Інтер’єр прямокутної кімнати – облаштування складних просторів не повинно бути кошмаром, а надихаючим досвідом. Навіть в кімнаті прямокутної форми можна розставити меблі таким чином, щоб правильно змоделювати інтер’єр і оптично відновити пропорції кімнати. Ви не зміните контури простору, але можете представити його в естетичному і функціональному варіанті. Перевірте, як це зробити.
З цієї статті ви дізнаєтеся:
- Що важливо в облаштуванні прямокутної кімнати?
- Як правильно розставити меблі в прямокутній кімнаті?
Ергономіка салону – найважливіше. У цьому плані кімната, крім декоративних аспектів, повинна відрізнятися ще й практичним виконанням. Якщо він зберігає стандартну ширину, ви можете дозволити собі більше, у випадку надзвичайно вузького простору, вам потрібно використовувати більше хитрощів, щоб зробити інтер’єр зручним для використання.
Зміст
Інтер’єр прямокутної кімнати – що пам’ятати?
Перед тим, як почати розставляти меблі в витягнутій прямокутній кімнаті, підготуйте відповідний фон. Короткі сторони кімнати пофарбуйте в темний відтінок, а довші – у світлий – інтер’єр буде здаватися ширше і просторіше. Хорошим рішенням є шпалери в смужку – вертикальні додають висоти інтер’єру, але можуть оптично скоротити перспективу. Горизонтальні на короткій стіні краще – вони візуально розширять простір. Як розставити меблі в кімнаті прямокутної форми? Дотримуйтеся наведених нижче правил.
- Не ставте меблі біля довгих стін – якщо інтер’єр кімнати це дозволяє, розмістіть широку, важку і темнішу техніку біля вузької стіни.
- Пограйте з кольором – правильно розставлені меблі двох різних відтінків допоможуть правильно змоделювати прямокутний інтер’єр кімнати. Ви можете використовувати той самий відтінок, але в іншому тоні. Наприклад, біля короткої стіни розмістіть темно-сіру шафу, а уздовж довгої – світло-сірий стіл і комод.
- Розділіть кімнату на сфери – завдяки цьому ви уникнете візуального хаосу, упорядкуєте простір і збережете в ньому гармонію.
- Використовуйте асиметрію – діагональне або поперечне розташування меблів у вузькому, прямокутному приміщенні додає інтер’єру більше простору. Він вносить легкість і розвантажує стіни.
- Уникайте перевантаження – в прямокутній кімнаті не створюйте скупчення меблів, розташованих в одному місці, тому що ви створите враження захаращеного тунелю.
- Використовуйте правильний характер меблів – мінімалізм і простота в цьому випадку окупляться вдвічі. Вибирайте меблі в скандинавському, індустріальному або сучасному різновиді, яка відрізняється строгістю профілів. Використовуйте нехитрі і яскраві форми з великою кількістю глазурі, ажуру. Установка меблів на тонких і високих ніжках візуально поліпшить недоліки інтер’єру, а також використання світлих матеріалів: вибілених порід дерева, металу і скла.
Прямокутна кімната повинна виявляти відповідну форму меблів. Використовуйте круглі столи та квадратні пуфи та шафи. Кожен додатковий прямокутник в інтер’єрі буде грати проти нього.
Облаштування прямокутної кімнати
Як розставити меблі в кімнаті прямокутної форми? Паралельно стінам. Щоб кімната здавалася більш просторою, ніж вона є насправді, одні предмети обладнання слід розташувати уздовж довшої стіни, інші — уздовж коротшої. Довгі меблі – комоди, консолі й столи не вибирають для витягнутих інтер’єрів. Також відмовтеся від диванів на кілька осіб уздовж довшої стіни кімнати. Вибравши невеликий диван, який ви розташуєте на короткій стороні або в самому кінці довшого, тоді розташуйте поруч невеликий круглий журнальний столик, який буде набагато кращим розташуванням. Уникайте розміщення меблів у центрі кімнати або по всій довжині стін. Поставте журнальний столик в дуже вузьких кімнат і до кута, щоб він не займав місце в центрі. Найважливіше при плануванні та розставлюванні меблів – це підібрати їх до типу та розміру кімнати.
Витягнута прямокутна вітальня з обідньою зоною та мінікухнею
У витягнутій прямокутній вітальні з обідньою зоною і кухнею по можливості облаштуйте їдальню біля короткої стіни. До неї вибирайте легкі не вставні стільці й розкладні круглі столи. Тип стільниці залежить від стилю приміщення, але скло і світлі поверхні оптично збільшать невеликий простір. Якщо вузька кімната додатково з’єднана з кухнею, можна відокремити цю зону коротким острівцем, створивши його навіть від стільниці меблів, а навколо розставити табуретки, створивши акуратну і не обтяжливу їдальню. Хорошим рішенням є встановлення обох зон по діагоналі, тобто на одній короткій стіні ви розміщуєте кухню, а на іншій, наприклад з вікном, – стіл зі стільцями.
Прямокутна і маленька вітальня
Практично спланувати розставлювання меблів в довгастому і невеликому приміщенні, наприклад, у квартирі-студії, – складне завдання. Простір містить багато зон, які необхідно адаптувати відповідно. У такому місці, навіть попри правило не ставити меблі біля довшої стіни, може виявитися, що у вас немає вибору. Обирайте меблі з глянцевими фасадами, особливо якщо вам потрібна висока шафа для зберігання речей.
Якими аксесуарами слід укомплектувати меблі в маленькій і довгастої кімнати?
- Скління та дзеркала – за допомогою скла можна оптично моделювати прямокутний інтер’єр кімнати. Дзеркало, розміщене на передній частині шафи, створить ілюзорний простір. Такі поверхні відбивають світло і позитивно впливають на візуалізацію приміщення. Також добре підійдуть яскраві мармури й мерехтливі велюрові тканини.
- Ніжки й кронштейни – чим довше і тонше, тим краще, тому що вони додають легкість.
- Обтічні форми – маленька прямокутна вітальня буде мати кращий вигляд, якщо ви відмовитеся від гострих геометричних країв.
- Делікатні форми – прості та високі профілі краще, ніж нарощені та важкі масиви. Вибирайте ажурні фасади шаф, полиці з відкритими спинками, скляні та прозорі столи, які мають більше світла в конструкції.
- Рішення 2 в 1 – витягнуте, прямокутне приміщення з невеликими габаритами любить такі рішення. Варто придбати сидіння з додатковими місцями, модульним обладнанням і навіть відкидною стільницею, яка прикручується до стіни.
Інтер’єр прямокутної кімнати – прямокутна і вузька кімната
Якщо прямокутна кімната дуже вузька (менш як 3 м в ширину), постарайтеся за будь-яку ціну уникнути враження «тунелю». Це найскладніше місце для розміщення, тому, якщо вам доведеться поставити меблі біля довгої стіни, нехай це будуть яскраві й блискучі шафи, що відбивають світло. Повісьте велике дзеркало на довгу стіну у вузькій кімнаті, щоб воно оптично збільшило простір з боків кімнати. Поставте невеликий диван і шафу біля короткої стіни. Тут підійдуть столи й пуфи на коліщатках, які легко пересуваються. Використовуйте футуристичні, асиметричні аксесуари у вигляді легких і невеликих полиць і стелажів, що представляють мінімалістичні конструкції. Тут відмінно підійдуть тонкі металеві трубочки, а також ажурні фасади. Не забувайте про освітлення. Світло оптично збільшується, тому встановіть додаткові світлові точки білого теплого кольору. Не обтяжуйте кімнату довгими підвісними світильниками, краще підійдуть стелі.
Крім того, скористайтеся іншими прийомами, які допоможуть поліпшити пропорції кімнати:
- Жалюзі й штори з горизонтальними смугами й візерунками розширять вузькі стіни; повністю відмовитися від важких штор,
- вибирайте круглі пуфи й столики – відсутність гострих країв виключає ризик поранитися, коли вам доведеться протиснутися через вузький простір,
- не використовуйте прямокутні килими – вони підкреслять недоліки інтер’єру; використовуйте круглі і яскраві килимки для виділення зон,
- зробіть ставку на мінімалізм – чим менше, тим краще; не захаращувати інтер’єр кімнати непотрібною технікою,
- використовуйте дзеркала, блискучі фасади та скляні аксесуари – все, що відбиває світло, оптично збільшить площу.
Вам більше не доведеться вдаватися в питання, як розставити меблі в прямокутній кімнаті. Дійте та створіть комфортний простір, використовуючи наведені вище поради. Завдяки цьому навіть складне завдання може перетворитися на надихаючу архітектурну пригоду в облаштуванні елегантного, хоча і невеликого приміщення.
Дивіться також: Дизайн інтер’єру заміського будинку