Торт з полуницею – квінтесенція сезону смачної полуниці. Отримайте, будь ласка, мій улюблений рецепт цього красивого і, всупереч видимому, дуже простого приготування торта. Ідеально підходить для повсякденного десерту та вечірок.
– торт зі свіжою полуницею
– Точний рецепт з покроковими фото
– найкращий крем з маскарпоне та ваніллю
- Час приготування: 2 години
- Час випікання: 22 хвилини
- Кількість порцій: діаметр коржа 24 см
- Калорійність: 260 калорій за 100 г торта
- Дієта: вегетаріанська
Інгредієнти для пісочного тіста
- 1 повна склянка пшеничного борошна – 180 г
- половина куба вершкового масла – 100 г
- 1 жовток від яйця
- 2 столові ложки цукрової пудри – 40 г
- дрібка солі
Інгредієнти для крему з маскарпоне
- 300 г сиру маскарпоне
- менш як 3/4 склянки вершків 30% – 200 г
- 4 столові ложки цукрової пудри – 80 г
Інгредієнти для лимонного сиропу
- 4 столові ложки цукрової пудри – 80 г
- 3 столові ложки лимонного соку
Інші інгредієнти
- 400 г полуниці чи малини
- свіже листя м’яти
Торт з полуницею
Форма для випікання тарта: діаметр 24 см. Зберігати крем у холодильнику в охолодженому вигляді. Нижня випічка: 180 градусів; час запікання – до 25 хвилин; середня полиця з можливістю випікання вгору/вниз
Почнемо з борошна. На цю порцію тіста знадобиться одна склянка борошна 180 г борошна.
Всипати в борошно дві столові ложки цукрової пудри 40 г цукру, і додати щіпку солі. Половину кубика, або 100 г вершкового масла, нарізати на дрібніші шматочки і також додати до інших інгредієнтів (масло можна взяти з холодильника). Нарешті додайте ще один жовток від більшого яйця.
Щоб з’єднати всі інгредієнти, можна використовувати міксер або замісити тісто вручну. Спочатку вам може здатися, що тісто занадто липке, але через деякий час воно почне ставати все більш пластичним і вам буде легко сформувати з нього акуратну кульку. Загорніть кулю тіста у фольгу і покладіть її в холодильник на цілу годину.
Торт з полуницею
Ви можете використовувати керамічну чи металеву форму. Змастіть всю форму зсередини невеликою кількістю вершкового масла (також хвилясті бортики). Завдяки цьому вам буде ще простіше вирізати та виймати шматочки із форми.
Покласти тісто у форму можна двома способами. Перший (на цей раз я його використовував): Наріжте ножем кульку тіста на шматочки не товщі 5 мм. Розкладіть скибочки на дні форми та по краях. Заповніть залишки тіста, що залишилися, і, нарешті, перемішайте тісто і вирівняйте поверхню. Можна наколоти їх вилкою.
Другий спосіб: помістіть кульки із тіста між 2 аркушами паперу для випікання. Розкачати їх діаметром близько 30 см. Акуратно перекладіть торт у форму та заповніть їм внутрішню частину.
Поки духовка розігрівається, поставте форму з тортом у холодильник.
Поставити форму у розігріту до 180 градусів духовку (духовка має бути попередньо добре розігріта). Вибирайте середню полицю з підігрівом вгору/вниз. Випікати таким чином 20-25 хвилин (у мене воно ідеально зарум’янилося вже під 25 хвилини випікання). Відставити форму до повного остигання.
Рецепт
Поки остигає низ, приготуйте крем. Приготуйте собі менш як 3/4 склянки 30% жирних вершків (близько 200 г) і 300 г сиру маскарпоне (якщо у вас тільки 250-грамове пакування, ця кількість теж підійде. Виберіть високу посудину. Викладіть у неї вершки та маскарпоне та чотири столові ложки цукрової пудри, це приблизно 80 грамів цукру.
Порада: Якщо ви віддаєте перевагу, щоб крем був не дуже солодким, ви можете почати з 40 г цукрової пудри й перевірити смак крему в кінці замішування (потім вирішити, додавати більше цукру чи ні).
Змішуйте близько 30 секунд, щоб усі інгредієнти з’єдналися у густий крем. Поставте блюдо з кремом в морозилку на 20 хвилин, щоб він сильно охолонув. Зберігати вершки прохолодними дуже важливо, особливо у спекотні дні. Дістати добре охолоджені вершки з морозилки й одразу почати збивати міксером на високій швидкості.
Збивайте вершки, поки вони не почнуть густіти. Це може тривати до хвилини. Будьте обережні, не збивайте занадто довго, тому що вершки почнуть заварюватися і поділятися на пахту та масло. Те, як швидко ви отримаєте ідеально збиті вершки, залежить від ступеня їхнього охолодження та потужності блендера.
Порада: перед збиванням вершків до нього також можна додати трохи насіння ванілі, чайну ложку есенції або пів чайної ложки ванільної пасти.
Викласти збиті вершки на корж, що остигнув.
На крем викласти половинки вимитий, очищеної від плодоніжок та обсушеної полуниці.
Торт з полуницею
Такий торт з полуницею готовий до подачі, але наприкінці рекомендую приготувати домашній лимонний сироп. Все, що вам потрібно зробити, це додати 4 столові ложки цукрової пудри в маленьку каструлю і додати три столові ложки свіжого соку лимона або лайма. Встановіть конфорку на середню потужність і доведіть до кипіння сироп. Зменште потужність до мінімуму і помішуйте сироп дерев’яною ложкою, поки він трохи загусне. Це може тривати від 4 до 10 хвилин.
Порада: Ви також можете покласти в каструлю кілька листків свіжої м’яти. Тоді сироп буде трохи зеленого кольору і з лимонно-м’ятним присмаком. Листя м’яти можна їсти.
Зніміть каструлю з плити й зачекайте кілька хвилин, поки сироп трохи охолоне. Але не чекайте занадто довго, тому що з кожною хвилиною він ставатиме все густішим. Влийте сироп тонким струмком на полуницю, покриту вершками. Прикрасьте торт з полуницею листочками свіжої м’яти.
Торт з полуницею готовий до подачі. Я рекомендую подавати цей торт того ж дня. Також можна поставити у холодильник на добу.