Торт Філадельфія – незвичайний десерт без випічки. В основі смачний низ із дрібно покришеними сухарями та желе з вишнею. Рецепт безперечно вартий вашої уваги.
– тісто можна робити цілий рік
– дуже докладний опис виробництва з фото
– багато порад щодо замінників продуктів
- Час приготування: 5 годин
- Кількість порцій: Форма 24 / 24 см – 2700 г тіста
- Калорійність: 165 к на 100 г тіста
Інгредієнти для дна
- 160 г класичних сухариків – приблизно 14 штук більшого розміру
- 200 г шоколадного крему типу Nutella
Інгредієнти для вершкового крему
- 500 мл густих вершків 30%
- 240 г густого йогурту – приблизно 4/5 склянки
- 1 желе зі смаком вишні чи лимона
- 250 мл окропу – 1 склянка
- 50 г цукрової пудри – приблизно 3 ст.
Інгредієнти для желе з вишнею
- 2 желе зі смаком вишні
- до 500 г свіжої чи замороженої
- 750 мл окропу – 3 склянки
Торт Філадельфія
Вершки та йогурт зберігайте охолодженими у холодильнику.
Основа цього тіста складається з сухариків та шоколадного або шоколадно-горіхового крему. У мене пішло близько 160 г сухарів і близько 200 г вершків. Класичні сухарі (несолодкі й без добавок) слід попередньо подрібнити до «піску», щоб вони нагадували панірувальні сухарі. Я використовував кухонний комбайн зі спеціальною насадкою. Додати вершки в терті сухарі. Я додав не повну, маленьку баночку класичної Нутелли, але можна використовувати будь-який інший крем такого типу.
Порада: сухарі не обов’язково ідеально шліфувати. Деякі більші крихти в порядку. Якщо ви хочете менш щільне дно, змішайте 200 г вершків зі 180 грамами мелених сухарів. Така суміш сміливо заповнюватиме дно роз’ємної форми, зберігаючи при цьому «липкість» інгредієнтів.
Застеліть дно роз’ємної форми папером для випікання. Нагадаю, що для мене це форма із внутрішніми розмірами 24 / 24 см. Я не вистилив боки пекарським папером. Якщо ж вам зручніше зняти борти форми, то застелите лист пекарським папером також зсередини по краях. Пам’ятайте, що шматочки паперу для випікання прилипнуть до внутрішніх сторін форми, якщо ви спочатку змастите форму зсередини, наприклад, вершковим маслом.
На дно налити суміш мелених сухарів та шоколадного крему. Поступово розподіліть «мокрий пісок», потім промокніть і розрівняйте поверхню. Можна використовувати ложку або спеціальну лопатку для коржиків. Поставте форму дном у холодильник.
Торт Філадельфія
Поверніть кремовий шар. Для надання жорсткості я використовував желе зі смаком вишні. Заздалегідь приготуйте желе, щоб воно встигло повністю охолонути, але ще не тверділо. Для його приготування достатньо залити пакетик киселю (просто окропом) однією склянкою окропу. Продовжуйте помішувати рідину, доки вона не стане однорідною та вільною від часток желатину.
Порада: Купуйте перевірені та якісні киселі (не надто кислі). Один пакетик желе важив 77 грамів. На пакуванні желе повинно бути написано, що це желе розчиняють в 500 мл окропу. Зауважте, желе розчиняємо у менш кип’яченій воді – все правильно. Це не обов’язково має бути вишневе желе. Підійде желе будь-якого смаку. Ви просто повинні мати на увазі, що кремовий шар матиме легкий колір. Трохи рожевий у моєму випадку.
У високий посуд покласти разом: 500 мл сильно охолоджених 30% жирних вершків, тобто. цілий блок вершків і 50 г цукрової пудри, тобто. близько 3 столових ложок без верху. Відразу приступайте до збивання вершків. Спочатку на меншій швидкості міксера. За деякий час збільште швидкість до максимальної потужності. Збивання вершків може зайняти хвилину або трохи більше або навіть менше. Будьте обережні, не збивайте занадто довго, тому що вершки почнуть кипіти й поділятися на пахту та масло. Те, як швидко ви отримаєте ідеально збитий крем, залежить від вершків, ступеня охолодження і потужності блендера.
Збиті вершки перекладаю в зручнішу посудину. По одному додаю 240 г густого йогурту. Це буде приблизно 4/5 склянки йогурту. Все перемішую лопаткою.
Порада: Натуральний йогурт можна замінити такою ж кількістю: сиром Філадельфія; сир маскарпоне; вершковий сир; натуральний йогурт або вершковий сир; грецький йогурт. Якщо ви вибираєте сир, краще з’єднати їх зі збитими вершками за допомогою міксера на низькій швидкості.
Рецепт
У миску зі збитими вершками, змішаними з йогуртом, вливаємо желе, що охололо, і весь час перемішуємо. Я використовую для цього блендер на низькій швидкості або кухонний віночок. Викладіть кремову масу у форму дном. Розрівняйте поверхню та знову поставте форму в холодильник.
Останній шар – желе з вишнею. Я використовував заморожену вишню без кісточок вагою 500 грамів. Я кладу вишні в миску і відставляю, щоб вони відтанули. Ви також можете додати їх до ще замороженого желе. Тоді желе почне швидше застигати.
Порада: замість замороженої вишні добре підійде свіжа вишня без кісточок. Однак найпопулярнішим варіантом торта Філадельфія є десерт з використанням вишні. Тоді вам знадобиться мінімум 300 г компоту або сиропу (без кісточок) вишні. Компот/банковий сік зливають та використовують для вишневого желе. Для розчинення двох желе з вишні я використовую 750 мл окропу, це три склянки щойно закип’яченої води. Якщо в банку було, наприклад, 300 мл компоту, то варіть компот з водою, якою вам знадобиться тоді 450 мл. Ви повинні отримати в цілому 750 мл окропу.
Отже, покладіть у блюдо два пакування вишневого желе. Влийте 750 мл окропу, потім розмішайте желе до розчинення желатину. Зрештою, додайте вишні. Готове желе з вишнею відставляємо остигати. Час від часу помішуйте желе, щоб подивитися, чи воно почне застигати. Ви можете залишити миску в холодильнику, щоб желе швидше застигло. Коли мармелад почне застигати й набуде консистенції густого киселю, можна викладати його на кремоподібну масу, яка максимум після двогодинного охолодження має стати досить густою, щоб покритися желе.
Якщо ви наливаєте рідке або ще тепле желе, воно може «витекти» з форми. Це, мабуть, також зробить желе каламутним, ненавмисно змішавши його з вершковою масою.
Торт Філадельфія
Якщо ви вважаєте за краще, щоб верхній шар мав нерівну поверхню, зачекайте трохи довше, поки желе не стане густішим. Розмішуємо (будуть грудочки) і в такому вигляді викладаємо на кремову піну. Ставимо форму з тортом у холодильник до повного концентрування всіх шарів торта Філадельфія. Напевно, лише дві години охолодження буде достатньо. Також можна залишити торт на ніч у холодильнику.
Зберігаємо торт Філадельфія у холодильнику. Він збереже свою свіжість та смак не менше чотирьох днів.
Також ознайомтеся з рецептом торт Метровець.