Головна сторінка >> Кішки мейн-кун – характеристики породи, догляд
Кішки мейн-кун

Кішки мейн-кун – характеристики породи, догляд

Кішки мейн-кун найбільші з усіх порід кішок – дорослий самець може важити до 11 кг! Однак до своїх диких родичів їм далеко – вони ніжні, доброзичливі й врівноважені. Кажуть, у них трохи «собачий» характер – вони дуже прив’язані до господаря і супроводжують його в повсякденних обов’язках. Чим відрізняється кіт породи мейн кун і як за ним доглядати?

Мейн-куни – дуже великі, масивні кішки з мускулистим тілом. Їх шерсть додатково посилює враження розміру. Дорослий самець може важити від 4,5 кг до 11 кг, а самка від 3,5 до 8 кг. Характерними рисами їх зовнішнього вигляду (крім розміру!) є йорж на шиї й вушка з пензликами. Коти породи мейн-кун бувають 30 забарвлень – найпопулярнішим є коричневий.

Ці величезні кішки – чудові компаньйони людини. За характером вони ближче до собак, ніж до своїх хижих родичів. Вони прив’язуються не до місця, а до господаря і супроводжують його чи не на кожному кроці, але – як коти – роблять це абсолютно непомітно. Мейн-куни ідеальні для дітей – вони від природи ніжні, терплячі та грайливі. Їм дуже подобається грати, тож варто мати вдома вудку з пір’їнкою чи м’ячиком і щодня знаходити час для хвилинки пустощів з улюбленцем. Мейн-куни дуже розумні кішки, тому їх можна навчити багатьом трюкам.

Добре, щоб кішка могла виходити на вулицю – мейн-кунам потрібні фізичні навантаження. Якщо ви не хочете випускати його одного, навчіть його гуляти на повідку.

Який догляд за кішкою мейн-кун?

Кішки мейн-кун
Кішки мейн-кун

Кішкам породи мейн-кун через їх розмір потрібно більше їжі, ніж стандартному муркотінню. Розмір чипсів в сухому кормі також повинен бути більшим. Корм для мейн-кунів повинен бути якісним і містити багато білка. Ви також можете годувати його тільки вологим кормом або ввести сиру дієту. Продумане меню важливо ще з однієї причини. Довгий волосяний покрив сприяє утворенню щільних купок волосся – вони утворюються під час щоденного миття кішки. При правильному харчуванні кішка чудово виводить їх самостійно.

Що стосується догляду, важливо добре вичісувати кота раз на кілька днів – особливо в період линьки, це потрібно робити дуже обережно. Мейн-кун має всі три типи шерсті – шерсть, пух і перехідну шерсть. Така структура сприяє утворенню вузлів, а регулярне розчісування перешкоджає цьому. Крім того, мейн-кун вимагає стандартних процедур – перевірки вух і підстригання кігтів.

Кішки мейн-кун – ціна

Чистокровні мейн-куни з хорошого розведення коштують досить дорого. Якщо ви хочете дозволити собі такого друга, ви повинні взяти до уваги не малу ціну. Точна вартість кота залежить від репутації розплідника, віку тварини, її статі та досягнень батьків. Краще не користуватися пропозиціями, де кіт цієї породи продається дешево – ймовірно, вони надходять із псевдорозплідника.

Крім початкових витрат на покупку кота, потрібно бути готовим і до того, що утримувати тварину такого розміру недешево. Правильний раціон, який повинен бути дійсно якісним, і регулярні візити до ветеринара – велике навантаження на гаманець.

Кішки породи мейн-кун – чудові компаньйони людини. Вони товариські, грайливі та ніжні, що робить їх чудовими домашніми тваринами для дому з дітьми. Вони також радують своїм зовнішнім виглядом – вони великі й мають красиву, пухнасту шубку. Однак мейн-кунам потрібно багато місця та фізичних вправ – у дуже маленьких квартирах їм може бути тісно.

Прокрутка до верху