Як правильно садити огірки. Огірок – один із найпопулярніших овочів на кухні. Ми не можемо уявити життя без маринованих огірків. Однак найкраще смакують огірки, мариновані своїми руками, для безпосереднього споживання або на зиму. Ще краще огірки з власного городу чи ділянки, які не містять хімії. Польові огірки вибагливі й складні у вирощуванні. Їх пошкоджують бур’яни на городі, весняні заморозки, посуха і бідний ґрунт. І все ж багато власників городів вирішуються посадити огірки. Ми радимо, як садити огірки, коли, як глибоко і як густо.
Як виростити огірки на ділянці
Польові огірки, які часто вирощують на присадибних городах або на ділянках, є огірками посівними. Це лоза, яка, ймовірно, була одомашнена в Індії. Містить багато води, втамовує спрагу і зволожує організм. Огірок містить цінні флавоноїди та вітаміни С і В3.
Серед культурних огірків виділяють польові, тепличні та корнішони. У городньому вирощуванні найбільшою популярністю користуються польові огірки, які найбільше підходять для засолювання. На жаль, огірок – рослина вимоглива. Крім того, вирощування огірків в ґрунті тягне за собою необхідність трудомістких обробок по догляду. Щоб виростити огірки в ґрунті, необхідно забезпечити багато сонячного і теплого місця в саду або на ділянці. Огірок – рослина повзуча, тому місця займе багато. Зараз все частіше польові огірки вирощують на опорах, завдяки чому вони підіймаються вгору, не займають місця на грядці і їх легше збирати.
Які вимоги до вирощування мають огірки?
Огірки слід вирощувати в перегнійному ґрунті, багатому поживними речовинами, що утримує воду. Субстрат повинен мати pH 6,0 – 7,2. Багато води потребують і польові огірки. Субстрат завжди повинен бути злегка вологим. Щоранку поливайте огірки. Варто пам’ятати, що огірки чутливі до хвороб, шкідників і весняних заморозків.
Також проблемою для вирощування огірків є бур’яни на городі. Краще не сіяти огірки під деревами, в затінених місцях, бо бур’яни на городі найкраще розвиваються в цих місцях. Огірки вимагають місця з розсіяним світлом і добре прогріваються. Грунт повинен мати хорошу водомісткість. При цьому він не може бути занадто сухим або занадто вологим. Польові огірки не принесуть успіху ні на важкому ґрунті, ні на легкому, піщаному.
Відповідний ґрунт і місце розташування – це ще не все у вирощуванні ґрунтових огірків. Важливе значення має також відповідна сівозміна, передній і після культурний посів, а також сусідство. Крім того, огірки потребують регулярного поливу. Також необхідно регулярно вносити добрива і захищати культуру від палючих променів сонця в жарку погоду. Огірки сприйнятливі до грибкових захворювань, тому можуть знадобитися фунгіциди.
Отже, огірки – рослина вимоглива і досить складна у вирощуванні. У такому випадку, куди, коли і як садити огірки в ґрунт, щоб дочекатися задовільного врожаю на вашому столі.
Як правильно садити огірки – як глибоко, як густо, чим і коли
Огірок розмножується насінням. Рослина чутлива до весняних заморозків. Тому сіяти його можна тільки після останніх заморозків, тобто в другій половині травня. Насправді сіяти огірки можна з 10 травня до першої декади червня. Однак слід стежити, щоб верхній шар ґрунту мав температуру не менше 12 градусів. Занадто ранній посів насіння огірків робить розсаду слабкою і вразливою до хвороб або гнилі.
Огірки сильно ростуть, тому відстань між насінням дуже важлива. Висівають огірки рядами на відстані 70-120 см один від одного, а насіння через кожні 15-25 см. В одне місце варто висівати по 2-3 насінини, а коли рослини зійдуть, залишити тільки найсильніші. Помістіть насіння на 2 см у вологий ґрунт.
Посів з насіння – найпростіший і дешевий спосіб. Коли сходи з’являться, їх можна накрити ваткою, щоб захистити від холоду. Другий спосіб розмноження огірків – це посадка на розсаду. Варто знати, що ця рослина дуже чутливо до пошкоджень кореневої системи. Тому підходить тільки для виготовлення горщикової розсади.
Як правильно садити огірки на розсаду
Виготовлення розсади прискорює отримання врожаю, оскільки рослини можна висівати раніше. Посадка огірків вимагає правильної температури. Тому висаджувати розсаду можна тільки після 15 травня, а також терміну посіву. Розсаду проводять за 2 – 3 тижні. Горщики з розсадою огірків можна тримати навіть у квартирі на підвіконні. Раніше робити розсаду і садити огірки можна тільки за наявності теплиці з опаленням. Однак в неопалювану теплицю ми можемо висаджувати розсаду тільки в кінці квітня.
Розсаду висаджують в горщики діаметром 8 см. У кожну посійте по 3 насінини. Коли рослини проростуть і зійдуть, залиште тільки найсильнішу розсаду. Через 2 – 3 тижні розсаду висаджують в ґрунт, на остаточне місце. Вона повинна мати не менше 2 листків. Перед посадкою розсаду необхідно загартувати, тобто знизити температуру і зменшити полив. Висаджуємо розсаду до полудня. При посадці будьте дуже обережні, щоб не пошкодити коріння. Посадіть глибоко і злегка присипте землею, щоб рослина легше розвинула бічні корені. Огірки ростуть дуже сильно. Тому їх не можна садити занадто густо. Відстань між посадками повинна бути такою ж, як і при посіві.
Дивіться також: Коли сіяти і як садити помідори?