Головна сторінка >> 23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми

23 найкращі британські детективні фільми

23 найкращі британські детективні фільми – на Батьківщині Агати Крісті вміють знімати якісне кіно. Причому не важливо, що ви любите більше – класику жанру з бездиханним тілом і купкою підозрюваних чи головоломку з погонами, несподіваними сюжетними поворотами та розкриттям характерів героїв. Незмінними залишаються три стовпи, на яких тримаються найкращі британські детективні фільми – похмура атмосфера, інтрига та фірмовий гумор.

Зміст

Шерлок Холмс (Sherlock Holmes)

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • США, Німеччина, Великобританія, Австралія / 2009

Оригінальне уявлення уподобаної історії Артура Конан Дойла про легендарного детектива Шерлока Холмса. Дії розгортаються 1980 року. Холмс разом зі своїм другом і помічником доктором Ватсоном запобігають низці ритуальних жертвопринесень, за якими стоїть загадковий лорд Блеквуд. В результаті суду лорда засуджують до страти, після чого Шерлок починає нудьгувати від бездіяльності.

Але за кілька місяців тіло Блеквуда зникає, а могильна плита виявляється зрушена. Ніхто не вірить у теорію повстання з мертвих, тому справу знову доручають найкращому детективу міста.

Індевор (Endeavour)

фільми
 • Великобританія / 2012

Індевор Морс молодий детектив бере участь у розслідуванні зниклої школярки, яке приводить його до Оксфорду. Дії правоохоронців не дають результатів, а тим часом справа набирає суспільного резонансу. У результаті Морса дискредитують та усувають від служби. Тому він починає розбиратися в заплутаній головоломці самостійно, принагідно виводячи на чисту воду тих, хто його підставив.

Типу круті лягаві (Hot Fuzz) – 23 найкращі британські детективні фільми

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • Великобританія, Франція / 2007

Один із головних лондонських поліційний Ніколас отримує нове призначення до тихого міста Стенфорд. Він марно намагається звикнути до мирного життя і безглуздого напарника Денні, який тільки й думає, як вплутатися в перестрілку, влаштувати погоню і зупинити небезпечних бандитів.

Раптом спокійне місто накриває серія жахливих злочинів, змушуючи Ніколаса змінити свою думку про провінційне містечко, позбавлене ризику та радості боротьби з поганими хлопцями.

Візит інспектора (An Inspector Calls)

фільми
 • Великобританія / 2015

Дії картини відбуваються у сімейному маєтку великого підприємця. Вся сім’я збирається в особняку, щоб провести вихідні та відзначити важливу дату. Проте ідилію порушує несподіваний гість.

Цікаво  Фільми детективи бойовики - ТОП 18

Інспектор поліції Ґул розслідує загадкове самогубство юної дівчини Єви Сміт, а знайдені докази приводять його до будинку магната. Інспектор підозрює не лише господаря, а й усіх присутніх, тому прямо з порога попереджає, що хоче опитати кожного гостя.

Моя кузина Рейчел (My Cousin Rachel)

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • Великобританія, США / 2017

Для молодого аристократа Філіпа, який рано втратив батьків, немає нікого ближче за приймального батька Емброуза. Хлопець дуже прив’язаний до свого родича і дуже засмучується після звістки про несподіване одруження Емброуза в Італії.

Відразу після одруження чоловік захворює і вмирає, і у своєму останньому листі до названого сина звинувачує в усьому дружину Рейчел. Юнак упевнений, що красуня-вдова навмисно вбила свого чоловіка, щоб заволодіти багатствами. Філіпп починає будувати плани помсти, не помічаючи, як сам починає закохуватися в таємничу мачуху.

Ребека (Rebecca) – 23 найкращі британські детективні фільми

фільми
 • Великобританія, США / 2020

Симпатична дівчина-сирота, яка працює помічницею у багатої літньої дами, приїжджає до розкішного готелю Монте-Карло. Там вона випадково знайомиться із привабливим аристократом Максимом де Вінтером, який рік тому втратив дружину. Між ними зав’язуються стосунки, які швидко переростають у весілля.

Звичайна прислуга, а тепер місис де Вінтер прибуває до родинного замку чоловіка, де кожен предмет нагадує про колишню господиню будинку Ребеки. Ситуацію ускладнює те, що Максим нічого не розповідає про смерть Ребеки, а тим часом поліційні випадково знаходять труп молодої жінки на дні озера.

Голем (The Limehouse Golem)

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • Великобританія / 2016

Дія картини розгортається 1880 року у бідному районі вікторіанського Лондона Лаймхаус. За короткий проміжок часу відбувається серія жорстоких вбивств, пов’язаних між собою.

На розслідування цієї справи відправляють досвідченого інспектора Кілдеру, який одразу знаходить слід маніяка, який називає себе Голем. Під підозру потрапляє багато – від актора і письменника до милої дівчини, звинуваченої в отруєнні свого чоловіка.

Лондонські поля (London Fields) – 23 найкращі британські детективні фільми

фільми
 • Великобританія, США / 2018

Прозора Нікола Сікс живе з думкою, що скоро загине. Попри це вона починає роман одразу з двома різними чоловіками – сором’язливим аристократом та дрібним шахраєм. Один із чоловіків повинен привести її до загибелі, але дівчина вирішує ризикнути. А тим часом за тим, що відбувається, спостерігає американський письменник Самсон Янг, який сподівається отримати від історії порцію натхнення для написання свого останнього роману.

Вбивство у Східному експресі (Murder on the Orient Express)

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • США, Мальта, Великобританія / 2017

Спокійна подорож на розкішному поїзді раптово перетворюється на пастку зі смертельним результатом. У ніч після розмови Пуаро із загадковим бандитом, який просив захисту, гангстера знаходять мертвим у його купе.

Тринадцять пасажирів опиняються під підозрою, адже кожен із них міг скоїти цей злочин. У ході розслідування з’ясовується, що вони зібралися тут невипадково. Якась людина чи група людей навмисно мстить кривднику, намагаючись замістити сліди.

Смерть на Нілі (Death on the Nile) – 23 найкращі британські детективні фільми

фільми
 • США, Великобританія / 2020

Після розкриття вбивства в поїзді, знаменитий детектив Еркюль Пуаро вирушає до Єгипту, де під час поїздки Нілом відбувається загадкове вбивство. Детектив невипадково потрапляє на корабель до молодят Ліннет, Саймона та їх гостей. Його запросила колишня подруга.

Однак після бурхливої вечірки та кількох келихів шампанського Пуаро засинає. Вранці господиню вечірки знаходять мертвою, а її коштовності загадково пропадають. Підозрюваних у злочині виявляється надто багато, до того ж убивця прагне приховати свої сліди, методично забираючи випадкових свідків.

Цікаво  Цікаві детективні фільми 2023 - ТОП 25

Мегре: Ніч на перехресті (Maigret: Night at the Crossroads)

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • Великобританія / 2017

Комісар Мегре витратив кілька годин, допитуючи загадкового данця Карла Андерсена. Підозрюваний переїхав у ці краї зі своєю красунею-сестрою Ельзою, і не сильно вжився у міське життя. Минулої ночі в його машині знайшли труп маклера, який спеціалізувався на угодах із коштовним камінням. Звідки він там узявся? Або Карла хочуть підставити, або хлопець вміє добре брехати.

Скручений будиночок (Crooked House)

фільми
 • Великобританія, США / 2017

Британський детективний фільм у жанрі кримінальної драми розповість історію розслідування підозрілого вбивства. Починається все з того, що Софія – одна зі спадкоємиць мільярдера Арістіда Леонідіса, наймає Чарльза Хейуорда приватного детектива розслідувати смерть її діда.

Дівчина підозрює, що хтось із родичів чи прислуги навмисно отруїв главу сім’ї через заповіт. Коли детектив береться за справу, з’ясовує, що причини для вбивства були у всіх, включаючи Софію.

Агата і справді про вбивство (Agatha and the Truth of Murder)

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • Великобританія / 2018

Дії розгортаються у 1926 році. У письменниці Агати Крісті настала темна смуга в особистому житті й кар’єрі – чоловік зізнався у зраді та вимагає розлучення, а натхнення для нової книги кудись зникло.

У цей непростий період життя жінка зустрічає незнайомку, яка просить допомогти знайти вбивцю Флоренції Шоу. Письменниця погоджується, і застосувавши всі свої навички на практиці, береться до справжнього розслідування.

Держфорд парк (Gosford Park) – 23 найкращі британські детективні фільми

фільми
 • США, Великобританія, Італія / 2001

В один із листопадових днів сер Вільям Маккордал готує великосвітське приймання у своєму маєтку Госфорд Парк. Члени сім’ї та гості готуються провести час за смачними обідами, грою в карти та приємними бесідами. Однак перед початком урочистості, господаря особняка знаходять мертвим. І найжахливіше, що хтось із присутніх допоміг вирушити старому Маккордалу на той світ.

Агата Рейзін: Справа про отруєний пиріг (Agatha Raisin: The Quiche of Death)

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • Великобританія / 2014

Колишній фахівець зі зв’язків із громадськістю Агата кидає набридле життя в Лондоні й перебирається в тихе село Карслі з надією почати все з чистого аркуша. Місцеві жителі не дуже зраділи приїзду міської штучки, тому жінка вирішила взяти участь у щорічному конкурсі приготування пирогів.

Але після отруєння дегустаторів вона виявляється підозрюваною у справі про навмисне вбивство. Тому Агата починає власне розслідування цього дивного інциденту, щоб відшукати справжнього вбивцю та очистити своє чесне ім’я.

Підозри містера Вічера (The Murder at Road Hill House)

фільми
 • Великобританія / 2011

Добротний британський детектив, який складається з кількох серій, об’єднаний однією сюжетною лінією, розповість історію інспектора Скотленд Ярду Джонатана Вічера. Все починається з того, що полісмена направляють у багатий особняк сім’ї Кентів, звідки викрали, а потім жорстоко вбили маленьку дитину.

Мешканці сусідніх селищ вражені цією подією, оскільки розуміють – вбивця мешкає серед них. У завдання Вічера входить не лише розслідування злочину та затримання винних, а й збереження інформації в таємниці, щоб уникнути паніки серед місцевих. Однак на цьому пригоди інспектора не закінчуються – викрадення відбуваються повсюдно, і мирне життя правдолюбу Вічеру найближчим часом не світить.

По той бік вбивства (Murder on the Home Front)

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • Великобританія / 2013
Цікаво  Скандинавські детективні серіали - ТОП 25

Атмосферний двосерійний серіал перенесе глядача до Лондона часів 40-х років. Історія починається з умисного вбивства, яке сталося під час бомбардування. Після цього Моллі Куппер стає помічником патологоанатома Леннокса Коллінза. Разом вони досліджують кожну деталь шляхом проведення тестів та аналізів, щоб роздобути якнайбільше доказів для затримання справжніх злочинців.

Леді зникає (The Lady Vanishes) – 23 найкращі британські детективні фільми

фільми
 • Великобританія / 2012

Дії розгортаються на початку Другої світової війни. У поїзді, що прямує до Лондона, таємниче зникає літня леді. Тоді її супутниця, заручившись підтримкою молодого чоловіка, починає власне розслідування того, що відбувається. Поступово всі пасажири виявляються втягнутими в якусь шпигунську гру, правила якої їм тільки доведеться розгадати.

Вбивства в Оксфорді (The Oxford Murders)

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • Іспанія, Великобританія, Франція / 2007

Молодий американець Мартін стає студентом Оксфордського університету, щоб зустрітися зі своїм кумиром – викладачем логіки Артуром Селдом. Хлопець буквально обожнює професора та мріє, щоб той став його науковим керівником.

Він навіть оселяється в будинку старої подруги Селдома, місис Іглтон. Однак після невдалого виступу на лекції, де вчитель висміяв Мартіна, хлопець вирішує покинути навчання та повернутися додому. Але смерть старенької-орендодавця змушує його залишитися. Разом із Селдомом та подругою Лорною він починає розслідувати причину цієї події.

Містер Холмс (Mr. Holmes) – 23 найкращі британські детективні фільми

фільми
 • Великобританія, США / 2015

Колись найзнаменитіший детектив Лондона давно відійшов від справ і тепер проводить спокійну старість у невеликому селі, займаючись бджільництвом. Однак його, як і раніше, мучать спогади про одну даму та її загадку, що залишилася нерозкритою. Щоб повернути собі спокій розуму, Холмс вирішує розгадати головоломку, яка змусила його відійти від справ багато років тому.

Шерлок Холмс й справа про шовкову панчоху (Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking)

Великобританія, США / 2004

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми

На початку XX століття на березі Темзи було виявлено тіло молодої жінки із зав’язаною на шиї панчохою. Співробітники поліції вирішили, що це звичайна повія, яка постраждала від клієнта, та щасливо закрили справу.

Проте геніальний детектив Шерлок Холмс одразу зрозумів, що дівчина є аристократкою. Він встановив її особистість за газетною заміткою і почав збирати докази, щоб вийти слід злочинця. Несподівано сталося друге вбивство з тим самим почерком. Стало зрозуміло, що ці жертви невипадкові, і в місті орудує маніяк, якого необхідно зупинити.

Собака Баскервілів (The Hound of the Baskervilles)

фільми
 • Великобританія / 2002

Сім’ю Баскервілей багато років переслідують загадкові істоти, що мешкають на торф’яних болотах, неподалік їхнього будинку. Після трагічної смерті сера Чарльза лікар покійного звертається за допомогою до детективів.

Він розуміє – молодого спадкоємця, якому перейшов маєток, спіткає така сама доля. За розслідування загадкової справи беруться неперевершений детектив Шерлок Холмс й помічник Ватсон.

Енола Холмс (Enola Holmes) – 23 найкращі британські детективні фільми

23 найкращі британські детективні фільми
23 найкращі британські детективні фільми
 • Великобританія / 2020

Поки старші брати Майкрофт і Шерлок Холмс розбирали складні справи й ганялися за злочинцями, їхня молодша сестричка Енола жила з матір’ю у родині за містом. Замість вишивання та читання книг дівчина практикувала єдиноборства та відточувала майстерність у метанні ножів, а на своє 16-річчя отримала від матері повну свободу та закодовану записку. Брати намагалися прибудувати Енолу в будинок благородних дівчат, але дівчина швидко втекла назустріч пригодам.

Дивіться також: Містичні детективні серіали – ТОП 35

Прокрутка до верху