Головна сторінка >> Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice»
Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice»

Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice»

Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice» Фільм зібрав у собі всі риси, за які ми любимо чуттєвий жанр: дух минулих століть, карколомні закоханості і звичайно ж, бездоганні вбрання. Якщо вам мало історії Елізабет Беннет та містера Дарсі, ця добірка для вас. Зібрали 10 фільмів, що нагадують культове дітище Джо Райта.

Джейн Остін (Becoming Jane 2006)

Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice»
Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice»
  • IMDb: 7

Насамперед у розмові про «Гордість і упередження» варто зупинитися на фігурі, завдяки якій і з’явився улюблений роман. Джейн Остін подарувала світу кілька текстів зі схожою тематикою: у юних леді не було іншого шляху, як вийти заміж, а шлюб з любові був схожий на рятівне коло. Саме навколо романтичних перипетій обертаються сюжети Остін. Здається, режисери ніколи не перестануть звертатися до книг письменниці. Не дивно, що й сама англійка зрештою привернула увагу кінематографістів.

«Джейн Остін» — не так біографічне кіно, як фантазія про життя відомої романістки. Постановник Джуліан Джаррольд бере деякі факти про автора і поєднує їх із вигаданими моментами. Вийшло щось схоже на письменницький почерк Остін. У центрі історії молода Джейн (Енн Хетеуей). Поки батьки хочуть видати її заміж за розрахунком, сама панночка щиро вірить у кохання. Незабаром у житті героїні з’являється молодик на ім’я Том Лефрой (Джеймс МакЕвой), який відразу крутить їй голову. Як можна здогадатися, Лефрой справді був знайомий з Остін. Але екранна романтична лінія вже художній елемент. Достеменно невідомо, у яких стосунках полягала письменниця з героєм Джеймса Мак Евоя.

Спокута (Atonement 2007)

фільми
  • IMDb: 7.8

«Спокута» — ще один фільм Джо Райта і мабуть, найкраща його робота. У головних ролях знову Кира Найтлі, а сюжет знову заснований на літературному першоджерелі — цього разу на романі Іена Макьюена. Роббі (Джеймс МакЕвой) і Сесілія (Найтлі) ледве встигають насолодитися першими миттєвостями закоханості, як їхня історія обривається через жахливе непорозуміння. Молодша сестра Сесілії Бріоні (Сірша Ронан) неправильно тлумачить записку молодої людини, після чого Роббі опиняється за ґратами. Минають роки, Друга світова війна повністю змінює життя героїв. Поки Сесілія починає працювати медсестрою, її коханий виявляється на фронті. А Бріоні тим часом страждає відчуттям провини і шукає спокути.

Цікаво  Дуже цікаве кіно - ТОП 10

З «Гордістю та упередженням» картину ріднить ретро-антураж. Найтлі встигла побувати практично у всіх історичних періодах (переважно завдяки Райту). Цього разу дія розгортається у 1930–1940-ті. Бали та пишні сукні залишилися позаду, але пристрасті все ще киплять. «Спокута» — шалено гарне кіно про кохання, яке не дали розцвісти на повну силу. Якщо Елізабет і Дарсі заслужили свій щасливий кінець, то Сесілії та Роббі залишилися лише крихти спогадів про швидкоплинні погляди та поцілунки в бібліотеці.

Анна Кареніна (Anna Karenina 2012)

фільми
  • IMDb: 6.6

Сюжет не дуже відходить від книги. На станції зустрічаються двоє: світська левиця Кареніна та офіцер граф Вронський (Аарон Тейлор-Джонсон). Пристрасть, що спалахнула, повністю змінює повсякденність героїв, які живуть у світі, повному гордості і упереджень. Райт переносить роман на екрани у вигляді вистави: одна декорація змінюється наступною, а актори ніби грають на театральних підмостках. Режисер, може і не створив зразкову екранізацію, але зробив вдалу спробу поглянути на всім відому історію з нового ракурсу.

Маленькі жінки (Little Women 2019)

фільми
  • IMDb: 7.8

Дія розгортається під час Громадянської війни. Але жахіття фронту залишаються за кадром, місце дії — будинок сімейства Марч, де щодня чується сміх сестер. Джо (Сірша Ронан), Мег (Емма Вотсон), Емі (Флоренс П’ю) і Бетт (Елайза Сканлен) з кожним днем знаходять собі заняття: катаються на ковзанах, репетирують театральні постановки, читають листи батька, дружать із сусідським хлопчиком Лорі (Тімоті Шаламе). У цій обстановці дівчатка реалізують таланти, мріють та закохуються. Усі вони абсолютно різні та проходять власний шлях дорослішання.

Цікаво  Фільми про кохання, які змушують плакати

Розум і почуття (Sense and Sensibility 1995)

Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice»
Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice»
  • IMDb: 7.7

“Розум і почуття” – чергова екранізація книги Джейн Остін. Багато хто відносить фільм Енга Лі до найкращих адаптацій романів письменниці. Картина справді порадувала не лише шанувальників авторки, а й широку публіку. Сценарій до стрічки написала Емма Томпсон, яка також виконала головну роль. За драматургічну роботу артистка здобула «Оскар». «Розум і почуття» порушують типові для остиновського листа питання сім’ї, шлюбу, фінансових труднощів. Загалом це відмінний варіант для тих, хто втомився переглядати «Гордість і упередження».

У центрі історії — дві сестри, пристрасна Маріанна (Кейт Уінслет) та стримана Елінор (Томпсон) Дешвуд. Після смерті батька дівчатам довелося переїхати до родичів. Юні леді залишилися без спадщини та рідного дому, але в новому місці на кожну з них чекає кохання.

Джейн Ейр (Jane Eyre 2011)

фільми
  • IMDb: 7.4

Шарлотта Бронте – ще одна велика англійка. Її творіння «Джейн Ейр» змінило вигляд літератури та запропонувало світові нову героїню — образ сильної та багатогранної жінки, яка з самого дитинства долає низку труднощів. Екранізацій книги, як і адаптацій романів Джейн Остін, досить багато. Версія Кері Фукунагі зберігає настрій першоджерела – картина вийшла одночасно готичною та романтичною. Тут знайшлося місце і центральної любовної лінії, і відчуття невідомого кошмару, і спогадів про минуле.

Вікторіанська Англія. Джейн Ейр (Міа Васіковська) – сирота, яка влаштовується гувернанткою в маєтку Едварда Ферфакса Рочестера (Майкл Фассбендер). Господар починає виявляти інтерес до робітниці. І незважаючи на класові відмінності, між героями виникають взаємні почуття. Здавалося б, щастя не за горами. Але шлюб цих двох виявляється неможливим через секрет, який містер Рочестер приховує від коханої.

Нортенгерське абатство (Northanger Abbey 2006)

фільми
  • IMDb: 7.2

Дівчина на ім’я Кетрін Морланд (Фелісіті Джонс) — дочка дрібномаєтних дворян, книжковий черв’як і просто мрійниця. Якось панянка вирушає із сусідами на курорт у Бат. Тут вона знайомиться з кокетливою Ізабеллою (Кері Малліган) і зачаровується Генрі Тілні (Джей Джей Філд). Опинившись у таємничому маєтку сімейства Тілні, Кетрін ніби потрапляє у свої улюблені готичні романи та дозволяє фантазіям взяти гору.

Цікаво  Фільми для підняття настрою: хороші фільми на вечір

Емма (Emma. 2020)

Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice»
  • IMDb: 7

Емма (Аня Тейлор-Джой) — непристойно багата аристократка, яка любить втручатися у чужі життя та виконувати роль свахи. Сама дівчина не поспішає виходити заміж: вона має гроші, маєток, місце в суспільстві, а значить, чоловік зовсім не обов’язковий. Але як би Остін не хотіла гнути феміністську лінію, публіка незмінно вимагала поцілунків та пишного весілля. Любителям романтики і тут нема про що турбуватися: Емма знайде своє щастя в обіймах справжнього джентльмена.

Красуня для чудовиська (Mary Shelley 2017)

фільми
  • IMDb: 6.4

За настроєм біографічна стрічка не особливо нагадує дух «Гордості і упередження». Екранізації Джейн Остін відомі духопідйомністю, а «Красуня для чудовиська» досліджує теми самотності та складності реалізації жінок у професійному плані. Але насправді точок дотику достатньо. По-перше, герої обох фільмів живуть приблизно в один час. По-друге, Мері зібрала в собі риси відразу кількох сестер Беннет. Героїня Ель Фаннінг відрізняється яскравим розумом, як Ліззі і втікає з коханим, як Лідія. Незважаючи на всі складнощі, майбутня письменниця знаходить подобу щастя у цих відносинах. Нехай у союзі Шеллі і буде чимало злетів та падінь.

Клуб любителів книг та пирогів з картопляних очищень (The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society 2018)

Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice»
Найкращі фільми схожі на «Гордість і упередження» «Pride & Prejudice»
  • IMDb: 7.4

Лондон, 1946 рік. Війна закінчилася, але люди все ще намагаються зібрати своє життя по шматочках. Письменниця Джулієт (Лілі Джеймс) почувається втраченою: натхнення випарувалося, а кавалер не змушує серце битися сильніше. У цей же час дівчина отримує листа з острова Гернсі від когось Доусі (Міхіл Хейсман), якому дісталася книга, що належала Джулієт. Так починається листування двох героїв. Незабаром літераторка дізнається, що її друг полягає в книжковому клубі, який сформувався під час війни. Недовго думаючи, Джулієт вирушає прямо на острів, щоб дізнатися більше про місцевих жителів і заразом знайти ідею для роману.

Дивіться також: Найкращі фільми схожі на «Американський пиріг» «American Pie»

Прокрутка до верху