Головна сторінка >> Криптогаманці: який обрати для роботи з криптовалютою?
Криптогаманці

Криптогаманці: який обрати для роботи з криптовалютою?

Криптогаманці – розглядаючи для обміну пару USDT/UAH або будь-яку іншу у поєднанні з криптою, важливо продумати питання збереження активів. Цифрові монети ніяк не виражені фізично, тому для їх зберігання використовують спеціальні сховища. Гаманець криптовалют – це програмне рішення або апаратний пристрій, необхідний для управління криптою. Принцип сховищ полягає у тому, що вони зберігають зашифровані паролі для взаємодії з блокчейном, де постійно розміщена криптовалюта. Розібравшись, як створити електронний гаманець для криптовалюти, ви зможете швидко та просто відправляти та отримувати монети.

Види криптогаманців

Насамперед усі сховища можна розділити на два типи:

  1. Холодні.
  2. Гарячі.

Холодний гаманець крипти не вимагає постійного підключення до мережі. До цієї групи входять апаратні пристрої, USB та паперові гаманці. Для роботи гарячих криптогаманців необхідний інтернет, а також окремий сервіс, відповідальний за зберігання криптоактивів. сховища гарячого типу доступні в декількох реалізаціях: веб-версія, програма для ПК або з установкою на смартфон.

Цікаво  Чим гелієві кулі відрізняються від звичайних?

Існують також кросплатформні варіанти, які можна використовувати як онлайн-гаманець криптовалют, так і у вигляді додатка для ПК або смартфонів. Криптогаманці можна розділити на ще дві категорії:

  • Кастодіальні.
  • Некастодіальні.

Кастодіальні – ті, якими управляє криптобіржа чи компанія цифрових монет. Іншими словами, ви передаєте третім особам доступ до ключів. Тому варто вибирати лише перевірені та надійні майданчики, наприклад, як WhiteBIT чи Binance. Кастодіальні гаманці перевіряють вхідні транзакції та передбачають низькі комісії. Вибираючи таке рішення, вам не потрібно перейматися про захист ваших ключів або управління криптою.

Якщо ви вирішили створити гаманець для криптовалюти некастодіального типу, тоді контроль над ключами повністю лягає на вас. Ви самі будете відповідальними за управління активами та їх збереження. Головна перевага таких сховищ – повна конфіденційність.

Цікаво  Гра роблокс - найкращі пригодницькі ігри

Криптогаманці – як вибрати?

Основний чинник, на який варто орієнтуватися – безпека. Гаманець повинен бути надійним та мати гарний захист від крадіжок та кібератак. Зверніть увагу, які криптовалюти підтримує обраний вами гаманець. Одне сховище може підтримувати велику кількість активів або бути заточеним під певний вид монет.

Гаманець для криптовалюти має бути зручним та функціональним, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Крім того, враховуйте, що холодні гаманці оптимальні для зберігання середніх та великих сум. Вони також актуальні, якщо ви часто використовуєте крипту. Гарячий криптовалютний гаманець ідеальний для всіх, хто шукає рішення для повсякденних транзакцій. З його допомогою можна швидко проводити операції із цифровими монетами.

Прокрутити вгору