Головна сторінка >> Фільми антиутопії про майбутнє – ТОП 30
Фільми антиутопії

Фільми антиутопії про майбутнє – ТОП 30

Фільми антиутопії — всі найцікавіші у жанрі про майбутнє та ідеальне суспільство. У топ список увійшли й серіали на цю тему.

Зміст

Матриця (The Matrix 1999)

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Томас Андерсон – офісний службовець, що ночами підробляє хакером і шукає відповіді на свої запитання – хто такий Морфіус і що таке Матриця. Завдяки новим знайомствам герой дізнається, що реальний світ — лише симуляція і утопія. Людство давно програло у війні з машинами, а сам Томас — обраний рятівник людей — Нео.

Острів (The Island 2005)

кіно

Після глобальної катастрофи, що відбулася, залишки людства змушені переселитися в захищені бункери. Тепер єдиний шанс для людей на краще життя полягає в щотижневій лотереї, переможці якої отримують можливість вирушити на Острів — антиутопічний рай на випаленій землі, який дивом уцілів після катастрофи.

Руйнівник (Demolition Man 1993) – Фільми антиутопії

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Технології та суспільство майбутнього дали людям можливість не саджати злочинців у в’язниці, а заморожувати їх. На початку 30-х років XXI століття із заморозки виходить небезпечний злочинець кінця XX століття Саймон Фенікс. Поліція майбутнього, яка давно не тримала в руках зброї, виявляється не має сили протистояти йому і вирішує пробудити від заморозки поліційного, який жив наприкінці XX століття.

Еквілібріум (Equilibrium 2003)

кіно

У майбутньому людство, яке зазнало на собі жахи третьої світової війни, вирішується на повну відмову від почуттів. Тепер усі громадяни зобов’язані щодня вводити собі спеціальний препарат, який убиває всі почуття та емоції. Однак і в такому світі знаходяться незгодні, так звані ті, хто полює на охоронців чинного порядку.

Крикуни (Screamers 1995)

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

До кінця XXI століття людство загрузло у війнах та конфліктах за ресурси, на тлі чого було створено сучасну смертоносну зброю під назвою «Крикуни». Згодом Крикуни отримують можливість самостійно розвиватися і навіть приймати образ людей, і тепер ворожими сторонам доведеться об’єднатися для боротьби зі своєю зброєю.

Цікаво  Фільми про пригоди - ТОП 20

Людина, що біжить (The Running Man 1987) – Фільми антиутопії

кіно

Америка майбутнього перетворюється на поліційну державу. Країну з’їдають економічні проблеми та безробіття. Щоб хоч якось відвернути громадян від проблем, уряд вигадує нову розвагу — кровожерливе шоу на виживання «Той, що біжить». Шанси на перемогу прагнуть нуля, а черговим мимовільним учасником стає чесний поліційний Бен Річардс.

Час (In Time 2011)

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

У недалекому майбутньому люди старіють лише до 25 років, ось лише за роки життя доводиться платити. У новому світі найціннішою валютою є час, завдяки чому багаті можуть жити вічно, тоді як бідним доводиться боротися за можливість жити. Хлопець з гетто Вілл виявляється хибно звинувачений у вбивстві та крадіжці часу і змушений бігти з випадковою попутницею.

Особлива думка (Minority Report 2002)

кіно

У суспільстві майбутнього людям вдалося практично повністю викорінити злочинність завдяки системі, яка здатна передбачати майбутнє. З її допомогою потенційних злочинців затримують ще до того, як вони вчинять злочин. Але одного разу голова злочинного відділу сам стає жертвою цієї програми, коли його звинувачують у вбивстві незнайомої йому людини.

Гаттака (Gattaca 1997) – Фільми антиутопії

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Гаттака — світ майбутнього, у якому люди більше народжуються природним шляхом, а з’являються на світ у лабораторіях. Відтепер кожна людина має ідеальний генетичний код, але головний герой Вінсент — один із тих, хто був народжений у коханні, а значить з самого моменту народження на нього було повішено ярлик «непридатний».

Дивергент (Divergent 2014)

кіно

Дія фільму розгортається в антиутопічному майбутньому, де кожен юнак після досягнення 16 років зобов’язаний вибрати одну з п’яти фракцій і приєднатися до неї. Кожна фракція уособлює найяскравішу рису характеру її послідовників. У день 16-річчя юна Беатріс дізнається, що вона дивергент, тобто не належить до жодної з фракцій.

Плезантвіль (Pleasantville 1997)

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Підліток Девід, народжений у 90-х роках, є затятим шанувальником п’ятдесятих, і навіть його улюблене шоу «Плезантвіль» розповідає про ідеальне та утопічне містечко 50-х років. Хлопець мріє побувати в місті своєї мрії, і одного разу за допомогою незвичайного пульта разом із сестрою Дженніфер переноситься прямісінько до Плезантвіль.

Сурогати (Surrogates 2009) – Фільми антиутопії

кіно

У світі майбутнього люди активно використовують роботів «сурогатів», які замінюють самих людей, повністю виконуючи всі робочі та соціальні зобов’язання. Однак у такому світі перебувають люди, які виступають проти подібних замінників, які незабаром вигадують спосіб знищення не лише роботів, а і їхніх господарів.

Пляж (The Beach 2000)

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Річард – молодий і привабливий американець, який нещодавно розлучився з дівчиною і шукає собі нових пригод. Після самогубства його випадкового знайомого до рук Річарду потрапляє карта з позначкою якогось місця — пляжу, який обіцяє бути справжнім раєм на Землі. У компанії нових знайомих Річард наважується спробувати щастя на таємничому пляжі.

Ерго Проксі (Ergo Proxy 2006)

кіно

Ромудо — місто під куполом, одне з небагатьох міст посеред випаленої пустелі, де ще є життя. Люди тут є сусідами з роботами-андроїдами, чиє головне завдання — служіння людству. Однак незабаром у Ромудо починає поширюватися небезпечний вірус, який перетворює роботів на вбивць і злочинців. Розслідувати справу береться 19 річна інспектор Ріл Меєр.

Цікаво  Безкоштовні цікаві фільми на Ютуб - ТОП 30

Чужі серед нас (They Live 1988) – Фільми антиутопії

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Нейда — невдачливий хлопець, який переїхав до великого міста, шукаючи хорошу роботу. Одного разу йому в руки потрапляють незвичайні окуляри, які несподівано відкривають герою моторошну правду і справжнє страшне обличчя звичного світу. Все довкола закликає людей підкорятися і споживати, а сильні світу цього насправді потворні прибульці, які поневолили людей.

“V” означає Вендетта (V for Vendetta 2006)

кіно

В альтернативній версії майбутнього після страшної епідемії в Англії було встановлено жорстку диктатуру з усіма неприємними наслідками. Якось у Лондоні з’являється таємничий борець за свободу в масці, який називає себе V і має намір розпочати приховану та явну боротьбу проти влади з метою повернути людям свободу.

13-й район: Ультиматум (Banlieue 13 Ultimatum 2009)

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Продовження фільму «13-й район», події якого розгортаються через 3 роки. У нещасливому районі Парижа з іншого боку стіни влада розділена між п’ятьма бандами. Уряд хоче знищити район і охоче підбурює у ньому заворушення, а отже старим героям Лейто та Дам’єну знову доведеться рятувати Париж від хаосу.

Потрошителі (Repo Men 2010) – Фільми антиутопії

кіно

У розвиненому світі майбутнього люди, яким потрібний штучний орган, можуть без проблем отримати його, ось тільки за це найчастіше доводиться платити високу ціну. Бажаний орган можна взяти у кредит, проте якщо оплата не надійде вчасно, до боржника прийдуть безжальні колектори збудників.

Місто Ембер: Втеча (City of Ember 2008)

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Багато років тому апокаліпсис практично знищив людство. Залишки людей, що вижили, змушені спуститися в підземне місто, де їм потрібно було провести 200 років, не бачачи сонця і заощаджуючи їжу і паливо. Але ось 200 років майже добігають кінця, а дорогоцінна капсула з інструкцією про те, як вибратися на поверхню, виявилася втраченою.

Геймер (Gamer 2009)

кіно

В утопічному світі майбутнього була створена розрахована на багато користувачів гра, що містить елементи реаліті-шоу, під назвою «Вбивці». За правилами взяти участь у грі можуть приречені злочинці, засуджені до страти. Джон Тілман, засуджений на довічний термін, має перемогти у 30 битвах, щоб отримати шанс на волю.

Психопаспорт (Psycho-Pass 2012) – Фільми антиутопії

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Японія, 2112 рік. У майбутньому люди ефективно борються зі злочинністю за допомогою системи «Сівіла» та психопаспортів — технології, яка вимірює особистість кожної людини та оцінює її можливу схильність до злочинів. Однак і така система може виявитися недосконалою, а тому з потенційними злочинцями розуміються Карателі.

Фортеця (Fortress 1992)

кіно

Через виснаження ресурсів і неконтрольованого зростання населення американська влада вводить сувору заборону на наявність у сім’ї більше однієї дитини. Після смерті свого малюка Бренник разом із дружиною вирішують завести другу дитину, за що потрапляють у Фортецю — найзахищенішу в’язницю із витонченою системою тортур, з якої ще нікому не вдавалося тікати.

Метрополіс (Metropolis 1927)

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Німе кіно про антиутопічне майбутнє, в якому існує місто Метрополіс, розділене на дві частини. У нижній частині туляться робітники, щодня зайняті важкою працею та обслуговуванням машин. Водночас верхня частина міста більше схожа на рай і є притулком для багатих та можновладців. Подібний несправедливий поділ суспільства рано чи пізно призведе до сумних наслідків.

Цікаво  Популярні фільми бойовики - цікава добірка на вечір

Темне місто (Dark City 1998) – Фільми антиутопії

кіно

Джон Мердок приходить до тями в незнайомому готелі, а по сусідству виявляє труп незнайомої жінки. Таємничий голос телефоном повідомляє, що за Джоном йде полювання, проте сам він абсолютно нічого не пам’ятає. Мердок виявляється замкнений у темному місті, яке ніколи не бачив сонячного світла, а за ним по п’ятах йдуть дивні істоти.

Той, що біжить по лезу (Blade Runner 1982)

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Людство активно розвивається, освоює космос і співіснує з роботами-андроїдами, які зовні нічим не відрізняються від звичайних людей. Андроїди самі не завжди знають, чи є вони людиною, чи машиною, проте за тими з них, хто намагається повстати проти встановленого порядку, починає полювання спеціальний підрозділ «Блейд-Раннер».

Елізіум: Рай не на Землі (Elysium 2013) – Фільми антиутопії

кіно

До середини XXII століття суспільство людей було поділено на дві групи. Багаті отримують можливість жити в справжній утопії — на чистій та квітний космічній станції, тоді як бідні залишаються доживати свого віку на забрудненій та перенаселеній Землі. Невдачливому жителю Землі Максу випадає можливість зрівняти у правах еліту та мешканців планети.

Той, що біжить в лабіринті ( The Maze Runner 2014)

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Підліток Томас приходить до тями в незнайомому місці, а незабаром потрапляє в «Притулок» — замкнутий лабіринт, з якого немає виходу, і в якому проживає ще 60 таких самих підлітків. Багато хто з них живе в лабіринті роками, а щомісяця у притулку з’являється новий мешканець. Все змінюється, коли одного разу в лабіринт потрапляє дівчинка з дивною запискою в руці.

Голодні ігри (The Hunger Games 2012)

кіно

У майбутньому влада зосереджена на руках деспотичних правителів, тоді як прості люди змушені виживати всередині замкнутих дистриктів у світі. Єдиною розвагою для багатих та бідних є Голодні ігри, участь у яких беруть підлітки, обрані жеребом. Учасниці Кітніс Евердін доведеться поборотися за своє життя та свободу, адже переможець в Іграх лише один.

Трон: Спадщина (Tron: Legacy 2010) – Фільми антиутопії

Фільми антиутопії про майбутнє
Фільми антиутопії про майбутнє

Сем Флінн все життя ріс без батька, але одного разу йому випадає можливість розслідувати обставини його зникнення. Вирушивши на пошуки Кевіна Флінна в кіберпростір, Сем виявляється замкнений усередині віртуальної реальності, в якій Кевін провів останні 20 років. Тепер батько з сином за допомогою красуні Кворри має знайти вихід з чорно-неонового лабіринту.

Першому гравцю приготуватися (Ready Player One 2018)

кіно

2045 рік. Світ, який занурився в хаос і розруху, ось-ось може впасти, але доти люди знаходять втіху в грі віртуальної реальності OASIS. Якось її ексцентричний автор запускає внутрішньоігровий багатоетапний квест, переможець якого отримає мільйонний стан. Звичайний хлопець Уейд Уоттс вирішує спробувати успіх і входить у гру.

Дивіться також: Фільми з Дженніфер Коннеллі – ТОП 25

Scroll to Top