Головна сторінка >> Що таке атермальна плівка?
Що таке атермальна плівка?

Що таке атермальна плівка?

Що таке атермальна плівка? Захист салону автомобіля від вигоряння та перегріву – це одне з основних завдань для кожного автомобіліста. Особливо важливо захистити від високої температури шкіряний салон, тому що шкіра найбільш чутлива до ультрафіолету. Допомогти в цьому може тонування, проте не кожне тонування дозволене законом. Атермальна плівка на лобове дозволяє захистити салон від сонячних променів та зробити відповідно до стандартів.

Що таке атермальна плівка?

Що таке атермальна плівка?
Що таке атермальна плівка?

Атермальна плівка для авто – це відносно новий різновид тонування. Багатошарове покриття виготовляється з полімерних матеріалів з металізованою основою та додаванням нанокерамічних та графітових частинок.

Завдяки своїй структурі такий вид тонування перекриває майже весь обсяг ультрафіолетових та інфрачервоних променів.

До переваг такого покриття відносяться:

 1. Висока прозорість після нанесення плівки, на склі з’являється легкий синій або зелений відтінок, який не погіршує огляд. Автомобілісти, радять віддавати перевагу зеленому або нейтральному відтінку, щоб очі не втомлювалися.
 2. Захист від перегріву – це особливо важливо для машин з дітьми або людьми похилого віку, оскільки вони більш чутливі до високих температур.
 3. Захист від вигоряння – від сонячних променів пересихає і тріскається шкіряна оббивка, а текстильна втрачає насиченість фарб, тонування авто атермальною плівкою перешкоджає цьому.
 4. Менша витрата палива – коли салон менше нагрівається, не доводиться включати кондиціонер, а це зменшує кількість бензину, що споживається машиною.
 5. Захист скла від пошкоджень – якщо наклеєне покриття, то дрібні камінці не зможуть подряпати вікно автомобіля. Крім того, у разі аварії воно не дозволить уламкам розлетітися салоном.
 6. Відповідність до правил тонування – високий рівень світлопроникності дозволяє використовувати цю плівку навіть для лобового скла без порушення законів.
Цікаво  Моделі тесли - Tesla model S, 3, X, Y чи Cybertruck?

Атермальна плівка на лобове

При виборі покриття важливо звернути увагу на його якість. Зазвичай, високоякісна плівка коштує дорожче, але вона набагато краще захищає салон від сонця і має велику світло пропускну здатність. Потрібно також враховувати вік скла. На нових автомобілях скло пропускає близько 90% світла, а на старих – 70-80%. У поєднанні навіть із прозорою атермальною плівкою скла «беушного» автомобіля можуть порушити встановлений регламент.

Щоб дізнатися відсоток світла, яке проникатиме в машину, треба помножити показники світлопропускання плівки та скла.

Існують також атермальні стекла, які мають такі ж переваги. Відгуки на атермальне тонування найчастіше позитивні, навіть якщо воно виконане у вигляді скла. Єдиним недоліком, на думку водіїв, є висока ціна такого скла. За обмеженого бюджету або для старого автомобіля немає сенсу витрачати гроші. Однак власникам нових дорогих авто такий спосіб підійде, оскільки виглядає атермальне скло пристойніше, ніж плівка.

Види плівки

види плівки

Ринок пропонує великий вибір атермальних плівок для авто. Кожен автомобіліст може підібрати покриття на свій смак та гаманець.

Цікаво  Як знайти надійну транспортну компанію для доставки вантажів?

Є кілька різновидів покриття:

 • Металізована плівка завдяки наявності металу в структурі вона дуже добре відображає сонячні промені. Але через такий склад може погіршитися якість стільникового зв’язку всередині салону.
 • Пофарбована – найдешевший варіант. Велика кількість шарів включає захисні й кольорові. Серед таких плівок можна знайти різні відтінки.
 • Спаттерна – досить дорогий різновид атермального тонування для лобового скла, що відрізняється високою міцністю. Це забезпечується завдяки особливому нанесенню покриття через іонний обмін.
 • Спаттерно – металізована – поєднує кілька основних методів створення.
 • Плівка – Хамелеон – вона також має високу міцність і сильний захист від сонячних променів. Виготовляється вона за допомогою магнетронного напилення металів. Багато автомобілістів вибирають це покриття, щоб надати своїй машині вигляду елітного авто.

Залежно від фірми виготовлення змінюється відтінок плівки. Є бренди, які роблять покриття лише синього відтінку, від якого швидше втомлюється зір. Вони відрізняються способами виробництва та зовнішнім виглядом.

При виборі покриття зверніть увагу на відповідність ГОСТ. Автомобілістам не варто намагатися приховати весь салон від сторонніх поглядів, оскільки це може суперечити вимогам. Більшість світлих атермальних плівок проходять ГОСТ України та країн Європи.

Нанесення покриття

Що таке атермальна плівка?

Тонування атермальною плівкою можна проводити самостійно або довірити роботу професіоналам. Наклеювати своїми руками плівку можна, якщо є навичка тонування та впевненість у своїх силах. Перед наклеюванням покриття скло треба ретельно вимити та обробити знежирювачем.

Цікаво  Коли потрібно робити заміну оливи у двигуні?

Частини плівки, що відповідають розмірам скла, треба вирізати заздалегідь. Розташовуються вони рівно, щоб не було відкритих ділянок. При роботі з покриттям треба ретельно його розгладжувати, щоб під ним не утворювалося бульбашок повітря.

Якщо господар машини хоче довірити цю роботу майстрам в автосервісі, краще звертатися в перевірену організацію. У цьому випадку результат відповідатиме стандартам. Відгуки на атермальну плівку на лобове скло позитивні. Вартість робіт в автосервісі залежить від типу автомобіля. Господарям звичайних легкових машин це обійдеться дешевше, ніж власникам позашляховиків та мінівенів.

атермальна плівка
плівка

Перед покупкою можна проконсультуватися з досвідченими автомобілістами чи продавцями в магазині. Якщо у водія досить старий автомобіль, то можна попросити зразок плівки та виміряти його пропускну здатність у поєднанні зі склом.

Для виміру треба наклеїти зразок на скло, щоб не було спотворень. Вимірювати доведеться спеціальним пристроєм, який можна як купити, так і позичити в інших водіїв. Важливо, щоб атермальна плівка на лобовому склі пропускала щонайменше 70% світла.

Попереднє вимірювання також допоможе уникнути покупки підробленого матеріалу. Для того, щоб придбати якісний продукт, варто звернутися в якісний магазин.

Захист салону транспортного засобу від ультрафіолету за допомогою атермальної плівки для авто – це якісний спосіб надовго зберегти його акуратний вигляд. Широкий асортимент дозволяє автовласникам знайти потрібний матеріал.

Прокрутка до верху