Головна сторінка >> Як правильно укладати тротуарну плитку?
Як правильно укладати тротуарну плитку?

Як правильно укладати тротуарну плитку?

Як правильно укладати тротуарну плитку? Тротуарна плитка ідеально підходить для укладання тротуарів, алей і терас. Широка палітра кольорів і розмірів робить її не тільки швидкими в установці, але й забезпечують приємні естетичні враження. Ковальська тротуарна плитка створить цікаву композицію міського простору та Вашого саду!

Чому тротуарна плитка?

Як правильно укладати тротуарну плитку?
Як правильно укладати тротуарну плитку?

Тротуарна плитка – це важливий матеріал, який знаходить широке застосування у міському благоустрої, будівництві та ландшафтному дизайні. Ось короткий перелік місць, де можна використовувати тротуарну плитку:

  • Тротуари: головне призначення тротуарної плитки – це покриття для тротуарів. Вона надає стійкість до навантажень, а також додає естетику та безпеку для пішоходів.
  • Площі та сквери: тротуарна плитка використовується для оформлення пішохідних зон, створюючи затишні та функціональні простори для відпочинку.
  • Станції громадського транспорту: вона встановлюється на площах навколо зупинок громадського транспорту, забезпечуючи зручний та безпечний доступ для пасажирів.
  • Парковки: тротуарна плитка застосовується для створення стійкого покриття на автостоянках, що дозволяє ефективно розміщувати автотранспорт.
  • Території навколо будинків: використовується для влаштування прибудинкових територій, входів та проїздів, надаючи їм естетичний вигляд та зручний доступ.
  • Торгові майданчики: використовується для облаштування пішохідних зон навколо торгових центрів та магазинів, створюючи привабливе середовище для покупців.
  • Тераси та альтанки: може служити як декоративне покриття для терас та альтанок, додаючи комфорт та естетику в ландшафтному дизайні.
  • Майданчики для відпочинку: Тротуарна плитка використовується для оформлення майданчиків для відпочинку у парках, на берегах водойм та інших місцях відпочинку.
Цікаво  Основні різновиди опалювальних радіаторів зі сталі

Облаштування саду та домашнього простору має велике значення як для естетики майна, так і для комфорту його використання. Одним з ключових моментів є вибір тротуарної плитки. Представляємо види та використання, а також відповідаємо, як укладати тротуарну плитку на доріжки, сходи, тераси та під’їзні шляхи.

Види й застосування тротуарної плитки

фото

Тротуарна плитка – це довговічна і надзвичайно функціональна продукція, якою можна покривати різні зовнішні поверхні. Однак, щоб вибрати правильний варіант, варто знати види і їх переваги. Окремі види відрізняються форматом, зовнішнім виглядом і застосуванням, більше інформації на kanyon.com.ua.

Облаштовуючи свій домашній простір, ви повинні вибрати функціональні рішення – довговічні, стильні й перш за все, правильно інтегровані в атмосферу саду або стиль будівлі. Тому якщо ви плануєте укладати тротуарну плитку, необхідно підібрати її відповідні розміри. Зараз надзвичайно модними є широкоформатні – наприклад, тротуарна плитка 100х50, яку надзвичайно легко монтувати, а потім зручно мити та доглядати. Ефектно виглядають і квадратні, наприклад, тротуарна плитка 50х50 або 35х35. Бажаєте облаштувати свою терасу плитами? Тоді рекомендуємо один з найбільш часто вибираних варіантів – терасові плити 60х60.

Цікаво  Сонячні батареї: види, принцип роботи та широкі можливості застосування

Візерунки та кольори бетонних плит

Укладання плит також слід ретельно розглядати з візуальної точки зору. Вони виглядають по-різному в каталозі, чи в виставковому залі і вони виглядатимуть по-іншому на території нерухомості. Тому варто подумати, який колір тротуарної або терасної плитки підійде до вашого саду, сходів, огорожі, чи фасаду будівлі. Поширеним вибором є моделі світлих кольорів. Вони чудово освітлюють оточення та виглядають феноменально, але мають недолік — вони дуже помітні, коли забруднені. В такому випадку варто зупинити свій вибір на моделях, що імітують дерево або з різними забарвленнями. Ви любитель елегантної темної тротуарної плитки? Вони неодмінно будуть виглядати дуже ефектно і підійдуть до будь-якого стилю оформлення.

Щоб відповісти на питання, як правильно класти тротуарну плитку, необхідно вибрати продукцію, призначену для конкретного застосування.

Укладання тротуарної плитки – ось про що потрібно пам’ятати

Як правильно укладати тротуарну плитку?

Перший і найважливіший захід, який матиме значення для результату, це підготовка основи. Яку основу використовувати під тротуарну плитку? Хорошим рішенням буде використання фундаменту – після видалення перегною і коренів рослин можна зміцнити землю золою або цементом. Як товщина підлогового покриття, так і тип використовуваного заповнювача залежать від типу ґрунту та інтенсивності руху – для доріжок і тротуарів достатньо 15 см, а для під’їздів або парковок – товщий шар. Для фундаменту можна використовувати природний щебінь.

Цікаво  Який термін служби сонячних панелей?

Яка підстилка під тротуарну плитку краще? Враховуючи, що її роль полягає не тільки у вирівнюванні шару основи, але й у прискоренні дренування поверхні, варто вибрати піщану підстилку або цементно-піщаний розчин. Його товщина не повинна перевищувати 5 см. Також важливо вибрати бортики та бордюри, а потім замурувати їх у цементний розчин.

Укладання тротуарної плитки – не найскладніший етап роботи – однак дуже важлива скрупульозність. Не забудьте залишити невеликі проміжки (приблизно 5 мм). Хрестовини для швів можуть стати в пригоді, а для утрамбування плит варто оснаститися гумовим молотком. Останнім кроком є ​​заповнення швів піском – це можна зробити за допомогою віника з відповідною щетиною.

Бордюри для тротуарної плитки – які вибрати і як їх оформити?

фото
Як правильно укладати тротуарну плитку?

Як згадували раніше, для укладання бетонних плит також потрібні відповідні бортики та бордюри. Пам’ятайте, що ані бордюри, ані краї не потребують шпатлювання. Укладайте їх, зберігаючи відкриті шви шириною 3-10 мм. Заповнення їх цементним розчином може призвести до розшарування облицювальних поверхонь. Під час роботи не забудьте розмітити хід бордюру, завдяки чому ви уникнете можливих нерівностей!

Дивіться також: Будинок майбутнього: розумні рішення для всіх

Прокрутка до верху