Головна сторінка >> 30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

30 найкращих фантастичних фільмів детективів

30 найкращих фантастичних детективів фільмів та серіалів останніх років. При розслідуваннях навіть найкращим детективам доводиться мізкувати над витонченими злочинами. Фантастичний детектив ускладнює завдання персонажам, адже лиходієм може виявитися будь-хто – від запрограмованого робота, до вампіра чи прибульця. У добірку увійшли найкращі картини, що вдало поєднують незвичайний сюжет і розв’язку, що інтригує.

Зміст

Престиж (The Prestige)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

Великобританія, США / 2006

Дія картини розгортається між XIX й XX століть у Лондоні, де ведуть боротьбу любов і увагу глядачів два фокусники. Ілюзіоністи Альфред і Роберт починали з приятельської конкуренції, але поступово невинне протистояння переростає у серйозну війну.

Чоловіки готові на все заради перемоги, тому не гидують шпигунством і зривом виступів суперника. Ситуація виходить з-під контролю, коли особиста ворожнеча торкається близьких визначних фокусників.

Патруль часу (Predestination)

фільми

Австралія, США / 2013

В іншому майбутньому вчені винайшли машину часу, піднявши розвиток цивілізації на новий виток. Відкриття подарувало людству можливість виправляти помилки минулого, покращуючи майбутнє.

Для контролю за переміщеннями створено спеціальний відділ, і на варті подорожей стоять відважні агенти. Одному з них доручають запобігання жорстокому злочину, який організував маніяк-підривник. Поліційний не підозрює, що йому відведено ключову роль в історії на різних тимчасових рівнях.

Окрема думка (Minority Report) – 30 найкращих фантастичних фільмів детективів

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США / 2002

У XXI століття для людства настала щаслива епоха, в якій немає місця злочинам. Співробітники відділу запобігання правопорушенням на чолі із Джоном Андертоном за допомогою інноваційної програми відстежують наміри людей.

Правоохоронці втручаються у ситуацію задовго до того, як у голові людини дозріє остаточний план. Однак Джон змушений піти проти системи, коли в черговому пророкуванні майбутнього злочину виявляється його ім’я.

Видозмінений вуглець (Altered Carbon)

фільми

США / 2018

У майбутньому людство навчилося переносити свідомість та спогади будь-якої особистості з одного тіла до іншого. Всі навички та досвід зберігаються, що дозволяє заощадити роки на підготовку цінних кадрів. Ідеальний варіант для солдатів і поліційних, але у бездоганному світі виявляються серйозні прогалини.

Мільярдер Бенкрофт наймає колишнього спецпризначенця для розслідування власної смерті. У документах є самогубство, але бізнесмен відмовляється вірити сумнівній інформації.

Сурогати (Surrogates)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США / 2009

У другій половині XXI століття люди перестають виходити на вулицю, надавши таку можливість спеціально налаштованим андроїдам. Роботи одержують яскраві відчуття та досвід – і вся інформація передається власнику. Сурогати здатні робити будь-які безумства без шкоди для оригіналу, але одного разу програма дає збій.

На виході з нічного клубу невідомі нападають на андроїда і робот не підлягає відновленню. Під час розслідування злочину з’ясовується, що загинув і власник, хоча виробники кіборгів виключають таку можливість.

Апгрейд (Upgrade) – 30 найкращих фантастичних фільмів детективів

фільми

Австралія, США / 2018

У недалекому майбутньому наука зробила крок далеко вперед. Людям вживлюють чіпи, а мешканці мегаполісів пересуваються на самоврядних машинах. Механік Грей воліє працювати по-старому, не бажаючи йти в ногу з часом.

Цікаво  23 Захоплюючі фільми про фокусників та ілюзіоністів!

Одного разу чоловік пропонує дружині доставити відреставрований автомобіль впливовому клієнту, але по дорозі назад пара потрапляє в аварію. Невідомі добивають поранену жінку, а Грей отримує кулю у хребет. Замовник відвідує механіка у лікарні та пропонує вживити чіп, щоб повернути тілу рухливість.

Людина невидимка (The Invisible Man)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США, Канада, Австралія / 2020

Едріан Гріффін – талановитий вчений і успішний бізнесмен, і лише його обраниця Сесілія знає справжнє обличчя чоловіка. Аб’юзер регулярно піддає жінку психологічному та фізичному насильству, і нещасна вирішує тікати.

Сесілія підмішує в напій Едріана снодійне, знаходить притулок у будинку знайомого детектива, а невдовзі отримує шокову звістку про смерть Гріффіна. Жінка стає багатою спадкоємицею, але її не залишає відчуття присутності жорстокого тирана.

Той, що біжить по лезу 2049 (Blade Runner 2049)

фільми

США, Великобританія, Канада, Іспанія / 2017

Сюжет фільму розгортається в середині XXI століття, коли усю брудну роботу за людей виконують репліканти. Генетично сконструйовані андроїди освоюють нові планети, працюють на шкідливих виробництвах та залучені у секс-індустрії.

Репліканти відрізняються швидким розвитком, короткою тривалістю життя та нездатністю до розмноження, але поліційний Кей на одному з розслідувань з’ясовує несподівану інформацію. 30 років тому жінка-андроїд народила малюка, і начальство доручає офіцеру знайти дитину, що подорослішала.

Тунель (Tunnel) – 30 найкращих фантастичних фільмів детективів

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

Південна Корея / 2017

У 1986 році поліція Південної Кореї кидає всі сили на затримання сексуального маніяка, що орудує на вулицях міста Хвасон. Детектив Пак Кван-хо виходить слідом злочинця і пускається в погоню. Забігши в тунель, поліційний втрачає серійноговбивцю на увазі – і виявляється у 2017 році.

Детективу вдається з’ясувати, що через кілька десятиліть маніяк залишається на волі, його особистість так і не було встановлено, а містом прокочується хвиля злочинів з аналогічним почерком.

На гачку (Eagle Eye)

фільми

США, Німеччина / 2008

Продовжує список найкращих фантастичних детективів захоплюючий трилер про молодого ледаря Джеррі Шоу. Хлопець воліє марнувати життя і розважатися, не замислюючись про майбутнє.

Повернувшись одного разу додому, Джеррі виявляє у власній квартирі справжній склад зброї та підроблені документи зі своїм фото. Таємнича співрозмовниця попереджає телефоном, що до будинку Шоу вже під’їжджають агенти ФБР. Врятуватися можна, якщо дотримуватися інструкцій, і хлопець входить у небезпечну гру.

Хмарний атлас (Cloud Atlas)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США, Німеччина, Гонконг, Сінгапур / 2012

Переплетення життєвих історій нагадує дзеркальний лабіринт, у якому події повторюються на кожному новому витку. Дрібний видавець зриває солідний куш на публікації кримінальної автобіографії. Нотаріус повертається до Сполучених Штатів з Австралії, скрупульозно записуючи те, що відбувається в щоденник, а через сторіччя смілива журналістка розкриває змову кількох корпорацій. Шість голосів нашаровуються один на одного крізь віки, створюючи дивовижну композицію.

Уламки (Debris) – 30 найкращих фантастичних фільмів детективів

фільми

США / 2021

Упродовж пів року на Землю падають частини зруйнованого інопланетного корабля, які дивним чином впливають на поведінку людей. Для пошуку та збору уламків створено міжнародну групу, а розслідування доручають агенту МІ-6 Фіноле Джонс та співробітнику ЦРУ Браяну Беневенті.

Напарникам належить опитувати свідків та фіксувати факти загадкового впливу позаземних предметів на людей, зберігаючи інформацію в таємниці один від одного. Однак невдовзі агенти розуміють, що їм краще поєднати зусилля заради порятунку світу.

У тіні Місяця (In the Shadow of the Moon)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США, Канада / 2019

У Філадельфії відбувається кілька дивних смертей – люди гинуть від крововиливу, але в тілі кожного загиблого виявлено слід від уколу. Жертви не пов’язані між собою, але характеру ран поліційний Томас Локхарт не вважає випадковістю.

Черговій потерпілій вдається вижити, і вона докладно описує злочинницю. У місті оголошено операцію із захоплення вбивці, і Томасу вдається виявити підозрювану. Чоловік не здогадується, що хвилинна розмова із нападником назавжди змінить його власне життя.

Хто я ( Who Am I – Kein System ist sicher)

фільми

Німеччина / 2014

Бенджамін з дитинства мріяв бути супергероєм, але у дорослому житті він невдаха без друзів і шансів на просування кар’єрними сходами. Єдиною віддушиною для хлопця стає спілкування у віртуальному світі, де юний геній здатний максимально виявляти свої таланти.

Цікаво  Іспанські серіали 2023 - найкращі новинки

Зустріч з амбітним та сміливим Максом кардинально змінює долю скромного Бенджаміна. Новий знайомий займається організацією кіберзлочинців, і хлопці насолоджуються перемогами на теренах Всесвітньої павутини, поки їхнє життя не опиняється під загрозою.

11.22.63 – 30 найкращих фантастичних фільмів детективів

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США / 2016

Скромний викладач літератури Джейк Еппінг отримує унікальну можливість вирушити в минуле, щоб запобігти вбивству Кеннеді. Трагічна смерть президента перекреслила сміливі ідеї лідера країни, і історія пішла зовсім іншим шляхом.

Джейк уважно стежить за Лі Харві Освальдом, який готується до злочину, але час інтуїтивно відчуває чужинця та влаштовує педагогові серйозні випробування на міцність. У гонитві за доброю метою Еппінг не підозрює про результат секретної місії.

Кисень (Oxygène)

фільми

Франція, США / 2021

Жінка прокидається в кріогенній капсулі й розуміє, що опинилася у високотехнологічній пастці. Вона не пам’ятає свого імені та минулого, не знає, як давно тут знаходиться і як опинилась у замкнутому просторі.

Бортовий комп’ютер приємним голосом повідомляє, що через аварію пошкоджено один із процесорів – і запас кисню стрімко падає. Кількість цінної речовини, що залишилася, вистачить всього на годину, тому необхідно знайти спосіб для повторного занурення в кріосон.

Детективне агентство Дірка Джентлі (Dirk Gently’s Holistic Detective Agency)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США / 2016

Тодд Бротцман звик до низки нещасть і дивних подій, що переповнюють його життя. Спочатку йому розбили автомобіль, потім безпідставно звинуватили у скоєнні злочину та звільнили з роботи, а останньою краплею стає зустріч із детективом Дірком.

Детектив вліз у квартиру Тодда через вікно, що виглядає безглуздо, як і процес розслідування злочинів. Бротцман стає вимушеним напарником Джентлі, який береться до справи про таємниче зникнення дівчини Лідії.

Піджак (The Jacket) – 30 найкращих фантастичних фільмів детективів

фільми

США, Німеччина / 2004

Колишній військовий Джек страждає на амнезію, що виникає на тлі отриманого поранення і завдає маси незручностей. По-справжньому серйозна проблема виникає, коли чоловіка звинувачують у вбивстві поліційного, а події останніх годин зовсім стерті з пам’яті.

Лікарі психіатричної лікарні вирішують застосувати інноваційний препарат і під впливом ліків Джека відвідує бачення. Чоловік дізнається про власну загибель, а на запобігання трагедії остється всього чотири дні.

Не відпускай (Don’t Let Go)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США / 2019

Детектив Джек Редкліфф часто спілкується з улюбленою племінницею Ешлі, якій доводиться несолодко поряд із батьком-наркоманом. Черговий дзвінок від дівчинки стає закликом допомоги, але поліційний не встигає приїхати вчасно. У будинку Джек виявляє тіла вбитих родичів і звинувачує себе, що не зміг запобігти трагедії.

Детектив постійно повертається думками у фатальний день, а за два тижні отримує дзвінок від живої племінниці. Ешлі знаходиться у тимчасовому відрізку незадовго до смерті, і Редкліфф має намір перешкодити злочинцям.

Радіохвиля (Frequency)

фільми

США / 2016

У центрі сюжету фантастичного детектива виявляється Реймі – дочка відважного офіцера поліції Френка Саллівана, який загинув 20 років тому. Трагедія сталася у день народження дівчини, тож з того часу вона не любить відзначати свято.

Розбираючи старі речі у гаражі, Реймі натикається на стару радіостанцію батька. Детективу вдається увімкнути пристрій – і на іншому кінці дроту виявляється живий Френк. Дівчина попереджає тата про небезпеку, не замислюючись про наслідки втручання у перебіг подій.

Ремнант: Все ще бачу тебе (I Still See You)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США / 2017

Велика катастрофа у державній лабораторії призвела до незвичайної аномалії – повернення до реальності душ померлих. Люди називають примар ремнантами, але не відчувають страху до незвичайних гостей.

Померлі з’являються в конкретному місці водночас і не здатні завдати шкоди живим. Негласне правило порушує дух юнака Браяна, з ім’ям якого пов’язано кілька жорстоких злочинів. Примара матеріалізується в будинку юної Вероніки, але дівчина готова дати відсіч.

Сигнал (Sigeuneol) – 30 найкращих фантастичних фільмів детективів

фільми

Південна Корея / 2016

У дитинстві Пак Хе Ен став свідком викрадення однокласниці, яку забрала зі шкільного двору незнайомка. Хлопчик неодноразово розповідав дорослим і поліції про подробиці інциденту, але на слова дитини ніхто не звернув уваги.

Через роки хлопець поповнив лави правозахисників, а одного разу дорогою додому знайшов стару рацію. На зв’язок з Хе Еном виходить детектив Лі Чже Хан, який живе у 2000 році та розслідує справу про зниклу дівчинку. Поліційні об’єднують зусилля, щоб розкривати злочини та нейтралізувати наслідки грубого втручання в історію.

Цікаво  Серіали Нетфлікс які варто подивитись

Згадай все (Rememory)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

Великобританія, США, Канада / 2017

Вчений Гордон Данн винайшов унікальний пристрій “Мнемо”, що дозволяє записувати та переглядати спогади людини. Нейробіолог з радістю представляє апарат на презентації, а за кілька годин гине за таємничих обставин.

Поки поліція опитує колег та родичів Дана, випадковий знайомий професора викрадає прототип приладу. З його допомогою Сем сподівається з’ясувати подробиці загибелі Гордона, але приватне розслідування призводить до несподіваних результатів.

Я – зомбі (izombie)

фільми

США / 2015

Звичайна дружня вечірка стала для Олівії Мур фатальною, перетворивши життєрадісну дівчину на мерця, що ходить. Студентка медичного факультету змушена влаштуватися на роботу до місцевого моргу, щоб мати цілодобовий доступ до людських мізків – єдиної їжі після трансформації.

Перша дегустація призводить до дивовижного відкриття: разом зі шматочком плоті Олівія отримує інформацію про останні хвилини життя жертви. Дівчина починає допомагати поліції у розслідуваннях, використовуючи унікальний дар.

Я робот (I, Robot) – 30 найкращих фантастичних фільмів детективів

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США, Німеччина / 2004

До 2035 р андроїди стали частиною побуту людей, але детектив Дел Спунер бачить у кіборгах загрозу, а не помічників. Підозри чоловіка підтверджуються, коли його викликають до офісу корпорації «U.S. Robotics», де стався злочин. Провідний конструктор роботів доктор Лоуренс Робертсон викинувся з вікна, але звичайна людина не здатна розбити загартоване скло.

Дел упевнений, що професор став жертвою андроїда, попри заперечення директора компанії. Вбудована програма не дозволяє роботам порушувати основні постулати закону, але незабаром смілива версія Спунера підтверджується.

Зшивачі (Stitchers)

фільми

США / 2015

Талановита аспірантка Кірстен Кларк не здатна переживати яскраві емоції, що робить її ідеальною учасницею наукового експерименту. Завдяки рідкісному психічному відхиленню дівчина здатна проникати у спогади нещодавно загиблих людей, допомагаючи розслідуванню.

Впроваджуючись у підсвідомість жертв, Кірстен вдається визначити останні думки та почуття вбитих, і суттєво звузити коло підозрюваних. Керівник проєкту «Зшивачі» домовляється з поліцією про співпрацю, і Кларк береться до роботи, яка зруйнувала б психіку звичайної людини.

Вічність (Forever)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

США / 2014

Лікар Генрі Морган – провідний судмедексперт, до якого звертаються за допомогою нью-йоркські детективи. Фахівець майстерно розкриває найскладніші злочини, уважно вивчаючи тіла жертв. Проте за скрупульозною роботою ховається справжня причина старанності Генрі.

Чоловік намагається розгадати таємницю власного безсмертя, адже живе на землі понад два століття. Вперше Морган помер у 1814 році у віці 35 років, але незабаром ускрес, не постарівши ні на хвилину. Історія продовжує повторюватися, і лікар сподівається визначити джерело вічного життя.

Таємниці Хейвена (Haven) – 30 найкращих фантастичних фільмів детективів

фільми

Канада, США / 2010

Агента ФБР Одрі Паркер відправляють до провінційного містечка для затримання злочинця-втікача. На місці оперативниця з’ясовує, що Хейвен населяють незвичайні люди, і майже кожен житель має надприродні здібності.

Однак не всі використовують унікальний дар заради добрих справ, і Одрі змушена почекати з від’їздом. Причиною несподіваного рішення також стає дивна нотатка в газеті з фотографією жінки, яка як дві краплі води схожа на Паркер.

Грань: Спокута (Border Shokuzai)

30 найкращих фантастичних фільмів детективів
30 найкращих фантастичних фільмів детективів

Японія / 2017

Анго Ісікава – амбітний детектив, у якого через роботу не залишається часу на особисте життя. Після важкого поранення чоловік повертається на службу, а на черговому місці злочину виявляє незвичайну здатність.

Анго помічає душу нещодавно вбитої дитини й вирішує помститися за смерть безневинної. Самосуд відкриває перед Ісікавою двері у кримінальний світ, а примара злочинця слідує за детективом по п’ятах. Дух спостерігає, який шлях вибере чоловік – визнання чи занурення у темряву.

Тринадцятий поверх (The Thirteenth Floor)

фільми

США, Німеччина / 1999

Завершує топ захоплюючих фантастичних детективів трилер про смертельну небезпеку віртуального світу. Молодий учений Даглас Холл дізнається про смерть свого колишнього начальника містера Фуллера. Чоловіки разом працювали над розробкою віртуальної реальності, яка повністю копіює епоху 30-х років.

Бос часто навідувався до створеного цифрового простору, щоб провести час із гарними дівчатами. Перед смертю Фуллер встиг залишити Дагласу листа, і вчений вирушає у штучний світ за відповідями на численні запитання.

Дивіться також: 25 цікавих шведських детективних серіалів

Scroll to Top