Першокласні трилер фільми – сьогодні розповідаємо про напружені історії, які майже неможливо повірити, але кожна з них відбувалася насправді. У цій добірці: кілька днів із життя маніяка, боротьба за виживання у відкритому океані, спроба самотужки зупинити війну, хроніка свавілля в Лос-Анджелесі 1920-х та інші неймовірні сюжети, підказані реальністю.
На глибині шести футів (6 Below: Miracle on the Mountain 2017)
Екранізація біографічного бестселера «Кристально чистий» учасника Зимової олімпіади 1994 року Еріка Лемарка з Джошом Хартнеттом у головній ролі. Зірка «Щасливого числа Слевіна» впевнено тримає весь фільм. Примітно, що при локалізації назви трилера було допущено помилку. Цифра 6 у назві насправді вказує не на висоту у футах, а на градуси за шкалою Фаренгейта.
За час недовгої кар’єри професійного хокеїста Ерік Лемарк звик тримати найжорсткіші удари, доки в його житті не з’явився кристалічний метамфетамін. Після серйозної ДТП під речовинами учасника олімпіади попросили з НХЛ, а ще зобов’язали постати перед судом та пройти курс реабілітації. У залежного від адреналіну спортсмена залишається тиждень на волі, який він вирішує провести на незайманих гірських узвозах Сьєрра-Невади. Сонячного ранку другого дня відпустки Ерік зі сноубордом і MP3-плеєром вирушає на вершину, повністю віддавшись ризику та швидкості. Раптом підіймається хуртовина і після спуску незнайомою ділянкою траси Ерік виявляє, що заблукав. Зв’язку з рятувальниками немає і хлопцеві, що залишився на самоті серед засніженого ніде, доведеться постаратися вижити.
Американські тварини (American Animals 2018)
Хвацька історія про пограбування бібліотеки на стику ігрового кіно та документалістики, де значну частину екранного часу віддано під монологи справжніх учасників подій. Постановник Барт Лейтон заборонив ведучому дуету, Евану Пітерсу та Баррі Кеогану, зустрічатися з реальними Спенсером Рейнхардом і Уорреном Ліпкою під час зйомок, щоб це не позначилося на акторах до персонажів.
Спенсер Рейнхард змалку був переконаний, що справжнього живописця формують пережиті трагедії. Життя хлопця з Кентуккі було настільки передбачуваним, що стати кимось, крім гарного малювальника, йому не світило. Після вступу на художній факультет універу хлопець зовсім занудьгував, поки одного разу під час екскурсії закритим відділом бібліотеки він не дізнався, що там зберігається книга вартістю десять мільйонів доларів. Спенсер та його найкращий друг Уоррен Липка, схильний до диких витівок та дрібних правопорушень, почали міркувати над планом ідеального пограбування, надихаючись відомими фільмами.
Бельканто (Bel Canto 2018) – Першокласні трилер фільми
Кінематографічне переосмислення подій, що відбулися 1996 року в перуанській столиці Лімі, коли 14 бійців увірвалися до резиденції японської дипмісії та взяли 490 гостей з усього світу до заручників. Напрочуд, але виконавець головної чоловічої ролі в «Бельканто» Кен Ватанабе на той час брав участь у зйомках документального фільму в Перу і повернувся до Японії незадовго до атаки терористів. Якби він затримався в Лімі ще на тиждень, то, швидше за все, потрапив би на ту саму вечірку.
1996 року токійський бізнесмен Кацумі Хосокава прилетів до жебраків латиноамериканської столиці, щоб ухвалити рішення про будівництво заводу. Перші особи держави були вкрай зацікавлені у пожвавленні економіки та постаралися справити враження на магната. На честь почесного гостя була організована звана вечеря для представників місцевої еліти та іноземних дипломатів. Обіцявся бути й сам президент, але в останній момент він вважав за краще залишитися вдома. Головним подарунком для Хосокави став виступ оперної діви Роксани Косс, чию творчість японець-меломан вкрай цінував. Незабаром після початку музичної програми в особняк увірвалися бойовики генерала Беньяміна, які розшукують президента. Вони взяли іменитих гостей у заручники, щоб обміняти їх на братів зі зброї, що сидять у в’язницях. Облога резиденції триватиме місяць, за час якого бранцям і терористам, які говорять різними мовами, потрібно буде порозумітися.
Золота рукавичка (Der goldene Handschuh 2019)
Фільм про легендарного німецького маніяка Фріца Хонка, позбавленого звичної для кінематографа романтизації зла. Улюбленець європейських фестивалів Фатіх Акін зумів сфотографувати на екрані гранично фізіологічну хроніку гамбурзького дна, що викликає нудоту і розгнівати зазвичай прихильних критиків. Картина рекомендується до перегляду глядачам із залізною нервовою системою. Прем’єра задушливого фільму відбулася в основному конкурсі Берлінського фестивалю.
Портовий Гамбург – місто двох з половиною тисяч мостів, вільних вдач і розквіту The Beatles. Тут же жив і полював найвідрадніший серійний вбивця 70-х Фріц Хонке. Неприємний розкосий чоловік зі згорнутим носом коротав вечора у чарочці «Золота рукавичка», сподіваючись зустріти подругу на одну ніч. Він був одержимий юною красоткою, але задовольнявся невибагливими дамами напівсвітла без копійки за душею і будь-яких планів на завтра. На знак подяки за склянку грошового алкоголю жінки добровільно підіймалися в його брудну, просякнуту запахом розкладання квартиру, де деякі з них зустрічали свою смерть.
Втеча з Преторії (Escape from Pretoria 2020)
Захоплююча тюремна драма з Деніелом Редкліффом, заснована на романі учасника легендарної втечі Тіма Дженкіна і знята за його активної участі. Південноафриканський дисидент передав у користування знімальній групі інструменти, за допомогою яких він зміг вибратися на волю, консультував виконавця своєї ролі та навіть зіграв одного з ув’язнених.
ПАР часів апартеїду по всій країні діють суворі правила сегрегації. Поки поліція жорстоко поводиться із кольоровим населенням, частина громадян потягує коктейлі на пляжах лише для білих. Тім Дженкін і Стівен Лі жертвують привілейованим становищем, даним ним при народженні, заради боротьби за рівноправність, займаючись політичним активізмом. Після чергової гучної акції протесту напарники потрапляють до рук поліції та постають перед судом. Феміда не виявляє до дисидентів співчуття, Дженкін отримує 12 років, Лі — 8. Відбувати термін має бути в Преторії — в’язниці суворого режиму для вбивць, рецидивістів та політичних в’язнів. Втім, герої не збираються гнити за ґратами й з першого дня планують втечу, яку раніше ніхто не робив.
У владі стихії (Adrift 2018) – Першокласні трилер фільми
Зірка підліткової драми «Винні зірки» Шейлін Вудлі у трилері за мемуарами «Червоне небо в жалобі» Темі Олдхем Ешкрафт, яка дивом вижила в урагані «Реймонд» у 1983 році. 90% зйомок фільму пройшли у відкритому морі. Виробництво часто доводилося ставити на паузу через напади морської хвороби у всіх членів знімальної команди, крім постановника та оператора.
24-річна Темі Олдхем Ешкрафт не боялася жодної роботи, якщо вона дозволяла подорожувати. Після тривалого походу на яхті на посаді кока дівчина зупинилася на Таїті, щоб перевести дух і вирішити, куди рухатися далі. Вона насолоджувалася життям, коли до неї увірвався молодий поціновувач морських мандрівок із Великобританії Річард Шарп. Почався бурхливий роман на райському острові, пара обговорювала плани на спільне майбутнє. Юнак мріяв здійснити кругосвітню подорож під вітрилом і це те, що було потрібне Темі. Щоправда, перш ніж кинутися назустріч небезпечним пригодам, закохана пара вирішила підробити, перегнавши яхту друзів до берегів Каліфорнії. Найпростіший для досвідчених мореплавців квест після шторму обернувся реальною боротьбою за виживання.
Підміна (Changeling 2008)
Незрівнянна Анджеліна Джолі в кримінальній драмі Клінта Іствуда про одну з найжахливіших поліцейських помилок в історії Лос-Анджелеса, а також «Вайнвілських вбивствах у курнику» та їхні маленькі жертви. Сценарист Дж. Майкл Стражинський дізнався про історію Крістін Коллінз на початку 1980-х і довго був одержимий ідеєю перетворити її на серіал. У ті роки йому не вдалося продати ідею і він знову повернувся до неї вже у нульові. Зібравши шість тисяч сторінок документів про Коллінз та вбивства у Вайнвіллі, він за 11 днів написав новий варіант сценарію, який одразу зацікавив продюсерів.
Диспетчер телефонної компанії Крістін Коллінз намагалася бути гарною матір’ю-одиначкою для єдиного сина. Тієї суботи героїня збиралася зводити Уолтера в кіно, але натомість їй довелося замінити на роботі хвору колегу. Хлопчик часто залишався вдома один, але цього разу щось пішло не так і коли Крістін повернулася зі зміни, кімната дитини виявилася порожньою. Вона звернулася по допомогу. На початку 1920-х поліцейське управління Лос-Анджелеса було некомпетентним, а копи використали будь-яку можливість, щоб підвищити свій рейтинг. Коли за п’ять місяців після зникнення Коллінза-молодшого знайшли в Іллінойсі, правоохоронці перетворили возз’єднання матері та сина на шоу для журналістів. Ось тільки хлопчик, що зійшов на перон, був зовсім не схожий на Волтера, що анітрохи не збентежило начальника поліцейського управління. Він вважав, що мати не в собі і буквально нав’язав героїні турботу про незнайому дитину.
Ідеальний пацієнт (The Perfect Patient 2019)
Мікаель Хофстрем, який подарував світу одну з найкращих екранізацій «1408», ненадовго повернувся на батьківщину, щоб попрацювати над авторською версією головного судового скандалу в історії Швеції, пристрасті навколо якого не вщухли й досі. Цього разу видатний скандинав робить глядачів співучасниками журналістського розслідування у справі Томаса Квіка – маніяка без почерку, який, можливо, нікого не вбивав.
Ханнес Ростам — телевізійний журналіст-розслідувач із розвиненим чуттям на сенсації. Його останній сюжет про підлітків-піроманів, багато років тому засуджених за злочин, якого вони не робили, наробив багато галасу і завдав серйозного удару по шведській Феміді. Наразі репортер взявся за матеріал, здатний знищити репутацію поліцейських, які працювали над справою головного серійника країни. Ось уже 10 років у психіатричній клініці Сетер відбуває довічний термін Стуре Бергвалл — марнотратник малолітніх, грабіжник і найзнаменитіший маніяк Швеції, також відомий як Томас Квік. Ця небезпечна людина зізналася у трьох десятках убивств, вісім із яких було доведено. Ростам із головою йде в матеріали старих розслідувань і починає підозрювати, що Квік — жертва самозастереження. Усі докази проти нього непрямі, а тіла більшості жертв не знайшли. Журналісту вдається заручитись довірою злочинця, який має намір розповісти, як все було насправді.
Інститут Роузвуд (The Institute 2017) – Першокласні трилер фільми
Режисерський проєкт Джеймса Франка, в якому змішалися найстрашніші міські легенди, готика, окультизм та нелюдські досліди. За словами авторів, безумство, що відбувається на екрані, має реальну історичну основу. Психіатрична клініка Роузвуд справді існувала в штаті Меріленд і за більш ніж вікову історію не раз потрапляла до заголовків газет як місце, де жорстоко поводяться з безпорадними пацієнтами.
Ізабель Портер нещодавно втратила батьків і це стало для молодої жінки справжнім потрясінням. Щоб упорядкувати нерви й впоратися зі втратою, вона вирішує пройти курс лікування в інституті Роузвуд, передової клініці для респектабельних жінок. Якщо вірити рекламі, за комфортом інститут не поступається курорту. Втім, невдовзі після того, як брат героїні Родерік доручив турботу про неї персоналу, героїня почала розуміти, що опинилася в небезпечному місці. Замість традиційної реабілітації та спокою вона опинилася у владі холоднокровного ескулапа, який зробив пацієнтку учасницею лженаукового експерименту, під час якого вона може остаточно втратити себе.
Небезпечні секрети (Official Secrets 2019)
Кетрін Ган — звичайна співробітниця Центру урядового зв’язку британського управління радіоелектронної розвідки із загостреним почуттям справедливості. Героїня розуміє, що її країна під тиском. Попри ризик провести пів життя у в’язниці за зраду батьківщині, Кетрін відправляє секретну інформацію до редакції газети, сподіваючись, що реакція громадськості завадить брудним планам політиків.
Еверест (Everest 2015)
Виробництво фільму про найстрашнішу трагедію в історії альпінізму пройшло на тлі іншої катастрофи. Коли додаткова знімальна група працювала над сценами, що залишилися, в другому базовому таборі Евересту, лавина, що зійшла, вбила 16 гідів з числа корінного населення високогірного Непалу. Ніхто із команди ісландського постановника Бальтасара Кормакура не постраждав.
Перші 40 років після дебютного сходження Едмунда Хілларі і Тенцінга Норгея Еверест підкорявся лише найдосвідченішим альпіністам. Але з розвитком індустрії екстремальних розваг все більше скелелазів-аматорів потрапляли на неприступну вершину разом із професійними інструкторами. Компанія Скотта Фішера кілька разів успішно долала небезпечний маршрут і наступна комерційна експедиція на восьмитисячник мала пройти без пригод. Група любителів ризику з усього світу розпочала сходження у березні 1996-го. Клієнти Фішера розраховували забратися на дах світу 12 травня, не уявляючи, яку пастку їм готує клімат Джомолунгми.
Спогади про вбивство (Memories of Murder 2003) – Першокласні трилер фільми
Похмура кримінальна історія про пошуки реального маніяка у південнокорейській провінції 1980-х від майбутнього тріумфатора «Оскара» Пон Джун-хо, з одним із «паразитів» Сон Кан-хо у головній ролі. «Спогади про вбивство» — не просто детектив про пошуки азіатського брата Зодіаку, який убив 10 жінок, а й потужна соціальна драма, яка дуже співзвучна пізнім роботам Пон Джун-хо.
У передмісті провінційного Хвансона починають шукати тіла жінок. Вбивства відбуваються дощовими ночами, перед смертю жертвам пов’язують руки та ґвалтують. Місцеві поліцейські не готові до полювання на серійника. Пак Ду-ман, який очолює розслідування, не вміє працювати з речовими доказами та вдається до тортур під час допитів. Слідчому вдається вибити зізнання з місцевого дурника, але сеульський детектив Зі Тхе-юн упевнений, що справу закривати рано. Він наполягає, що колеги взяли не того і дуже скоро маніяк здійснить новий напад.
Дивіться також: 10 найкращих серіалів із захоплюючим сюжетом