Дріжджовий пиріг з полуницею – чудова випічка, яку я рекомендую не лише в сезон свіжої полуниці. Рецепт дуже простий, а тісто виходить ароматним, пишним та смачним.
– на свіжих або швидкорозчинних дріжджах
– можна використовувати й заморожену полуницю
– багато порад, докладний опис та фото
- Час приготування: 30 хвилин
- Загальний час підйому тіста: 1 година 30 хвилин
- Мінімальний час випічки: 35 хвилин
- Кількість порцій: більш як 1600 г тіста
- Калорійність: 290 ккал за 100 г тіста
- Дієта: вегетаріанська
Інгредієнти для тіста
- 500 грамів пшеничного борошна
- 1 склянка теплого молока – 250 мл
- 100 г справжнього вершкового масла – половина класичного кубика
- 7 г швидкорозчинних дріжджів або 30 г свіжих дріжджів
- 80 г дрібного цукру – чотири столові ложки
- 3 жовтки великих яєць
- 500 г полуниці – свіжої чи заморожено
Інгредієнти для крихти
- 50 г справжнього вершкового масла – 1/4 частина класичного кубика
- 50 г дрібного цукру
- 70 г пшеничного борошна
Інгредієнти для лимонної глазурі
- три столові ложки лимонного соку чи води
- десять столових ложок цукрової пудри – приблизно 120 г
Дріжджовий пиріг з полуницею
Випічка: 180 градусів, середня полиця з можливістю випікання вгору/вниз
Форма для випічки: не менше 24 / 24 см.
Насипте 500 г пшеничного борошна у велику миску. Також додаємо щіпку солі (її не було в інгредієнтах) та 4 повні столові ложки цукру, тобто. 80 г цукру. Потім додати три жовтки великих яєць (білок можна використовувати для іншого рецепту), дріжджі (товчені, свіжі, масою 30 грамів або 7 грамів швидкорозчинних сухих), 100 грамів розтопленого й охолодженого або розм’якшеного вершкового масла. Також влити склянку теплого молока.
Порада: Навіть при використанні свіжих дріжджів не потрібно готувати закваску (проте тісто довше замішується і більше часу потрібно для підйому). Однак це можна зробити. Все, що потрібно зробити, це відкусити трохи підготовлених інгредієнтів для тіста. Отже, в посудину місткістю близько 500 мл (закваска сильно підіймається) кладемо 30 г свіжих дріжджів; 2 столові ложки борошна, взяті з відміряних 500 г; столова ложка цукру, взята з приготовленої порції; близько 50 мл молока – також виготовлено із заздалегідь підготовлених 250 мл молока. Через 20 хвилин розчин повинен набухнути й сильно спінитися. Додайте його до інших інгредієнтів і плавно замісіть тісто, як описано нижче.
Дріжджовий пиріг з полуницею
Все перемішати ложкою або силіконовою лопаткою. Перемістіть чашу із тістом під міксер із гачками для дріжджового тіста. Вимішуйте тісто близько п’яти хвилин. Після замісу воно має бути однорідним, але досить липким. Він все одно злегка прилипатиме до стінок миски. Можна також замісити вручну, але це займе трохи більше часу.
Вимішане тісто залишити у тій же мисці. Накрийте їх бавовняною тканиною або фольгою. Виберіть тепле та безвітряне місце. За годину воно має добре вирости. За потреби збільште час підйому до 30 хвилин.
Нижче тісто після замісу, але до підйому:
Нижче тісто після години підйому:
Застеліть дно обраної форми (у мене форма 24 / 24 см – внутрішні розміри) пекарським папером. Боки не вистилаю папером для випікання, а змащу вершковим маслом. Однак, якщо ви надаєте перевагу, ви також можете покрити сторони форми папером. Форма 24 / 24 см – найменша форма, яку я рекомендую використовувати для випікання пирога. Він виходить високим, але й випікати його потрібно довше. Якщо ви використовуєте лист розміром, наприклад, 20 / 30 см, тісто буде трохи нижче, але, ймовірно, воно пропечеться приблизно через 35 хвилин. Також рекомендую роз’ємні форми діаметром 25-28 см.
Перекладіть тісто у форму випічки, підготовлену для випічки. Під час підкладання та розрівнювання тіста воно дегазується і знову буде трохи нижче. Воно знову зросте під час другого підйому та під час випікання.
Рецепт
Близько 500 грамів полуниціі дуже ретельно промийте під холодною проточною водою. Видаліть плодоніжки та обсушіть полуницю паперовим рушником. Великі шматки розрізати трохи менші шматочки. Виберіть полуницю, яку не зібрали після дощів, щоб спекти дріжджове тісто. Чим м’ясистіша і солодка (не водяниста) полуниця, тим краще.
Після розміщення полуниці на торті рекомендую все накрити тканиною і залишити форму хвилин на 30, щоб вона знову піднялася. Приготуйте крихту і покладіть на пиріг і полуницю безпосередньо перед випічкою.
Усі інгредієнти для крихти необхідно ретельно перемішати та розтерти в руках. Буде: менше пів склянки борошна пшеничного – 70 грамів; 50 г дрібного цукру; 50 г справжнього вершкового масла. Крім того, я рекомендую додати трохи ванільної пасти або вибрати кілька насінь зі стручка ванілі й змішати з інгредієнтами, що залишилися крихти. Викладіть крихту на торт і полуницю.
Порада: Також можна використовувати заморожену полуницю вагою близько 500 г. Однак її необхідно попередньо розморозити природним шляхом, а потім підігріти до кімнатної температури та висушити. Не розрізайте розморожену полуницю перед тим, як покласти на пиріг.
Дріжджовий пиріг з полуницею
Помістіть тісто в заздалегідь розігріту духовку. Варіант випічки вгору/вниз; середня полиця у духовці; температура – 180 градусів; час запікання – близько 35-45 хвилин. Приблизно через 30 хв перевірте готовність полуничного тіста. Мій пиріг випікався близько 40 хвилин (чим менше форма, тим вищий пиріг і трохи довше випікання).
Після випікання прочиніть дверцята духовки. Через 5 хвилин швидкий пиріг можна діставати із духовки. Варто звільнити тісто від форми та викласти на решітку до повного охолодження, щоб наостанок полити лимонною домашньою глазур’ю.
Глазур: налийте 3 столові ложки лимонного соку в миску. Додайте 10 столових ложок цукрової пудри. Перемішайте глазур ложкою. Якщо ви продовжите змішувати глазур трохи довше, вона стане ще гладкішою. Недостатньо змішати порошок із соком. Цукрова пудра також має розчинитися в соку. Нанесіть готову глазур на корж, що остигнув.
Якщо дріжджове тісто з полуницею не з’їдено вдень випічки, просто загорніть його в папір для сніданку. Можна зберегти до наступного дня.
Також подивіться рецепт кремовий торт. Рекомендую рецепт торт малинова хмаринка.