Головна сторінка >> Проблемна шкіра – як безпечно покращити стан!
Проблемна шкіра

Проблемна шкіра – як безпечно покращити стан!

Проблемна шкіра – за статистичними даними, 80 відсотків населення стикається з проблемами шкіри. Вирішити їх можна, головне – вчасно звернутися до фахівця. Необхідно підібрати правильний догляд, залежно від типу шкіри та наявного захворювання. На проблемну шкіру не можна впливати деякими компонентами, які є у складі багатьох косметичних засобів.

Найбільш поширений дерматоз – акне. Він починається у перехідному віці.

У акне є специфічні прояви. Грамотний дерматолог та кваліфікований косметолог завжди впізнають цей дерматоз. Ця хвороба має дуже багато форм клінічних проявів, основні – комедональні висипи, папули, пустули, які з’являються на обличчі, також можуть бути на шкірі спини, декольте, але рідше. В основному – лоб, підборіддя, вилицева зона. На тлі жирності ми бачимо закриті та відкриті комедони, папули, пустули. Можуть бути й важкі – коли виявляються кістозні утворення, які необхідно лікувати лише препаратами внутрішнього застосування, оскільки вони залишають по собі рубці та пігментні плями – сліди постакне. Після них вони є завжди. Тому, коли є тяжкість вугрової хвороби, не можна відтягувати лікування на довго, необхідно якнайшвидше звертатися до лікаря-дерматолога.

Основною причиною вугрової хвороби є гормони.

Вирізняють форму виключно шкірну – з’являється генетична гіперчутливість до нормального рівня гормонів сальної залози, чутливість самих рецепторів, але при цьому гормони в нормальному рівні. Або може бути дисфункція гормональної системи – у разі не обійтися без суміжних фахівців, як-от ендокринолог, гінеколог. Залежно від того, вони підвищені, або просто реакція сальних залоз на ці гормони, необхідно буде приймати рішення, який вид терапії буде першочерговим.

Цікаво  Лікування вікової катаракти

Зміст

Проблемна шкіра – як безпечно покращити стан!

Щодо лікування, то все залежить від тяжкості хвороби.

При комедональній висипці достатньо лосьйонів. Вони продаються в аптеках, є професійні різні форми. Якщо ж вугрова хвороба важка, звичайно, вартість препаратів вища, як самого обстеження.

Що стосується такого захворювання, як псоріаз, він належить до аутоімунних патологій.

Це хронічне захворювання, хоча, коли воно з’являється вперше, людина сподівається, що повністю позбудеться його. Виявляється запальними папулами, які вперше з’являються найчастіше на ліктях, колінах, попереку. Запальні папули потім можуть зливатись у бляшки. Коли прогресуюча стадія закінчується і починається стаціонарна, ці бляшки лущиться – такий стан спостерігається найчастіше. Однак бувають ті форми, які іноді можуть камуфлювати інші види дерматозу. Наприклад, псоріаз волосистий – його дуже часто самі дерматологи та косметологи плутають із себорейним дерматитом, і призначають спочатку неправильне лікування.

Цікаво  Когнітивна психологія: Розуміння та застосування

Однозначної відповіді про причину псоріазу немає.

У першому місці генетичні особливості. Є тригери, які змушують проявитись дерматозу – стрес. Лікування може бути різноманітним, залежно від тяжкості. Це і зовнішня форма, але її має призначати дерматолог. Самолікуванням займатися не можна, тому що кожна форма та стадія псоріазу потребує певного призначення.

Ще однією поширеною проблемою шкіри є гіпергідроз – підвищене потовиділення.

Взимку це не дуже актуальна тема, хоча трапляються випадки, коли людина потіє протягом усього року. Але все ж таки найчастіше це спостерігається влітку, через підвищені температури. Гіпергідроз може бути первинним та вторинним. Первинний, як правило, розвивається у молодому віці, має певні клінічні прояви: двостороння патологія: потіє і права та ліва сторона тіла; припинення потовиділення уві сні. Вторинний пов’язаний з патологією внутрішніх органів, може з’являтися у будь-якому віці, але найчастіше в середньому та старшому. Лікування досить дороге.

Як безпечно покращити стан!

Часто стикаються і з вірусом папіломи. На сьогодні відомо близько 600 підтипів.

Не так багато з них онкогенні, але при прояві цього вірусу необхідно обстежитися. Насамперед потрібно визначити, який це тип. Те, що проявляється на шкірі у вигляді певних елементів, які з’являються на шиї, у пахвових зонах, на повіках – це, як правило, не онкогенні типи, вони не несуть загрози життю людини. Якщо такі елементи з’являються на слизових – обов’язково необхідно обстежитися.

Цікаво  Психологічні книги які варто прочитати

При видаленні папілом застосовується радіохвиля – оптимальні методи видалення, які не залишають рубців. Після цих методів шкіра добре загоюється, і можуть лише тимчасово залишитися рожеві плями. Якщо ж самостійно намагатися видаляти папіломи різними засобами, можуть залишитися рубці.

Багато хто страждає через надмірну пігментацію шкіри. Повністю позбавитися цієї проблеми в деяких випадках неможливо.

Гіперпігментація зустрічається часто, вона досить різна за своєю природою. Можливо від впливу сонця, на обличчі, шиї, у зоні декольте. Після запальна пігментація можлива внаслідок неправильно проведених процедур або при неправильному догляді після косметичних процедур. Ця пігментація є тимчасовою, і може проходити без маніпуляцій. Але в деяких випадках необхідно підключати відбілюючі препарати, що відновлюють. Гормонозалежна пігментація найважча в лікуванні, оскільки вона пов’язана з порушенням гормональних процесів в організмі. Виявляється на шкірі чола, над верхньою губою, на щоках, декольте. Найчастіше повністю вилікувати її неможливо, тому потрібно постійно контролювати її прояв.

Проблемна шкіра
Проблемна шкіра – як безпечно покращити стан!

Міцного здоров’я!

Прокрутити вгору