Головна сторінка >> 25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів

25 цікавих шведських детективних серіалів

25 цікавих шведських детективних серіалів – скандинавські кіно шедеври давно вийшли на світовий рівень. За напруженістю сюжету вони не поступаються британським фільмам. Ми зібрали список найкращих шведських детективних серіалів, що вражають красою суворої природи, автентичністю міст та драматичною розв’язкою. Тут ви знайдете все, що потрібно для захоплюючого вечора.

Зміст

Міст (Bron/Broen)

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція, Данія, Німеччина / 2011

На Ерессунському мосту, що сполучає Швецію та Данію, тимчасово відключається світло. Через кілька хвилин освітлення відновлюється, а в центрі конструкції виявляють тіло молодої жінки, яке розташоване прямо на межі двох держав.

На місце злочину прибувають поліційні, які розпочинають спільне розслідування того, що відбувається. У ході роботи з’ясовується, що це не перша жертва і, можливо, не остання.

Міленіум (Dragon Tattoo Trilogy)

фільми
 • Швеція, Німеччина, Норвегія, Данія / 2010

Журналіст та співвласник популярного журналу Мікаель Блумквіст веде небезпечне розслідування проти великого магната, який торгує зброєю. Програвши йому в суді у справі про наклеп, Мікаеля на якийсь час усувають від улюбленої роботи.

Щоб не сидіти без діла, герой береться за розслідування вбивства, скоєного в 1966 році. У розслідуванні йому допомагає замкнута дівчина хакер, яка знаходить кілька підказок у щоденнику вбитої дівчини.

Опівнічне сонце (Midnight Sun) – 25 цікавих шведських детективних серіалів

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів

Швеція, Франція / 2016

 • У центрі сюжету офіцер французької поліції Кайна Заді та шведський окружний прокурор Андерс Харнеск. Пара розслідує загадкову смерть французького громадянина на північ від Швеції, неподалік Кіруни.

Це перше із серії ритуальних вбивств, яке належить розкрити. Під час розслідування, герої розуміють, що кожен із мешканців невеликого містечка приховує особисту таємницю, а отже, може бути причетний до злочину.

Код 100 (The Hundred Code)

фільми
 • Швеція, Німеччина / 2015

Стокгольм стрясає серія жахливих ритуальних вбивств молодих синьооких жінок. Їхні тіла знаходять через рівні проміжки часу в різних частинах міста.

Щоб розібратися у справі, поліція запрошує з Нью-Йорка консультанта Томмі Конлі, який має допомогти детективу Мікаелю Еклунду у розслідуванні цієї дивної справи. Чоловіки не довіряють один одному, але починають працювати разом і незабаром виходять на слід передбачуваного злочинця.

Святилище (Sanctuary)

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція / 2019

Хелена приїжджає провідати сестру близнюка Сірі до елітної психіатричної клініки, розташованої серед мальовничих альпійських гір та кришталево чистих італійських озер. Після приїзду дівчина отримує дивне прохання від Сірі – замінити її на кілька днів.

Цікаво  Скандинавські детективні серіали 2023

Героїня категорично проти такої авантюри, але сестру це не зупиняє і вона обманом залишає близнючку в кімнаті замість себе. Персонал лікарні не вірить розповіді Хелени, вважаючи її слова вправною брехнею. Тим часом у «райському місці» починають відбуватися дивні речі, що стосуються всіх жителів.

Валландер (Wallander) – 25 цікавих шведських детективних серіалів

фільми
 • Швеція, Німеччина, Данія, Норвегія, Фінляндія / 2005

Дії розгортаються на півдні Швеції в Істаді довкола досвідченого комісара поліції Курта Валландера. Чоловік відрізняється впертим характером, грубістю та двома пристрастями – до алкоголю та класичної музики.

Його розслідування завжди відбуваються нестандартно, але результати роботи вражають. Він не соромиться використовувати незаконні способи видобутку інформації та намагається покладатися на власне чуття, а не факти, що абсолютно не схвалює його доньку та за сумісництвом напарниця.

Що заховано у снігу (The Truth Will Out)

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція / 2018

Детектив Пітер Вендел повертається до роботи після тривалої перерви. Начальство доручає йому переглянути низку нерозкритих справ, пов’язаних із вбивствами. Для розслідування Пітер збирає незвичайну команду, що складається з колишньої алкоголічки Кайса, новачка поліційної Барбро та втомленого від служби Йорма.

Раптом невідома людина на всю країну повідомляє, що вона є небезпечним злочинцем, який досі живе на волі, а за нього у в’язниці відсиджує звичайний шахрай. Група змушена перейти на заявника, а ситуація ускладнюється тим, що Пітер виявляється якось пов’язаний з убивцею, хоча сам про це поки не здогадується.

Стокгольмський реквієм (Sthlm Rekviem)

фільми
 • Швеція, Німеччина, Бельгія / 2018

До спеціальної слідчої групи стокгольмської поліції приходить цивільний консультант Фредріка Бергман. У минулому жінка була визначною скрипалькою з освітою в галузі криміналістики, але після травми вона залишила музичну кар’єру, зосередившись на розслідуванні злочинів.

Спочатку група приймає її дуже холодно, проте після кількох розкритих справ кожен член команди кардинально змінює своє уявлення про неї.

Тонка блакитна лінія (Tunna blå linjen) – 25 цікавих шведських детективних серіалів

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція, Фінляндія / 2021

Дії розгортаються у шведському великому містечку Мальме. Група поліційних бореться з вуличною злочинністю, коли їхні долі перетинаються в низці стомливих розслідувань. У напруженій обставині грань між роботою та особистим життям починає стиратися і герої опиняються у скрутному становищі.

Шведський детективний серіал вийшов 2021 року і майже одразу отримав анонс на продовження. Кримінальна драма є спробою режисера показати неідеальний внутрішній світ країни, представляючи героїв чесними та природними, зі своїми внутрішніми проблемами, радощами та страхами.

Вмираючий детектив (The Dying Detective)

фільми
 • Швеція, Данія, Фінляндія / 2018

Колишній начальник поліції Ларс Йохансон страждає від низки серйозних захворювань. Нещодавно він переніс найважчий інсульт, і тепер будь-який стрес може виявитися йому смертельним.

Але отримавши звістку про смерть дев’ятирічної дівчинки, чоловік вирішує самостійно розшукати злочинця, щоб той відповів за свої діяння по всій суворості закону.

Перш ніж помремо (Innan vi dör)

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція, Німеччина, Норвегія / 2017

Жінка-детектив Ханна розслідує діяльність злочинного угруповання байкерів після того, як її коханий безслідно зник, намагаючись впровадитися в їхню банду. Повністю занурившись у роботу, вона перестає приділяти достатньо уваги своєму синові, який має намір приєднатися до злочинців заради своїх цілей.

Цікаво  19 вибухових турецьких серіалів, що завойовують світову аудиторію

Зникла (Saknad) – 25 цікавих шведських детективних серіалів

фільми
 • Швеція / 2017

Головна героїня – комісар столичної поліції Мая Сільвер повертається до рідного містечка Бугесунд, щоб умовити свою дорослу вагітну дочку не залишати навчання. Така подія не пройшла непоміченою для місцевих жителів, тому жінку одразу залучають до розслідування зникнення однієї з дівчат.

Пізніше пропадає ще одна дівчина, після чого стає зрозуміло, що злочини пов’язані між собою. Мая знаходить лазівку, яка може допомогти детективам розшукати злочинця, хоча її головна мета – налагодити стосунки з дочкою.

Ребека Мартінсон (Rebecka Martinsson)

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція, Німеччина / 2017

Адвокат престижної юридичної фірми в Стокгольмі Ребека Мартінсон приїжджає до рідного міста, де вона провела дитинство. Смерть старого друга збентежила дівчину, тому вона вирішила відвідати рідні краї. Але, повернувшись додому, вона розуміє, що всі жителі сприймають її тепер як чужинку, і схоже приховують якусь страшну таємницю.

Приплив (Springfloden)

фільми
 • Швеція, Німеччина, Бельгія / 2016

Сюжет розвивається навколо молодої студентки поліційної академії Олівії Реннінг. Як перше «серйозне» завдання дівчина бере нерозкриту справу батька.

У 1987 році на острові Норкостер було закопано в пісок і втоплено під час припливу молоду вагітну жінку. Єдиним свідком того, що відбувається, став дев’ятирічний хлопчик, але через нестачу доказів справу швидко закрили. Через 24 роки Олівія вирішується знову знайти злочинців і покарати винних.

Сипучі піски (Quicksand) – 25 цікавих шведських детективних серіалів

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція / 2019

В елітній середній школі відбувається стрілянина, в якій звинувачують 18-річну школярку Маю Норберг. Дівчина зізнається у скоєному і готова понести справедливе покарання, але прокурор та адвокат намагаються розібратися у мотивах злочину.

Модус (Modus)

фільми

Швеція, Німеччина, Норвегія, Данія, Ісландія, Бельгія, Великобританія / 2015

Інгер – колишня співробітниця ФБР, а зараз психолог, планує відзначити Різдво у родинному колі. Але чудовому святу не судилося статися, бо її дочка Стіна виявляється свідком вбивства місцевої телеведучої.

Найстрашніше, що злочинець побачив дівчину, але вона не може розповісти про те, що сталося через свою хворобу. Незабаром Інгер зустрічається з Інґваром – співробітником Національного бюро розслідувань, який пропонує жінці повернутись на колишню роботу.

Таємниці Сільверхоїду (Jordskott)

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція, Фінляндія, Великобританія, Норвегія / 2015

Сім років тому Єва, прогулюючись лісом Сільверхейд, неподалік однойменного села, втратила свою дочку. Трагедію вдалося заглушити, тож жінка спробувала розпочати нове життя в іншому місці.

Нині батько героїні наклав на себе руки, і вона змушена повернутися в рідне місто. Там вона дізнається, що в тому ж злощасному лісі зникла ще одна дитина, і, схоже, що з цим якось пов’язаний місцевий завод. Єва має надію знову зустріти свою доньку живою, тому звертається за допомогою до поліційних.

Марія Верн (Maria Wern) – 25 цікавих шведських детективних серіалів

фільми
 • Швеція / 2008

Вдова і мати двох дітей Марія Верн тимчасово переїжджає на острів Готланд, щоб почати з чистого аркуша і зайнятися кар’єрою. Їй пропонують посаду інспектора у місцевому відділі поліції та жінка погоджується.

Спочатку умови роботи й колектив не сильно влаштовують героїню, що звикла до комфорту. Але, проводячи все більше часу на острові, Марія розуміє, що злочини відбуваються постійно. Зрештою, вона вирішує залишитися в цьому місці, щоб допомагати простим громадянам.

Цікаво  30 найкращих фантастичних фільмів детективів

Полювання за вбивцею (Jakten på en mördare)

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція, Фінляндія, Норвегія, Ісландія, Данія / 2020

Навесні 1989 року у Швеції сталося одне з найрезонансніших вбивств, яке потрясло всю країну. Десятирічна Хелен Нільсон зникла неподалік свого будинку, а її тіло знайшли лише через кілька днів у полях.

Поліція на чолі зі слідчим Пер-Оке Окессонном витратила на пошуки вбивці понад 15 років. За цей час група просунулась у розкритті кількох інших вбивств молодих жінок і змогла вийти на слід одного з найпотаємніших злочинців того часу.

Вбивства на Сандхамні (Morden i Sandhamn)

фільми
 • Швеція / 2010

Одного ранку мешканка острова Сандхамн, який розташований неподалік Стокгольма, знаходить у воді труп чоловіка. Все виглядає як нещасний випадок, але інспектор Томас Андреассон, який прибув на місце, вважає, що сталося вбивство. Спочатку інспектор підозрює мешканку міста, але пізніше поєднується з нею у пошуках справжнього злочинця.

Блакитні очі (Blue Eyes) – 25 цікавих шведських детективних серіалів

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція / 2014

У розпал передвиборчої кампанії, коли партії вже вийшли на фінішну пряму, у чинного міністра юстиції загадковим чином зникає начальник штабу Сара Фарзін. На її місце призначають Елін Хаммар, яка намагається з’ясувати, що сталося з її попередницею.

Знайшовши телефон із пропущеними викликами та кинуту машину Сари, Елін розпочинає самостійне розслідування того, що відбувається, яке обертається політичними пастками та загрозою для життя.

Могила (The Grave)

фільми
 • Швеція / 2004

У шведській глибинці у вигаданому місті Мюнкарад археологи виявляють останки п’яти людей, які померли насильницькою смертю. За розслідування береться Сеге Люнг, якому необхідно в стислий термін зібрати команду фахівців.

Виконавши завдання керівництва, Люнг разом із групою, де кожен учасник має складний характер і особистий секрет, вирушає на місце злочину. Там вони мають розгадати таємниці минулого і сьогодення.

Адвокат (Advokaten)

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція, Франція, Фінляндія / 2018

Френк Нордлінг – молодий адвокат, який подає надії, життя якого руйнується після розкриття правди про смерть його батьків. У дитинстві Френк із сестрою стали свідками того, як автомобіль їхніх батьків вибухнув перед ними.

Ставши дорослим, він дізнається, що той випадок не був випадковим терактом, а спланованою акцією столичного підприємця Томаса Вальдмана. Френк вирішує помститись Вальдману, але для цього йому необхідно втертися в довіру до магната і стати його особистим адвокатом. Чи зможе чоловік поводитися спокійно, щоб не розкрити справжніх намірів перед ворогом?

Платформа 45 (Rig 45) – 25 цікавих шведських детективних серіалів

фільми
 • Швеція / 2018

Андреа – спеціаліст з оцінки збитків у Benthos Oil. За два дні до Різдва на 45-й буровій платформі трапляється нещасний випадок зі смертельним наслідком. Через це жінка вирушає до центру подій, щоб з’ясувати причини та підрахувати збитки компанії.

Прибувши на місце, вона стикається з холодністю персоналу: працівники починають перешкоджати формальному розслідуванню та Андреа розуміє, що вони щось приховують. Незабаром починається шторм і платформа втрачає зв’язок із материком. Усі починають розуміти, що нещасний випадок був навмисним вбивством, а злочинець досі перебуває поряд із ними.

Комісар Мартін Бек (Beck)

25 цікавих шведських детективних серіалів
25 цікавих шведських детективних серіалів
 • Швеція / 1997

Стрічка розповідає про геніального детектива з ексцентричним характером Мартіна Беке та його розважливого напарника Гунвальда Ларссона. Разом ці двоє розслідують найскладніші та заплутаніші вбивства у Швеції.

Дивіться також: Найкращі детективні трилери – ТОП 30

Прокрутити вгору