Головна сторінка >> Європа на рейках: 10 найкрасивіших залізничних ліній
Європа на рейках

Європа на рейках: 10 найкрасивіших залізничних ліній

Європа на рейках – від альпійських льодовиків до залитих сонцем сіл півдня. Літо вже на порозі, тому варто шукати менш традиційні подорожі. Ви можете надихнутися ними. Ось список найкрасивіших залізничних ліній Європи.

Європа на рейках
Європа на рейках

Фломсбана в Норвегії

Це продовження відомої лінії Осло-Берген (Bergensbanen), яка зустрічається в Мюрдалі. Спочатку передбачалося забезпечити зв’язок зі світом для мешканців ізольованого фіорду. Це найкрутіша залізнична гілка у світі, а зараз одна з найпопулярніших визначних пам’яток скандинавських країн. Маршрут починається в маленькому містечку Флам на березі Аурландсфіорду, він веде вгору по крутих високих горах. Він простягається через плато Хардангервідда і по скелястій місцевості.

туризм

Фломсбана в Норвегії

На відстані понад 20 км відкриваються найдикіші куточки Норвегії. Менш ніж за годину ви зможете помилуватися фіордом з висоти пташиного польоту та річками, що прорізають глибокі долини. З крутих засніжених вершин відкривається унікальний вид на величезні водоспади Рьоандефоссен і Кьосфоссен. Влітку біля них зупиняється потяг, щоб туристи зробили фото.

Льодовиковий експрес у Швейцарії

Цей експрес називають найповільнішим у світі, тому що з нього можна торкнутися льодовиків. Незабаром Моріц відсвяткує своє 90-річчя. Він проходить через Ретійську залізницю, яка є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Менш ніж за 8 годин ви можете побачити найкраще з альпійського ландшафту.

Європа на рейках
Європа на рейках

Від Піц-Берніна до Маттергорна, гори, яку найчастіше фотографують у світі, можна перетнути Обералпасс вузькоколійною залізницею на висоті понад 2033 метри над рівнем моря.

Така подорож схожа на політ через 291 міст і 91 тунель, уздовж нескінченних водойм, зелених і білястих пагорбів. Красою краєвидів можна милуватися через панорамні вікна. Всередині поїзда тепло і комфортно, у кожного до послуг аудіогід кількома мовами.

Європа на рейках – Bernina Express через Швейцарію та Італію

Glacier Express конкурує з Bernina за популярність і звання найкрасивішої швейцарської поїздки. Берніна трохи старша. Він з’єднує Кур і Тірано відразу за італійським кордоном.

Яскраво-червона, найсучасніша стрілка проходить через об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в секціях Альбула та Берніна. Великі панорамні вікна дозволяють насолоджуватися краєвидами протягом 4 годин їзди південною Швейцарією.

Європа на рейках
Європа на рейках

Залізниця починається в історичному місті Кур, проходячи через 55 тунелів і 196 мостів. Пролягає вздовж високих вершин Енгадінських Альп, через елегантне місто Сент-Луїс. Моріца та вздовж віадуку Ландвассер. 123 км маршруту йде від зими до теплої погоди. Льодовики, вершини та гірські села швейцарських Високих Альп поступово перетворюються на рівнину, оточену пальмами, залиту італійським сонцем.

Залізниця долини Рейну в Німеччині

У Майнці річка Мозель зустрічається з Рейном, а звідти залізниця долини Рейну прямує до Кобленца. Він є частиною Західно-Рейнської залізниці. Це одна з найцікавіших ліній Німеччини, яка перетинає виноробний регіон.

туризм

Він тягнеться вздовж західного берега Рейну через казкову долину. Під час подорожі можна побачити один із середньовічних замків на схилах. Споруда велично височіє над річкою. У долині розташовані тихі курорти та химерні села, такі як Бахарах, Сент-Луїс. Гоар і Рюдесхайм, де варто скуштувати місцеве вино.

Міттенвальдська залізниця в Німеччині

За кілька років до Першої світової війни була відкрита лінія, яка досі з’єднує тірольське місто Інсбрук і його замок Амбрас зі знаменитим «стрибучим» містом Гарміш-Партенкірхен.

Європа на рейках
Європа на рейках

Маршрут протяжністю 64 км пролягає долиною Інн. Його оточує дикий гірський ландшафт і нескінченні мости. Залізниця долає складну місцевість і проходить через тунелі, пробурені в дуже неочевидних місцях. Він перетинає знамениту скельну стіну Мартінсванд. Нарешті він досягає найвищої вершини Німеччини Цугшпітце. Звідти можна дістатися на фунікулері.

Європа на рейках – Чінкве-Терре в Італії

Чінкве-Терре – це мальовничий куточок італійської Рив’єри , узбережжя якого має дивовижні пейзажі. Тут є п’ять рибальських сіл раннього середньовіччя, які вже кілька років перебувають у Списку Юнеско.

туризм

Вони лежать на т. зв тераси, тобто нерівна, крута місцевість з видом на море. Дістатися до них можна лише на човні та потягах. Залізниця з’єднує Ла Спецію з п’ятьма іншими містами Чінкве-Терре: Ріомаджоре, Манарола, Корнілья, Вернацца і Монтероссо з Левантом. Довжина лінії всього 20 км. По дорозі ви проминете скелі, виноградники, оливкові гаї та бірюзове Лігурійське море.

Лінія Раума в Норвегії

Ще одна норвезька залізниця – цікава альтернатива туристичному Фломсбані. Раума має довжину 114 км і пролягає від Домбоса до Ондалснеса. Від фіордів веде до високих вершин, слідуючи смарагдово-зеленій річці Раума. Проходить повз соковиті луки, проходить через глибокі ущелини та гірські схили.

Європа на рейках
Європа на рейках

Його перетинають 32 мости, серед яких виділяється архітектурна перлина Кіллінг, побудована з граніту з сусідньої гори. Відомою пам’яткою є Стіна тролів, яка є найвищою вертикальною кам’яною стіною в Північній Європі. Ви можете дізнатися про його історію під час поїздки на потязі. Триває з кінця травня по серпень. Також зупиняється на кількох інших пішохідних маршрутах.

Залізнична лінія Белград – Бар через Чорногорію та Сербію

Залізниця пролягає від чорногорського прибережного міста Бар до столиці Сербії Белграда. Вважається дивом техніки. По дорозі поїзд проїжджає через 254 тунелі та 435 мостів. Залізничний маршрут був відкритий у 1980-х роках тодішнім президентом Югославії Йосипом Броз Тіто.

туризм

Маршрут дійсно довгий, адже близько 476 км. По дорозі ви проходите повз такі пам’ятки, як Скадар, найбільше озеро на Балканах, приголомшливі гори та каньйони Чорногорії, пагорби південної Сербії та національний парк Златибор. Завдяки таким видам подорож до Белграда не надто довга. Через Боснію поїзд також проїжджає невелику відстань, але виїжджає з Боснії так швидко, що навіть мобільний оператор не встигне передати повідомлення про зміну країни проживання.

Європа на рейках – Inlandsbanan у Швеції

Його маршрут з’єднує Крістінехамн і Ґелліваре у Швеції. Поїзд долає неймовірно велику відстань — 1288 км. Він курсує центральною частиною Північної країни з 1930-х рр. Його початковою метою було забезпечити доступ до віддалених, але багатих ресурсами частин країни.

Європа на рейках
Європа на рейках

Раніше головна залізниця проходила вздовж узбережжя, але там шведи побоювалися вторгнення зі сходу і перекрили сполучення на північ. Сьогодні Inlandsbanan також обслуговує туристів. протягом 14 годин транспортує їх із найскладніших скандинавських територій на найвіддаленішу територію Швеції, тобто Галліваре над Полярним колом. Лосі та північні олені є головними визначними пам’ятками там. Маршрут доступний для туристів лише з середини червня до кінця серпня.

Європа на рейках – Вест Хайленд Лайн в Шотландії

Через дощову Британію до зеленої Шотландії пролягає ще одна унікальна залізниця. Протягом п’яти годин сідаючи на поїзді з Глазго до Форт-Вільяма, а іноді навіть далі до маленького рибальського порту Маллайг, ви можете хоча б частково відчути країну кілтів.

туризм

Останньою ділянкою можна помилуватися влітку з паротяга Jacobite. Його маршрут становить 264 милі (приблизно 425 км) і починається біля Бен-Невіса, найвищої вершини Великої Британії. Під час подорожі ви зможете насолодитися чарами суворого нагір’я, такими як затоки, окремі озера та фрагменти берегової лінії. Залізниця також проходить через найзахіднішу залізничну станцію Великобританії Арісейг. У Jacobite можна відчути атмосферу Гаррі Поттера, адже в серії фільмів є потяг тієї ж компанії, який курсує за нинішнім маршрутом поїзда Jacobite. Він проходить повз знаменитий віадук Гленфіннан.

Scroll to Top