ложок цукру і перевірити консистенцію глазурі. Можливо, цієї кількості буде достатньо, тому що ви отримували повніші ложки цукру. Глазур не повинна бути густішою за теплий пудинг. Пам’ятайте, що глазур з часом загусне і повністю затвердіє.
Я наніс глазур на трохи теплу макову зірку, щоб вона не застигла на фото.
Макова зірка смачна у гарячому та остиглому вигляді навіть протягом 4 днів після випічки. Після остигання загортаю в папір та прозору фольгу та зберігаю.