Головна сторінка >> Домашня макова маса – рецепт приготування!
Домашня макова маса

Домашня макова маса – рецепт приготування!

Домашня макова маса – обов’язково зацініть найкращу макову масу для багатьох кондитерських виробів. Це перевірений і надійний і водночас дуже старий рецепт. Макова маса ідеально підійде для дріжджового, пісочного та бісквітного пирогів.

– перевірений рецепт

– дуже універсальне застосування

– також з використанням меленого насіння маку

  • Час приготування: 30 хвилин
  • Кількість порцій: близько 1300 г ваги
  • Калорійність калорій: 490 ккал за 100 г макової маси
  • Дієта: безглютенова, вегетаріанська

Складові:

  • 500 г сухого блакитного маку
  • 50 г родзинки
  • 50 грамів сушеної журавлини
  • 50 грамів кураги
  • 70 г волоських горіхів або пекану
  • 100 грамів зацукрованих апельсинових кірок
  • 4 столові ложки натурального меду – 80 г
  • 100 г цукру, наприклад очеретяного
  • 2 столові ложки вершкового масла – 20 г

Домашня макова маса

Домашня макова маса має дуже широкий спектр застосування. Ви можете використовувати її для пирогів, булочок та макових коржиків. Ідеально підходить для різдвяної локшини з маком чи змішаних чизкейків. Також можна розділити мак на порції та заморозити. Тому це рецепт на досить велику порцію ваги, адже я використовую цілих 500 г сухого маку.

Домашня макова маса 1
Домашня макова маса

Знадобиться 500 г сухого маку цілого (500 г) або меленого (350 г). На цей раз я використав цілісний мак. Покладіть насіння маку в каструлю й залийте 3 склянками води. Все перемішати й довести до кипіння. Зменште потужність й готуйте ще п’ять хвилин. Після цього «пересипати» всю цю справу у велике, але дрібне сито, поставлене, наприклад, на широку миску, й відставити на 20 хв, щоб мак охолонув. Насіння маку, осушене таким чином, може практично не вимагати додаткового віджиму через марлю.

Порада: Якщо у вас є мелений мак, використовуйте менше, тобто близько 350 г. Вам залишиться тільки залити його окропом й залишити остигати. Використовуйте марлю, щоб вичавити зайву воду. Найкраще помістити його на широку каструлю чи миску й вилити всю масу всередину. Просто з’єднайте кінці тканини, добре згорніть і відіжміть масу.

рецепт 2
Домашня макова маса

Злегка остиглий і добре просушений від зайвої води мак подрібнити.

Домашня макова маса 3

Рецепт

Поки зварений мак остигає, приготуйте сухофрукти й інші добавки. На фото нижче у мене вже готові цукати з апельсинової кірки. Я використав 100 грамів такої цедри, але якщо у вас є ще й зацукрована цедра лимона, цитрона або папая, ви легко зможете зробити з них мікс вагою 100 грамів.

З двох сторін від цукатів з апельсинової кірки у мене ще по 50 грамів дрібних родзинок і по 50 грамів суцільно ягідних сушених журавлин. Ви також можете використовувати більші родзинки або золоті родзинки, які я рекомендую нарізати дрібніше. Журавлину можна замінити в’яленою вишнею, яку також варто злегка подрібнити. Ще я додав кілька курагів загальною вагою близько 50 грамів. Я вже нарізав абрикос перед тим, як додати їх до маку.

Порада: Замість родзинок також можна додати нарізані: фініки, м’який інжир, ягоди годжі або шовковицю білу.

рецепт 4
Домашня макова маса

Перемелений і остиглий мак я пересипаю у велику каструлю, щоб мені було легше додавати інгредієнти й нарешті, трохи підігріти всю масу. Тому в каструлю наливаємо чотири столові ложки натурального меду, це приблизно 80 г меду (липовий, акацієвий). Всипати близько 100 г цукру (я використовую тростинний цукор). Додайте близько 20 г справжнього вершкового масла і близько 70 грамів подрібнених горіхів. Волоські горіхи або суміш волоських горіхів і горіхів пекан є найкращими. Підійдуть інші м’які горіхи, такі як кеш’ю або фісташки.

Домашня макова маса 5

Домашня макова маса

Додайте всі раніше підготовлені сухофрукти та перемішайте масу. Поставте каструлю на конфорку із мінімальною потужністю. Розмішуйте макову масу, поки масло не розтане і маса не стане однорідною. Однак це не має займати понад п’ять хвилин.

рецепт 6
Домашня макова маса

Макова маса готова до вживання. На цей раз у мене вийшло 1300 грамів ваги. Більшу частину маси обов’язково заморозь відразу, щоб використовувати для макового пирога, який пектиму на Різдво, і для локшини з маком. Використання готової маси значно прискорить і полегшить приготування новорічних страв.

Домашня макова маса 7
Домашня макова маса

Також можна зберігати готову макову масу в скляному посуді в холодильнику до 7 днів. Як я писав раніше, макову масу можна і заморозити. Я часто готую її та заморожую в пакетах для заморожування. Після розморожування використовую для різдвяної випічки. Це заощаджує мені багато часу.

Пам’ятайте, що перед тим як випікати коржі з великою кількістю маку, варто змішати масу з круто збитими яєчними білками. На 500 г макової маси використовуйте піну від 1 до 6 білків (залежно від рецепта). Макова маса зі збитими білками не кришиться після випікання і виходить компактною. Пиріг з маком, загорнутий у цю масу, буде найкращим!

Смачного!

Прокрутка до верху