Головна сторінка >> Інтер’єри коридорів – як висвітлити коридор
Інтер'єри коридорів

Інтер’єри коридорів – як висвітлити коридор

Інтер’єри коридорів – коридор давно перестав бути лише прохідною кімнатою, що випливає з планування квартири. Зараз це надзвичайно функціональний простір, облаштування якого так само важливо, як облаштування вітальні або спальні. Завдяки численним функціям, які виконує передпокій, це місце, де слід приділити особливу увагу правильному освітленню. Регулювання джерел світла не тільки послужить комфорту використання, але, перш за все, подбає про нашу безпеку.

Інтер'єри коридорів
Інтер’єри коридорів

Коридор хоч буває і не помічений в ієрархії розташування, є вітриною кожної квартири. Це кімната, яку бачить в першу чергу кожен, хто відвідує наш будинок. Однак це не єдина функція коридорів, для якої варто подбати про комфортне джерело світла. Характерною рисою більшості прихожих також є ніша, призначена для великих будівель, яка в багатьох будинках грає роль місця для зберігання.

дизайн

У зв’язку з такою багатофункціональністю коридору, його освітлення є не тільки суто естетичним, а й практичним питанням, тому велике значення слід приділити рішенню про відповідну якість і розподіл світла. Варто орієнтуватися на освітлення, яке добре передає кольори. Завдяки цьому ми не сплутаємо темно-синій піджак з чорним навіть після заходу сонця. Колір світла також не без значення. Освітлення теплого відтінку забезпечить затишну атмосферу. Це також буде тактичним заходом в ситуації, коли інтер’єр коридору з’єднується, наприклад, з вітальнею, освітленою теплим світлом. Щоб зберегти єдиний стиль, варто стежити за однаковою колірною температурою в обох кімнатах.

Цікаво  Мистецтво та функціональність: дизайнерські змішувачі у сучасному інтер'єрному дизайні
Інтер'єри коридорів
Інтер’єри коридорів

Що врахувати при виборі освітлення для коридору?

У переважній більшості випадків коридор – це приміщення без вікон, в якому освітлення є основним елементом обладнання, що полегшує функціонування. Звичайно, за умови, що він правильно підібраний. Одним з критеріїв, на який слід звернути увагу при виборі джерел світла для залу, є їх розмір, особливо якщо кімната опущена підвісною стелею.

дизайн
Інтер'єри коридорів
Інтер’єри коридорів

У невеликих кімнатах можна вибрати основне джерело світла, встановлене на стелі. У випадку великих приміщень однозначно краще використовувати як основне, так і додаткове освітлення, наприклад, у вигляді настінного світильника. Не можна не відзначити роль, яку відіграє його форма при виборі освітлення для коридору. Найпоширенішими видами простору коридору є прямокутні й довгасті інтер’єри. У коридорах у формі квадрата найкращим вибором є стельові світильники, такі як плафони, системні світильники або надзвичайно ефективні шини, оскільки їх легко монтувати та можна переставляти без необхідності змінювати електроінсталяцію.

Цікаво  Ванна кімната під дахом - як її облаштувати?

Якщо мова йде про витягнутих прямокутних коридорів, то оптимальним світловим рішенням буде ряд з декількох накладних світильників. Популярним рішенням є розміщення в одній лінії кількох точкових світильників або сучасних, кубічних чи круглих світильників, які відрізняються гнучкістю розташування та можливістю інтегрувати їх у різні стилістичні варіації. Перевагою світильників цього типу освітлення є також безліч їх колірних варіантів – від чорно-білої класики до золотої елегантності.

Інтер’єри коридорів

дизайн

Тут також варто згадати про патент на ремонт, який часто зустрічається в коридорах – підвісну стелю. Враховуючи те, що така конструкція трохи принижує інтер’єр, варто звернути увагу на згадане вище вбудоване освітлення, наприклад, невеликі мінісвітильники, які непомітно ховаються в стелі. Такий делікатний варіант привнесе потрібну кількість світла в спроєктоване приміщення, при цьому не заглушаючи його і делікатно підкреслюючи всі обставини.

Цікаво  Сучасний дизайн вітальні: Ідеї модного дизайну
Інтер'єри коридорів
Інтер’єри коридорів
дизайн

Освітлення коридору є ключовим моментом в оформленні цієї багатофункціональної зони. Вибір зручних і дизайнерських освітлювальних приладів, які відповідають нашим смакам, але водночас практичні та адаптовані до потреб інтер’єру джерел світла – це завдання, в якому ми повинні враховувати розмір і форму кімнати, а також його компонування та можливості розташування. Не забуваємо про колір світла, який важливий для будь-якого інтер’єру і про аспекти безпечного використання цього простору.

Інтер'єри коридорів
Інтер’єри коридорів
Інтер'єри коридорів
дизайн
Інтер'єри коридорів
Інтер’єри коридорів
дизайн
Інтер'єри коридорів
Інтер’єри коридорів
дизайн

Дивіться також: Інтер’єр гостинної

Прокрутити вгору