Головна сторінка >> Лікування карієсу без болю
Лікування карієсу без болю

Лікування карієсу без болю

Лікування карієсу без болю – багато хто вважає лікування зубів дуже болючим процесом і бояться звертатися до стоматологів. Однак сучасні технології дозволяють лікування карієсу без болю.

Карієс – це патологічний процес, що виникає у твердих тканинах зуба після його прорізування і демінералізацією емалі, що характеризується вимиванням солей, кальцію і фтору, з утворенням дефекту у вигляді порожнини.

Чому виникає карієс?

Лікування карієсу без болю
Лікування карієсу без болю

Причиною карієсу є насамперед погана гігієна зубів: через недостатньо ретельного чищення зубів між зубами, на фісурах (природних заглибленнях у зубах) та у при шийкових областях залишаються частинки їжі, таким чином на зубах осідає наліт. Крім цього, слід звернути увагу на спадковість. Якщо ваші батьки мають проблеми з зубами, дуже ймовірно, що вони будуть і у вас. Існує і таке поняття, як природна санація: деякі з нас від природи мають надзвичайно міцну емаллю, яка здатна протистояти агресивному середовищу ротової порожнини, проте буває і навпаки – ослаблена емаль. Крім цього, деякі захворювання шлунка сприяють розвитку карієсу: наприклад, постійна печія сприяє викиду кислоти в ротову порожнину, кислота веде до ерозії зубів і виникнення карієсу.

Лікування карієсу без болю – чим небезпечний карієс?

фото

Карієс небезпечний своїми ускладненнями. Карієс є осередком інфекції. Не вилікований у початковій стадії карієс доходить до пульпи (судинно-нервового пучка зуба), інфекція проникає в нерв, виникає запалення, зуб починає хворіти. Таким чином карієс переходить у пульпіт, наступною стадією є періодонтит – коли запалення виходить за верхівку кореня зуба, потім починаються гнійні процеси – періостит, чи запалення окістя, що більшість пацієнтів називають флюсом. На цій стадії не обійтися простим лікуванням, потрібно робити розріз і випускати гній. У найзапущеніших випадках пацієнтам загрожує втрата зуба.

Що потрібно робити, щоб уникнути ускладнень?

Лікування карієсу без болю
Лікування карієсу без болю

Необхідно обов’язково двічі на рік відвідувати стоматолога. Стоматологи рекомендують такий тимчасовий проміжок, тому що саме протягом шести місяців може виникнути карієс, проте він не встигне розвинутись і пацієнт може обійтися мінімальним лікуванням, менш інвазивним – можна зберегти більше тканин зуба, оскільки менша кількість тканин зазнала інфікування.

Найчастіше пацієнти дивуються, чому, на перший погляд, невеликий отвір у зубі стоматолог сильно «розсвердлює», а цьому є дуже просто пояснення: після того, як карієс проник через емаль – найтвердішу частину зуба, – він починає дуже швидко вражати внутрішні тканини зуба, оскільки вони значно менш стійкі до поразки, ніж емаль. Зберегти ці тканини неможливо, оскільки вони інфіковані, тому й доводиться їх видаляти – висвердлювати. Саме тому чим раніше пацієнт прийде на огляд і лікар виявить карієс, тим більша ймовірність, що інфекція встигла завдати мінімальної шкоди тканинам зуба. При запущеному процесі може бути вражений нерв, при цьому зуб може навіть не хворіти. У цьому випадку не вдасться обмежитись установкою пломби, доведеться пломбувати канали.

Лікування карієсу без болю

Лікування карієсу в сучасній стоматології є абсолютно безболісним. Багато хто з нас пам’ятає, наскільки болючим та дискомфортним було лікування зубів одне – два десятиліття тому. Однак прогрес не стоїть на місці, методи лікування у сучасній стоматології удосконалюються з кожним роком. Завдяки використанню анестетиків нового покоління та сучасного обладнання пацієнт не відчуває болю під час лікування. Крім анестезії, дуже велике значення має стоматологічні установки. Раніше використовувалися установки без водоповітряного охолодження. Зуб сильно нагрівався в процесі лікування, що теж викликало біль. Тепер використовуються установки з системою охолодження, що не допускає перегрівання зуба.

Сучасна стоматологія у Києві оснащена обладнанням нового покоління. Використовуються найсучасніші матеріали та інструменти, що дозволяє найбільш ефективно та безболісно лікувати карієс та його ускладнення. Рекомендується двічі на рік відвідувати стоматолога та гігієніста. Першого – щоб вчасно виявити виникнення каріозного процесу. Другого – щоб запобігти розвитку даного процесу. Адже своєчасне професійне чищення зубів (гігієна) знімає наліт на зубах, який і є причиною виникнення карієсу. У запущених випадках готові подолати будь-яке ускладнення.

Міцного здоров’я!

Прокрутити вгору