Моделі тесли – Tesla model S, 3, X, Y чи Cybertruck? Ви ще не придбали свою Tesla? Бажаєте дізнатися, який електромобіль у лінійці підійде саме вам?
Ми проаналізували відгуки на всі авто та вивели узагальнюючі моменти. Таку машину вибирають не лише тому, що досі вона викликає захоплене “Вау!” на парковках та світлофорах. Її вибирають не тільки тому, що вона надійна або до кумедного проста в управлінні.
Схоже, що головна причина – Tesla model “будь-яка” стає практично другим “я” власника.
Tesla Model 3
Обмовимося відразу, що ця машина – одна з перших моделей. Але для тих, хто вирішив познайомитися Tesla, Model 3 якраз підійде.
Чому? Перший аргумент – це найбюджетніша в рамках бренду модель.
Другий аргумент – Model 3 випустили пізніше, ніж Model S. Виробник врахував усі баги, які зустрічалися у використанні першого седана марки.
Але, як і всі машини бренду, “Трійка” має свої особливості. Цей седан мініатюрніший за свого попередника. (4694 мм завдовжки і 1849 мм завширшки). Тому водіям, які звикли до малогабаритних машин, керувати ним буде зручніше.
На дорозі машина поводиться дуже спокійно. Не виляє на високих швидкостях. (до речі, електрокар здатний розганятися до 222 км/год, за версією Standard Range Plus). Через низький центр тяжіння легко входить у будь-який поворот. Усередині – два електродвигуни на 258/450 к. с.. Та автоматизований повний привід (у деяких варіантах виконання – задній). Батареї до 75 кВт·год вистачить на 430-567 км. їзди на одному заряді в залежності від комплектації.
Tesla Model S – Моделі тесли
Насамперед, цей електрокар – великий, довгий (4976 мм) ліфтбек. Приготуйтеся до того, що, ви вже ніколи не відмовитеся від нього. Тому що Model S — це стабільність і безпека. Американське національне управління безпеки на колесах. Та Європейський комітет із проведення незалежних краш-тестів ставлять машині заслужених п’ять зірок.
Знаєте, чого найбільше звикають власники «S»?
- До дверей, що висуваються по дотику – це стильно, ефектно і просто приємно.
- До зручної пневмо підвіски (як опція), яка прикрашає нерівності їзди та недосконалих доріг. Захотів заїхати на бордюр — машина чудово піднімається над перешкодою.
- Model S це досі вертикальний (за винятком оновленої версії 2021 року) сімнадцяти дюймовий планшет. За допомогою якого можна не тільки керувати їздою, але й дивитися фільми на YouTube.
А якщо захочеться гострих відчуттів, поекспериментуйте із прискоренням. В останній версії авто це від 3,1 до 1,99 с. на 96,5 км/год.
Жоден автомобіль із ДВЗ не дасть тих відчуттів, що є у цієї моделі. Динаміка, тиша, прискорення. І це все є як у «свіжих» так і у електрокарів які вийшли в перші.
Хочеться чогось ще більш ґрунтовного та масивного? Тоді вам потрібна така модель.
Tesla Model X
Цей масивний (5029 мм завдовжки та 2083 мм завширшки) електричний кросовер. Не просто машина для ефектного виїзду. Що-що, а дивувати Tesla Model X вміє. Чого тільки вартий один помах задніх дверей, що піднімаються в манері «крил сокола».
Особливо ця функція знадобиться на парковці. Ящо виходити з машини, не замочить дощ. Тому що «крило» буквально нависає над пасажиром та вбереже чужу машину від дитячої звички зачіпати дверима сусідній автомобіль.
Два двигуни потужністю до 1020 к. с. (В останній версії Plaid). Адаптивна підвіска і батарея, здатна витримати хоч до 547 км пробігу на одному заряді.
Що може порівнятися з відчуттями, коли такий кросовер відгукується на один твій дотик? Сідаєш у салон. Натискаєш на педаль — машина закриває двері водія, їдеш і відпускаєш «газ» — електрокар самостійно гальмує.
Напевно, лише ті відчуття, які дає широкий панорамний дах. Ще більше вражень може подарувати лише Tesla Model Y.
Tesla Model Y – Моделі тесли
Якщо вам потрібен автомобіль схожий на Audi e-tron, Tesla Model 3 та Mercedes EQC одночасно. Обов’язково перегляньте цей кросовер. І якщо з двома останніми машинами його порівнювати досить важко. Крім того, що суто технічно це конкуренти. З першою моделлю у Model Y багато спільного.
В результаті команда Ілона Маска поєднала платформу та технології «Трійки» з форматом кросовера, додала пару крісел. Зробивши електромобіль семимісним, та ще кілька оригінальних опцій.
Так вийшов Model Y – з досить впізнаваним дизайном. (з електромобілем-донором його ріднить округлість фар і ліхтарів, ліній переднього бампера і даху, схожа дерев’яна панель приладів, позбавлена повітроводів). Але з кліренсом і прохідністю, і розмірами (4751 мм у довжину і 1920 мм завширшки), як у позашляховика.
Дизайн салону аскетичний, як і у всіх “електричок” від Tesla. Але ця машина для тих, хто цінує золоту середину між спортивністю та комфортом. При невеликій ємності акумулятора (75 кВт · год у версії Long Range). На одному заряді здатний проходити до 524 км. Пришвидшується до 100 км / год за 3,5 с. (варіації Performance). Однак будьте готові, що показники ТТХ в одній моделі можуть бути різними. Як і у всіх електромобілях марки, вони залежать від конфігуратора, наявності опцій, температури на вулиці або стилю водіння.
При цьому Tesla Model Y є порівняно легким (1950 кг) для свого класу машин. Керувати ним простіше. І це ми ще не згадали про автопілот. В американській версії кросовер сам зупиняється на світлофорах. Розраховує за водія відстань між машинами та вирішує, чи можна перебудуватись в інший ряд. Одна команда в додатку на телефоні і електромобіль покине паркування під’їде до вас і відчинить двері.
Tesla Cybertruck
Вам нудна навіть думка про практичне Nissan Leaf? Хочеться чогось продуктивного, швидкого та футуристичного, але тільки під маркою «Тесла»? Автомобіль майбутнього – Tesla Cybertruck – ваш варіант.
Цей справжній марсіанський пікап із ультратонкої сталі більше нагадує літак Stealth, ніж автомобіль. Виною тому незвичайний навіть для позашляховиків дизайн кузова. Майже трикутною капсулою зі світлодіодною смугою замість класичних округлих фар.
Під кузовом пікапа немає рами. Це ще одна обставина, яка відрізняє Cybertruck від усіх машин у класі. Сам кузов електромобіля настільки міцний, що витримає удар кувалди.
Інші характеристики «Cybertruck » вражають не менше:
- розмір машини – 5885 мм завдовжки, 2027 мм завширшки;
- вантажний відсік на 1981 мм, де легко поміщається квадроцикл;
- просторий шестимісний салон;
- адаптивна пневпідвіска та повний привід у моделях Duo та Tre (назва відповідає кількості електромоторів);
- запас ходу від 402 до 804 км (залежно конфігурації).
Все ще губитеся у виборі? Вибирайте будь-який найближчий автосалон, де є Model 3 або Model S, та замовляйте тест-драйв. Яку б модель ви не зустріли, їх поєднує одне. Безшумна їзда, керування, з яким впорається навіть дитина, і прискорення майже як у спортивного автомобіля.
Дивіться також: Ford F-150 Lightning – Огляд та характеристики!