Грецький салат класичний рецепт – сільський салат, більш відомий як грецький салат, – це легка літня закуска, повна фарб і багата на безліч смаків. Традиційний грецький салат з сиром фета, помідорами чері, огірком, оливка, цибулею, перцем і, звичайно ж, орегано. Іноді до цього салату додають свіжий коріандр, руколу або листя салату. Всі ці інгредієнти створюють чудову комбінацію та забезпечують нам велику порцію здоров’я. До того ж на приготування цього салату потрібно всього 10 хвилин!
Традиційний грецький салат подають як у материковій Греції, так і на островах. Ви зустрінете його в кожному ресторані, таверні та в кожному будинку. Це проста сільська страва, приготовлена з кількох звичайних інгредієнтів. Цей салат – простий приклад того, як із простих продуктів можна приготувати страву, яка підкорить світ.
Грецький салат – рецепт у якому використовуються лише свіжі інгредієнти. Соковиті, ароматні помідори, хрумкий огірок, вершковий сир фета й оливкова олія визначать якість салату. Ви можете подати його як самостійну закуску або як чудовий додаток до обіду, вечері або страв на грилі.
Складові
- чері помідори: 8-12 шт
- огірок великий: 1-2 шт
- перець зелений: 1/2 шт.
- сир фета: 150 г
- оливка: 10 – 15 шт.
- червона цибуля: 1 шт.
- за бажанням кілька листків салату
- орегано: 1,5 ч.л
- бальзамічний оцет: 1-2 ст.
- Оливкова олія: 1/4 склянки
- сіль на смак
Зміст
Грецький салат класичний рецепт
Підготовка
Якщо ви зберігаєте овочі в холодильнику, дістаньте їх щонайменше за годину до подачі салату.
Ретельно вимийте овочі. Помідори розрізати навпіл. Якщо ви використовуєте великі помідори, робіть об’ємні шматочки, щоб вони помістилися до рота разом хоча б з ще одним інгредієнтом салату. Цибулю нарізати півкільцями. Розріжте огірок разом зі шкіркою вздовж навпіл, потім на часточки. Смугастий перець. Якщо у вас є маленькі перці, як у нас, виріжте центр і наріжте їх скибочками. Якщо додаватимете салат, порвіть його на дрібні шматочки.
Покладіть інгредієнти у миску. Додайте оливки, нарізані кубиками або поламану вручну фету, орегано та оцет. Акуратно перемішайте. Додати оливкову олію і при необхідності посолити. Також можна покласти сир фета повністю на овочі та ламати його лише при подачі на стіл. При подачі не забудьте поставити на стіл оливкову олію та оцет, щоб кожен міг приправити свою порцію за власним бажанням.
12 секретів ідеального грецького салату
Як приготувати справжній грецький салат?
1. Помідори
Не дивіться на красу помідорів, які ви використовуєте у салаті. Шукайте ті, у яких найприродніший і найкрасивіший аромат. Крім класичних великих помідорів, чудово підійдуть дрібні помідори чері різних кольорів.
2. Перець
Сільський салат є композицією з ніжних ароматів, тому ми не рекомендуємо інтенсивні й гострі перці. Маленькі, солодкі довгасті перці чудово підходять. Вони дуже красиво виглядають у салаті та становлять їх смак.
3. Сир Фета
Використовуйте лише справжній сир фета, а не бринзу. Фету роблять з овечого й козячого молока, а греки пишаються тим, що процес приготування цього сиру здійснюється традиційним способом, аналогічно сиру.
4. Температура овочів
Овочі мають бути кімнатної температури. Їх не можна прямо з холодильника. Особливо це стосується томатів, які починають розкривати свій аромат тільки за кімнатної температури. І взагалі, який овоч прямо з холодильника смачніший?
5. Наріжте овочі шматочками.
Вся гра смаків у грецькому салаті полягає у поєднанні двох, а то й трьох інгредієнтів у кожному шматочку. Це буде можливе лише в тому випадку, якщо ви наріжете їх на шматочки потрібного розміру.
Грецький салат
6. Збагатіть салат додатковими інгредієнтами
Ви можете збагатити салат каперсами та петрушкою. Ви також можете додати руколу, свіжий коріандр і листя салату. Давайте не будемо більш греками, ніж греки, і не боятися додавати салат.
7. Добре перемішайте інгредієнти
Хороше змішування інгредієнтів необхідно для того, щоб зв’язати аромати та з’єднати олію з овочевими соками. Після перемішування дайте салату відпочити кілька хвилин, щоб він відпочив і перемішав соки.
8. Орегано
Обов’язкова приправа для салату. Не забудьте добре натерти сушений горіхгано перед додаванням до інгредієнтів. Завдяки цьому він випустить ще більший аромат.
9. Сіль
Солити салат найкраще лише після додавання сиру, який досить солоний. Салат варто скуштувати після змішування, а потім визначити, чи потрібно і скільки ще солі. Використовуйте велику сіль.
10. Оцет
Не забудьте збризкати інгредієнти спочатку оцтом, а потім олією. Оцет надасть овочам пікантності. Вибір оцту залишається за вами. У цьому поєднанні нам більше подобається бальзамічний смак, але він також добре поєднується з винним або яблучним ароматом.
Рецепт
11. Оливкова олія
Ви також дедалі частіше можете зустріти спрей-олії або інші подібні винаходи. Використовуємо для грецького салату якісну оливкову олію. Греки її не шкодують. Їм подобається, коли багато її залишається на дні миски.
12. Вмочування хліба
Це майже священний обряд греків. Вам сподобався салат? Нарешті, обов’язково візьміть хліб, відламайте шматочок і вмочіть його в соус, що залишився від салату. Такий хліб виходить смачним. Обов’язково спробуйте!
Традиційне заправлення для грецького салату
До класичного соусу відноситься і простота рецепта сільського салату. Рецепти грецьких салатів, в яких ми зустрінемо готові заправки з різними травами та спеціями, ця ідея трохи спрощена. Варто познайомитися з автентичним смаком цього соусу, дуже простого і водночас елегантного.
Це просто оливкова олія та трохи бальзамічного оцту. То де ж беруться ці аромати в грецькому салаті? Випустити оцет та грецьку олію, а потім змішати з овочевими соками. У поєднанні зі смаком сільського хліба на заквасці, з яким його подають, перед наступним шматочком важко встояти.