Головна сторінка >> Сучасний дизайн вітальні з каміном
Сучасний дизайн вітальні з каміном

Сучасний дизайн вітальні з каміном

Сучасний дизайн вітальні з каміном – камін у вітальні тепер більше, ніж просто джерело тепла. Таке доповнення створює чудове естетичне враження, створює клімат і домашню атмосферу. Він урізноманітнює зимові вечори. Однак для того, щоб справді радувати око, потрібно подбати про те, щоб він правильно вписався в декор. Це виявляється справжньою проблемою, коли нам потрібно поєднати його з телевізором або ми не маємо уявлення, як обробити стіну за каміном. У цій статті ми розглянемо ефективні, але прості рішення, які розвіють сумніви щодо облаштування стіни з каміном.

Сучасний дизайн вітальні з каміном
Сучасний дизайн вітальні з каміном

Ідея каміна у вітальні

дизайн

Якщо ви шукаєте ідею обробити вітальню каміном, то для естетики інтер’єру першорядне значення матиме наступне:

  • Колір стін каміна
  • оздоблювальний матеріал цієї стіни,
  • аксесуари та прикраси для стіни з каміном.

Що стосується кольорів, ви можете зробити ставку на контрасти, поєднавши світлі стіни з темним каміном, або забезпечити послідовність і оформити стіну в темних тонах, щоб вона гармоніювала з темними кольорами каміна.

Різноманітні прикраси та аксесуари, розміщені біля каміна, допоможуть збалансувати пропорції, привернути увагу та відвернути його від певних місць. Завдяки цьому ви можете комбінувати камін з іншими елементами, які настільки помітні, що можуть вплинути на візуальний ефект – наприклад, телевізором.

Настінні композиції з каміном і телевізором

Сучасний дизайн вітальні з каміном
Сучасний дизайн вітальні з каміном

Розміщення великої ширми та каміна на одній стіні вимагає трохи креативності в плануванні. Існує кілька варіантів облаштування стіни з каміном і телевізором.

Збалансуйте пропорції – розміщення телевізора поруч з каміном, який знаходиться в центрі, приверне до нього зайву увагу і порушить розташування елементів на стіні. Якщо ваш камін вже встановлений і ви хочете мати телевізор у вітальні, рішенням буде розмістити інші темні елементи з кутастими формами, наприклад, картину, велику фотографію, мультирамку, настінні вставки, невеликі шафи. При цьому камін і телевізор не будуть так привертати увагу, але вони стануть частиною більшої композиції.

Пограйте з кольорами – мінімізуйте видимість одного з елементів, щоб він не стикався з іншим. Набагато простіше буде грамотно розташувати камін, адже телевізори зазвичай виглядають схожими й змінити їх зовнішній вигляд складно. Розмістивши яскравий камін у світлій кімнаті, ви зробите його менш помітним, ніж темний телевізор.

Цікаво  Інтер'єр вітальні в приватному будинку

Зробіть ставку на простоту – вибір простого каміна без прикрас і елементів, що привертають увагу, зробить камін схожим на телевізор і естетично з ним гармоніюватиме. Тому, проєктуючи ТВ-стінку з каміном, віддайте перевагу мінімалістичному дизайну і відмовтеся від широкої конструкції.

Застосування двох-трьох цих порад разом дозволить естетично оформити стіну з каміном і телевізором і вдало вписати обидва елементи в дизайн інтер’єру.

Стінка за окремо стоячім каміном – сучасний дизайн вітальні з каміном

дизайн
Сучасний дизайн вітальні з каміном
Сучасний дизайн вітальні з каміном

Якщо ви зупините свій вибір на окремо стоячому каміні, його корпус буде грати особливу роль. У цьому випадку він буде більш помітний, ніж у камінів, вбудованих у стіну, тому вибір матеріалу з правильною структурою та кольором має великий вплив на кінцевий ефект. Важливо підбирати матеріал під стиль інтер’єру. У сучасних інтер’єрах підійдуть мінімалістичні окремо стоячі каміни нехитрих форм.

Не менш важливим буде підбір кольору та обробки стіни за окремо стоячім каміном. Подібне доповнення візуально служить предметом меблів, тому, якщо воно особливо естетично, варто підкреслити його, розмістивши на тлі, що контрастує з його кольором. Популярним рішенням є окремо стоячими каміни сірих відтінків, які будуть мати чудовий вигляд біля стіни, обробленої сірою цеглою або пофарбованої в цей колір.

Чорна стіна з каміном – облаштування

Темні кольори оптично зменшують кімнату, тому вони підійдуть тільки в тому випадку, якщо ваша вітальня має велику площу. Чорний колір додасть йому незвичайну атмосферу і розкішний характер. Такий декор повинен бути збалансований яскравими елементами, одним з яких може бути камін. Оточений бежевим або білим корпусом, він буде головним елементом вітальні та притягуватиме погляди – і в цьому його робота. Якщо ви віддаєте перевагу, щоб вона трохи більше зливалася з оточенням, подбайте про те, щоб інші елементи у вітальні також були яскравими – меблі та декорації дозволять вам досягти нейтрального, але виразного ефекту.

Альтернативою світлому прямокутнику на чорній стіні є мінімалістичний темний камін, який стане його частиною і створить тонкий і збалансований ефект. Завдяки цьому вогонь буде виглядати набагато виразніше і стане головною визначною пам’яткою всієї стіни.

Пам’ятайте, нейтралізувати таке розташування, як чорна стіна з каміном з меблями та аксесуарами, щоб атмосфера кімнати не була надто важкою. Темні кольори повинні бути тільки на одній або двох стінах. Хорошим рішенням також буде оформити в темному кольорі тільки ту частину, яка буде фоном для каміна.

Цікаво  Інтер'єр кімнати з балконом

Камін на цегляній стіні – облаштування

дизайн

Цегла є досить популярним вибором, коли мова йде про облаштування камінної стіни. Попри безліч кольорів і ефектів, доступних на ринку, це покриття все ще створює природний ефект, який ідеально підходить до каміна.

При облаштуванні стіни з каміном підійдуть більшість видів цегли, і з кожним з них ви отримаєте різний ефект.

Камін на стіні з червоної цегли створить дуже цікавий декор. Якщо вибрати стару, недобудовану, то вона буде добре поєднуватися з дерев’яними панелями. Це специфічний ефект, який спрацює, якщо ви хочете створити теплу та домашню атмосферу, і вас не цікавить дуже сучасний вигляд інтер’єру.

Біла або сіра цегла на стіні з каміном додасть всьому елегантний стиль і висвітлить темний камін. Імітація справжньої цегли у вигляді плиток принесе аналогічний ефект і може виявитися простою в реалізації ідеєю для каміна у вітальні. Камін на цегляній стіні також підійде, якщо ви хочете надати інтер’єру індустріальний стиль.

Вибираючи матеріал для обробки стіни з каміном, пам’ятайте, що це повинна бути цегла, стійка до високих температур.

Плитка для стіни біля каміна – сучасний дизайн вітальні з каміном

Сучасний дизайн вітальні з каміном
Сучасний дизайн вітальні з каміном

Камін, обкладений кахлями, може виглядати схожим на цегляний, хоча зазвичай виглядає більш сучасно. Вибір плитки дозволяє отримати набагато більше різноманітних ефектів. При обробці стіни з каміном керамічною плиткою у вашому розпорядженні широкий вибір малюнків і кольорів. Завдяки цьому каміну легко надати будь-який характер. Мармурові мотиви, геометричні візерунки або мінімалістична гладка плитка зроблять весь вигляд зовсім іншим, попри використання того самого рішення. Перевагою керамічної плитки також є стійкість до високих температур. Завдяки цьому ви уникнете тріщин і пошкоджень, які можуть з’явитися на настінній плитці біля каміна.

Дерев’яні панелі для стіни з каміном – розташування

дизайн

Особливо добре поєднуються з каміном дерев’яні або, що імітують дерево елементи. Ефектним рішенням, яке чудово доповнить червону цеглу, є стінові панелі, що нагадують вирізані шматки дерева. Таким чином можна отримати ефект відсилання до природи та необробленого стилю, який створює оригінальну атмосферу інтер’єру. Тому, якщо ви ставите питанням, що повісити на стіну з каміном – дерев’яні панелі не дарма є таким популярним вибором. Ви можете вдало поєднувати їх з іншими аксесуарами в подібному стилі, а як акцент в сучасному мінімалістичному інтер’єрі вони стануть помітною й ефектною прикрасою.

Цікаво  Розкішний вигляд ванної кімнати

Стінка з каміном та ламелями – облаштування

Якщо ви шукаєте щось простіше, ніж дерев’яні панелі, камінна стінка з ламелями – це збалансоване поєднання кольору натурального дерева та елегантності. Розмістити дерев’яні рейки можна як на задньому плані каміна, так і біля нього. Розташування приблизно ⅓ стіни таким чином додасть вашому інтер’єру вишуканості, створивши при цьому теплу атмосферу кімнати. Ви можете маніпулювати ефектом, вибираючи товщі або тонші рейки для стінки каміна. Ламелі меншої товщини, розташовані впритул один до одного, створять цілісне ціле і єдиний фон для каміна. Якщо вам потрібен витончений ефект, виберіть чорне або темно-коричневе дерево.

Вітальня з кутовим каміном – сучасний дизайн вітальні з каміном

Сучасний дизайн вітальні з каміном
Сучасний дизайн вітальні з каміном

Кутовий камін складається з двох стін і іноді його видно з двох різних кімнат. Тому, зважуючись на нього, необхідно естетично з’єднати обидві стіни. Вибір кольорів і оздоблення стін з кутовим каміном схожий з класичним каміном. Однак важливо правильно скласти обидві сторони.

Поганою ідеєю буде використання різних кольорів і матеріалів з обох сторін кута. Ми хочемо, щоб камін і стіна становили єдине ціле і створювали один привабливий образ. Тому вибирайте темну або світлу раму й обробіть обидві стіни однаково – принаймні в місці, де вона з’єднується з каміном.

На світлих стінах мають чудовий вигляд кутові каміни. На білому, бежевому або світло-сірому фоні темний прямокутник в кутку приверне більше уваги, а виблискуючий в ньому вогонь ефектно доповнить ціле. Щоб підсилити контраст і отримати виразне оформлення стіни з каміном, вибирайте ту, яка має чорне оздоблення інтер’єру.

Облаштування стіни з каміном – короткий зміст

дизайн

Оздоблення каміна у вітальні – справа нескладна, якщо знати, яких правил слід дотримуватися. Вибираючи кольори, матеріали та планування, враховуйте бажаний ефект і функцію каміна. Ви хочете, щоб він був помітний і прикрашав вітальню, або, можливо, ви віддаєте перевагу, щоб він мав практичну функцію і не привертав зайвої уваги? Ідея для каміна у вітальні – це перш за все відповідь на ваші потреби – і стосовно них варто підбирати кольори стін, плитки або цегли та інших елементів, які візуально доповнять ціле. Продумане розташування стіни з каміном зробить вітальню улюбленим місцем проведення вільного часу.

Сучасний дизайн вітальні з каміном
Сучасний дизайн вітальні з каміном
дизайн
Сучасний дизайн вітальні з каміном
Сучасний дизайн вітальні з каміном
дизайн
Сучасний дизайн вітальні з каміном
Сучасний дизайн вітальні з каміном

Дивіться також: Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку

Прокрутити вгору