Японський маківник з яблуками – це смачний і дуже соковитий торт до Різдва. Рецепт дуже простий, а сам торт складається з кількох інгредієнтів.
– безглютеновий маковий торт
– без пшеничного борошна
– вершки в рецепті можна не додавати
- Час приготування: 30 хвилин
- Час випікання тіста: 40 хвилин
- Час приготування крему: 20 хвилин
- Порції: 1200 г макового торта
- Калорійність: 390 у 100 г тіста
Інгредієнти для тіста
- 1,5 склянки блакитного маку – приблизно 260 г
- 1 склянка молока – для приготування маку
- 4 середні яблука – близько 800 г
- 100 г вершкового масла – пів куба
- 3/4 склянки цукрової пудри – близько 100 г
- 6 середніх яєць
Інгредієнти для шоколадного крему
- Плитка молочного шоколаду – 100 г
- половина плитки темного шоколаду – 50 г
- 3 столові ложки вершкового масла
- пів склянки вершків 30%
Японський маківник з яблуками
Заздалегідь дістаньте яйця та олію з холодильника.
Японський маківник з яблуками – ідеальний рецепт для тих, хто не любить борошняну випічку. Тісто виходить вологим, м’яким, із тонким ароматом. У моєму випадку він відкладений пишним шоколадним кремом, але можна крем в інгредієнтах опустити й просто посипати торт цукровою пудрою перед подачею на стіл. Рекомендую спекти маковий торт, щоб використовувати форму меншого розміру, щоб тісто здавалося вище. Підійде роз’ємна форма діаметром до 22 см. Час випікання можна збільшити приблизно на 10 хвилин.
Рецепт
У невелику каструльку з товстим дном, близько літра або менше, насипте блакитний сухий мак. Вам потрібно 1,5 склянки насіння маку, що складає близько 250 г насіння маку. Можна додати в кількості до 300 грамів і теж буде добре. Якщо ви впевнені, що у вас мак хорошої якості без домішок, то не обов’язково промивати його попередньо.
У горщик з маком влити склянку молока. Ви можете замінити коров’яче молоко водою або будь-яким напоєм: соєвим, рисовим, мигдальним або кокосовим. Зварити мак із молоком.На малій потужності готуйте 10 хвилин.
Вилийте весь вміст каструлі в сито, поміщене в раковину. Виберіть більше сито з «щільним плетивом», приблизно 20 см у діаметрі. Ретельно злийте насіння маку. Вилийте молоко. Я також рекомендую видавлювати насіння маку через марлю.
Добре спресоване насіння маку перемолоти в м’ясорубці або використовувати блендер. Макова маса після подрібнення повинна бути щільною, а не рідкою.
Порада: Якщо ви використовуєте мелений мак, то його також кип’ятите в молоці, але не кладіть на сито, а відразу продавлюйте через марлю. Покладіть добре спресований мак у миску.
Рецепт
Мак остигає, так що можна приступати до яблук. Я вибрав різноманітні тверді яблука. Вам знадобиться до кілограма яблук. Мої чотири яблука важили загалом 800 грамів до очищення.
Яблука очистити й подрібнити на серцевину. Я використовував миску із набором фільтрів.
Натерті яблука дуже ретельно віджимають від зайвого соку. Сік можна пити. У мене вийшло близько 230 г тертого яблука без соку.
Відокремте білки від жовтків. Помістіть яєчні білки у велику миску (скляну або металеву) і додайте в миску жовтки разом із половиною кубика м’якого вершкового масла (100 г) та цукровою пудрою (близько 3/4 склянки = 100 г).
Жовтки, масло та цукрову пудру збити міксером на високій швидкості. Збивайте не менше п’яти хвилин. Повинен вийти пишний крем.
З’єднати в одній мисці: дуже добре віджаті натерті яблука, охолоджений мелений мак та повітряний крем із яєчних жовтків, вершкового масла та цукрової пудри. Все перемішати лопаткою чи ложкою.
Білки якийсь час збити міксером. У них можна додати щіпку солі. Не збивайте білки занадто довго. Коли білок почне перетворюватися на пишну піну, можна вимикати міксер. Акуратно втрутити піну з яєчного білка в маковий пиріг. Робіть це порційно.
Японський маківник з яблуками
Застеліть форму пекарським папером. Викласти тісто на середину та вирівняти його поверхню. Я використовував прямокутну форму для випічки із зовнішніми розмірами: 36 / 23 / 5,5 см. Внутрішні/корисні розміри становлять приблизно 20 / 30 см. Тісто не сильно підіймається, тому при випіканні воно буде досить низьким.
Поставте форму з маком на середню полицю в розігріту до 180 градусів духовку, середню полицю з можливістю випікання вгору/вниз або 170 градусів з гарячим повітрям. Тісто досить низьке, тому не варто випікати більш як 50 хвилин.
Приблизно через 40 хвилин перевірте готовність пирога. Обережно відкрийте дверцята духовки та вставте в тісто дерев’яну шпажку. Якщо паличка після вилучення суха, японський маковий пиріг вже спікся. Якщо маковий пиріг дуже швидко рум’яниться, зменште потужність конфорки. Можливо, верх пирога знаходиться надто близько до нагрівача.
Після вимкнення духовки відкрийте дверцята духовки. Через п’ять хвилин відкрийте дверцята й дістаньте пиріг з духовки.
Японський маківник з яблуками можна розрізати навпіл, а не впоперек, як верхівки торта.
Рецепт
Японський маківник з яблуками готовий, його можна подавати лише посипавши цукровою пудрою. Однак я рекомендую розрізати його на дві частини та покласти одну на іншу, з’єднавши обидві половинки кремом.
Шоколадний крем для додавання макового торта з яблуками потрібно добре охолодити у холодильнику. Рекомендую приготувати його перед випічкою макового пирога. Всі інгредієнти для крему: плитка молочного шоколаду вагою 100 г; половина плитки чорного шоколаду щонайменше 70%, тобто. 50 г шоколаду; три столові ложки вершкового чи кокосового масла; пів склянки вершків 30%.
Влийте вершки в каструлю. Коли закипить, відразу зніміть з вогню та додайте решту інгредієнтів.
Все це перемішуємо ложкою або кухонним віночком до повного розчинення шоколадних цукерок та масла у гарячих вершках та утворення однорідного крему.
Як тільки охолоне, поставте каструльку із вершками в холодильник. Після повного остигання крем застигне (мінімум дві години охолодження в холодильнику). Використовуйте блендер, щоб трохи збити його. Змішайте крем менш ніж за хвилину. Крем перетвориться на легшу пінку. Зверху на одну половину охолодженого коржа викладіть трохи крему. Вирівняйте поверхню.
Викладіть другу половину тіста на кремовий корж. Зверху розподілити крем, що залишився. Ви також можете прикрасити японський маківник з яблуками невеликою кількістю сухого маку, кокосовою стружкою, горіхами та родзинками.
Зберігайте японський маківник з яблуками у тіні в холодильнику або в прохолодному приміщенні.