Головна сторінка >> Європейські детективні серіали – ТОП 20
Європейські детективні серіали - ТОП 20

Європейські детективні серіали – ТОП 20

Європейські детективні серіали – так склалося, що Батьківщиною гостросюжетних серіалів заведено вважати США та Британію. Але за останнє десятиліття європейські режисери врахували промахи минулих років і стали регулярно випускати якісні багатосерійні фільми, зробивши ставку на гарну природу в кадрі, що чіпляє сюжет та гарну акторську гру.

Молодий морс (Endeavour)

Європейські детективні серіали - ТОП 20
Європейські детективні серіали – ТОП 20
 • Великобританія / 2012

Детективна робота інспектора Індевора Морса підкорила серця багатьох глядачів по всьому світу. Але багатьох цікавив шлях поліційного до його успішної служби та гучних справ, тому серіал розповість про молодість інспектора, його перші розслідування та складнощі, з якими довелося зіткнутися юному детективу.

Історія починається в 1965 році, коли Морс разом із Фредом Фездеєм береться за пошуки зникнення школярки. Розслідування приводить його назад до Оксфорда, де герою доводиться зіштовхнутися зі своїм минулим.

Міст (Bron)

фільми
 • Швеція, Данія, Німеччина / 2011

На Ересунському мосту, що з’єднує Данію і Швецію, виявлено тіло жінки, що лежить рівно посередині. За розслідування справи беруться представники обох королівств, хоча встановити контакт і налагодити обмін відомостями спочатку не виходить. Детектив-шведка Сага Нолен схиблена на роботі. Вона рідко дає волю почуттям та емоціям, тому погано зближується з людьми.

А ось поліційний із Копенгагена Мартін Роде – сама чарівність. Чоловік добре ладнає з дітьми й може закрутити голову будь-якій красуні, хоча останнім часом йому шкодить. Спочатку детективи змагаються, але пізніше об’єднуються, щоб упіймати злочинця.

Чорна лагуна (El internado) – Європейські детективні серіали

Європейські детективні серіали - ТОП 20
Європейські детективні серіали – ТОП 20
 • Іспанія / 2007

У престижній школі-пансіонаті під назвою «Чорна лагуна» навчаються сини багатих батьків. З початком семестру до школи приїжджають підліток Маркос та його молодша сестра Паула. Їхні батьки зникли, але хлопці вірять, що вони живі й одного разу повернуться до них.

У цей же інтернат на місце покоївки влаштовується Марія, яка втекла з дому для душевнохворих. Жінка вірить, що її син, викрадений багато років тому, перебуває тут. А тим часом джерелом неприємностей для дітей та дорослих стає загадковий ліс, у якому ночами відбуваються незрозумілі та містичні речі.

Паперовий будинок (Money Heist)

фільми
 • Іспанія / 2017

Загадкова людина на прізвисько «Професор» збирає команду з восьми найкращих грабіжників, щоб здійснити набіг на Королівське монетне подвір’я та вивести від туди понад 2 млрд євро. Учасники повинні увірватися до будівлі та пробути там кілька днів, надрукувавши потрібну суму дрібними купюрами із довільними номерами.

Цікаво  Найкращі нові серіали жахи 2023

Однак під час пограбування у будівлі опиняється група школярів, серед яких є дочка британського дипломата. За підсумками зухвале локальне пограбування переростає у міжнародний скандал, через що банк оточують, поки злодії та заручники живуть за власними правилами. За ці кілька днів їм належить пережити колообіг емоцій від ворожнечі та ненависті до дружби та любові.

Темрява (Dark)

Європейські детективні серіали - ТОП 20
Європейські детективні серіали – ТОП 20
 • Німеччина, США / 2017

Це історія чотирьох звичайних сімей, які мешкають у невеликому містечку Віндена поряд з атомною електростанцією. Спокійні землі приховують під собою секретні тунелі, в центрі яких розташований магічний портал, що дозволяє мандрувати між різними часами та світами. Коли в місті зникають двоє дітей, видимий спокій руйнується, оголюючи брехню та таємниці, що сягають корінням у 1986 рік.

Мегре (Maigret Sets a Trap) – Європейські детективні серіали

фільми
 • Великобританія / 2016

Наступний представник найкращих європейських детективних серіалів сподобається любителям класичних головоломок та якісної акторської гри. У головній ролі виступив Роуен Еткінсон, відомий за серією комедійних фільмів про містера Біна. Однак тут його персонаж виділяє впевненість і спокій, що межує з відчуженістю.

Гранд-готель (Gran Hotel)

Європейські детективні серіали - ТОП 20
Європейські детективні серіали – ТОП 20
 • Іспанія / 2011

У 1905 році в Гранд Готель на узбережжі Іспанії приїжджає молодий хлопець, на ім’я Хуліо Ольмедо. Він влаштовується працювати офіціантом і паралельно розпочинає розслідування зникнення сестри.

Під час пошуків герой знайомиться з Алісією – дочкою власників готелю. Саме їй він довіряє свою таємницю та розповідає про дивацтва, що відбуваються у стінах будівлі. Між молодими людьми спалахують романтичні почуття, але закохані не можуть бути разом, адже Алісія вже заручена з амбітним Дієго, який мріє стати директором готелю.

Ковчег (El barco)

фільми
 • Іспанія / 2011

Капітан судна «Полярна зоря» Рікардо Монтеро готується до плавання, в якому він має навчити тонкощів судноплавної справи студентів-моряків. Щоб не розлучатися зі своїми доньками Айноа та Валерією, герой бере їх із собою. Також на борту опиняються помічник капітана Хуліан, його син Улісес, біолог Барбуха, жінка-вчений Хулія та інші члени екіпажу.

Спочатку все проходить добре, але потім корабель потрапляє у сильний шторм, який був спричинений вибухом адронного колайдера. Внаслідок катастрофи більша частина суші йде під воду, а «Полярна зскрізь» залишається одним з небагатьох місць, на яких збереглося життя.

Вбивство на пляжі (Broadchurch) – Європейські детективні серіали

Європейські детективні серіали - ТОП 20
Європейські детективні серіали – ТОП 20
 • Великобританія / 2013

У розпал туристичного сезону прибережне містечко Бродчерч затьмарює зникнення 11-річного хлопчика Денні. Його мати Бет надто пізно починає шукати сина. У цей момент офіцер поліції Еллі Міллер виходить із відпустки й виявляє, що підвищення, на яке вона розраховувала, дістається приїжджому детективу з жахливою репутацією Алеку Харді.

Але коли тіло хлопчика знаходять під скелями, Міллер та Харді відкидають ворожість і об’єднуються, щоб знайти вбивцю дитини. Розслідування відбувається складно, адже за відсутності доказів та мотивів, під підозру потрапляють усі жителі.

Цікаво  Фільми з Дженніфер Коннеллі - ТОП 25

Віртуози (Hustle)

фільми
 • Великобританія / 2004

Серіал розповідає про групу елітних шахраїв, які щотижня провертають чергове діло зі зменшення банківського рахунку впливової людини.

Лідер команди Мікі відповідає за створення планів, Альберт займається пошуком відповідних «жертв», на Еше тримається вся апаратура і необхідне обладнання, красуня Стейсі діє як відвабливий маневр, якщо виникнуть складності, ну а Денні – перспективний стажист шахрай, який завжди знаходиться напохваті.

Лютер (Luther)

Європейські детективні серіали - ТОП 20
Європейські детективні серіали – ТОП 20
 • Великобританія / 2010

Джон Лютер – досвідчений детектив із відмінними аналітичними здібностями. Він розплутує найскладніші справи, де фігурують серійні вбивці. Проте методи його роботи, складний характер та неспокійне особисте життя часто призводять до конфліктів із начальством. Через це співробітники вважають його скоріше проблемою, а не рішенням. У будь-якому випадку, поки Лютер чудово справляється з розкриттям злочинів – його витівки залишаються непоміченими.

Але раптом на шляху героя з’являється злочинець, який за своїми інтелектуальними здібностями не поступається детективу. Чи зможе він розкрити задум убивці, перш ніж стати черговою жертвою?

Війна Фойла (Foyle’s War) – Європейські детективні серіали

фільми
 • Великобританія / 2002

Дії розгортаються в Англії 1940 року. Європа охоплена вогнем війни, через що до тихого і колись спокійного Суссексу стікаються люди з різних куточків континенту. Поранені солдати, американські війська, добровільні загони, що бігли від нацистів німці та євреї, шпигуни різних рівнів і звичайно злочинці – ось неповний список тих, хто виділявся на тлі британців.

Серед усієї цієї різношерстої публіки комусь треба було стежити за порядком та охороняти спокій звичайних громадян. Такою людиною став детектив середніх років Крістофер Фойл. Він мріяв піти на фронт, але обов’язок і служба залишили його в рідному містечку, життя в якому перетворилося на хаос.

Вавілон-Берлін (Babylon Berlin)

Європейські детективні серіали - ТОП 20
Європейські детективні серіали – ТОП 20
 • Німеччина / 2017

Події розгортаються у Німеччині наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років. Молодого комісара поліції Гереона Рата переводять із Кельна до Берліна, щоб він розкрив справу про підпільний бізнес, який займається берлінською мафією.

Те, що спочатку здається звичайною справою про здирства і шантаж, обертається грандіозним скандалом, який змінює життя не тільки Гереона, а і його соратників в особі поліційного Бруно Уолтера та стенографістки Шарлотти Рат.

Міленіум (Dragon Tattoo Trilogy)

фільми
 • Швеція, Німеччина, Норвегія, Данія / 2010

Лісбет Саландер – психологічно травмована та неймовірно талановита дівчина-хакер. Після того, як вона дізнається про розслідування журналіста Мікаеля Блумквіста, вона вирішує допомогти чоловікові розкрити справу зникнення багатої спадкоємиці Харієт Вагнер, деталі зникнення якої невідомі досі.

Пошуки призводять парочку до таємної змови 1970 року та брудних секретів родини Вагнеров. Але поки що герої досліджують архіви, за ними встановлюють стеження, адже хтось явно не хоче відкриття правди.

Життя на Марсі (Life on Mars) – Європейські детективні серіали

Європейські детективні серіали - ТОП 20
Європейські детективні серіали – ТОП 20
 • Великобританія / 2006
Цікаво  Фільми - цікаві добірки які варто подивитись

Після автомобільної аварії у 2006 році інспектор Сем Тайлер прокидається у 1973 році. Чоловік не розуміє, що з ним відбувається: можливо, він перебуває в комі й все, що відбувається, є лише плодом уяви, а може він давно помер і потрапив в інший світ або якимось дивом перемістився в минуле.

Хай там як, після виписки з лікарні він повертається до знайомої справи – розслідування злочинів та пошуку вбивць під керівництвом ексцентричного начальника Джина Ханта.

Гранчестер (Grantchester)

фільми
 • Великобританія / 2014

Події розгортаються у Кембриджширі у середині минулого століття. Головний герой – молодий англійський вікарій Сідні Чемберс (після 3 сезону – його наступником став вікарій Вільям Девенпорт) допомагає детективу-інспектору Джорді Кітингу розслідувати заплутані вбивства.

Грубуватий, але методичний підхід досвідченого Кітинга, який звик приділяти увагу фактам і деталям, доповнюється товариськістю та чарівністю Чемберса, який вміє розвідати таємниці свідків і розмовляти з підозрюваними.

За боргом служби (Line of Duty) – Європейські детективні серіали

Європейські детективні серіали - ТОП 20
Європейські детективні серіали – ТОП 20
 • Великобританія / 2012

Після трагічної помилки, що сталася під час виконання завдання, сержанта Стівена Арнотте «знижують» і переводять до відділу боротьби з корупцією. Там він починає працювати разом із досвідченим детективом Кейт Флемінг під керівництвом суперінтенданта Теда Гастінгса. Їм належить розслідувати низку складних і заплутаних справ, перш ніж вони зможуть вийти на преступне угруповання, яке прикривається поліційними значками.

Кімнати смерті: Темне походження Шерлока Холмса (Murder Rooms: Mysteries of the Real Sherlock Holmes)

фільми
 • Великобританія / 2000

Відомий письменник і творець знаменитого детектива Шерлока Холмса, згадує свою молодість і навчання в Единбурзькому університеті. Юний студент Артур Конан Дойл знайомиться з професором Джозефом Беллом, який використовує дедуктивний метод для діагностики захворювань та допомоги слідству.

Скептично налаштований Артур влаштовується до нього лаборантом і стає помічником у розкритті заплутаних справ. Надалі отриманий досвід ляже в основу його творів, а доктор Белл стане прототипом найвідомішого персонажа детективних історій.

Перевал (Pagan Peak)

Європейські детективні серіали - ТОП 20
Європейські детективні серіали – ТОП 20
 • Німеччина, Австрія / 2018

У гірській місцевості на кордоні Німеччини та Австрії місцеві жителі виявляють тіло невідомого чоловіка. При ньому знаходять підроблені документи, а всі докази вказують на те, що вбивство скоєно релігійним фанатом в іншому місці, після чого маніяк перемістив труп у гори.

До розслідування підключаються детективи обох країн: молода життєрадісна німкеня Еллі Штокер та похмурий грубуватий австрієць Гедеон Вінтер. Разом їм належить розплутати головоломку злочинця, доки той не взявся за другу жертву.

Повний місяць (Luna, el misterio de Calenda) – Європейські детективні серіали

фільми
 • Іспанія / 2012

Суддя Сара Крус переїжджає до невеликого іспанського міста разом із дочкою-підлітком Лейрою. Жителі Календи зустрічають гостей розповідями та легендами про страшні перевертні, що століттями живуть у місцевих лісах. Та й сама Сара починає відчувати присутність якоїсь містики після того, як її чоловік безслідно зникає, а дочка закохується в таємничого хлопця, на ім’я Джоель.

Дивіться також: 23 французькі детективні фільми трилери

Прокрутка до верху