Головна сторінка >> Як вибрати тонометр – поради щодо вибору!
Як вибрати тонометр

Як вибрати тонометр – поради щодо вибору!

Як вибрати тонометр? Ви купили тонометр для власного користування. І все начебто добре. Голова болить, але тиск щоразу показує нормальні межі, отже, проблем немає. Але ось ви йдете до лікаря і починаються неприємності. З’ясовується, що тиск вищий за те, що показують куплені прилади й ситуація зі здоров’ям запущена гірше не може бути, попри автоматичний або напівавтоматичний тонометр відомого бренду. Розберемося докладно.

Порівняння механічного та автомата

Як працює механічний тонометр? За допомогою груші в манжету нагнітається повітря, а стетоскоп слухає серцевий ритм. Перший удар серця відповідає верхньому порогу тиску, останній почутий при стравлюванні повітря – нижньому.

Механічний тонометр практично не змінився з моменту винаходу. Трохи змінився зовнішній вигляд, але сутність залишиться незмінною. Також можно придбати та замінити запчастини для тонометра.

Як вибрати тонометр

Переваги механічного тонометра:

  1. Точність. Існує міф, що механічний тонометр завжди точніший за автоматичний. Це не зовсім так. Автоматичний ртутний тонометр точніше за всі інші пристрої. Але він дорогий і вкрай тендітний. Такий прилад не підійде для літньої людини, дитини чи вагітної жінки. Будь-який неакуратний рух та прилад зіпсований. Адже саме цим категоріям осіб, перш за все, потрібно заміряти тиск. Тому в загальному випадку покупець вибирає механічні тонометри, виміри яких точніші, або автоматичні, які просто зручніші.
  2. Незалежність результатів. В автоматичних пристроях показники залежать від безлічі факторів: часу приймання їжі, положення тіла, розмов та ще безлічі показників. Половину інструкції із застосування автоматичного тонометра займають рекомендації щодо розташування тіла та часу виміру. Механічні пристрої таких проблем не мають.
  3. Немає потреби у джерелах електроживлення. Цілком зрозуміло, що жодних джерел живлення механіці не потрібні.

Недоліки:

  1. Незручність в індивідуальному користуванні. За допомогою механіки людина не зможе сама собі заміряти тиск. Просто тому, що не кожна людина може почути свій ритм серця. Використання буде ускладнено, якщо у користувача проблеми з дрібною моторикою (що можливо через різні серцеві захворювання). Такій людині буде складно накачати повітря собі у манжету.
  2. Манжета може розташовуватися лише на плечі. Внаслідок деяких серцевих захворювань може знадобитися замір на стегнової артерії. Не сказати, щоб з механічним пристроєм це неможливо, але найчастіше просто не вистачає довжини манжети.
  3. Відсутність додаткових функцій. Електронні тонометри самі визначають тиск при аритмії, наголошують сам факт аритмії, є функція визначення ускладнень у вагітних. А головне: електронний пристрій здатний сам вести історію хвороби. Після цього будь-який лікар зможе відстежити анамнез, що стане великою підмогою в лікуванні.
Цікаво  Чому потіють ноги: причини та способи лікування

Як вибрати тонометр

Безперечним плюсом механічних тонометрів є ціна. Товари від закордонних брендів, якими користуються у всьому світі, коштують недорого.

Сам принцип роботи в електронних тонометрів не відрізняється від механічних, але зняття показань використовуються електронні алгоритми. З одного боку, це добре, тому що додає безліч корисних функцій. З іншого боку, саме це і спричиняє неточність вимірів.

Переваги автоматичних тонометрів:

  1. Велика різноманітність варіантів кріплення. Існують повсякденні тонометри у вигляді браслета для спортсменів та любителів пробіжок. Є моделі для людей, які страждають на аритмію, які можуть вираховувати результат за даними трьох вимірів. Можна підібрати модель зі стійким корпусом або для вимірів на стегнової артерії.
  2. Можливість запису результатів. Не часто хто веде щоденник артеріального тиску, тоді як це незамінні дані для винесення діагнозу. Апарат здатний зробити все за вас.
  3. Невимогливий до користувача. Апарат сам подасть повітря в манжету, заміряє тиск і покаже кінцевий результат. Нема потреби вслухатися в стетоскоп і повільно нацьковувати тиск. Прилад все робить самостійно.

Недоліки автоматичних тонометрів:

  1. Неточність вимірів. Результати автоматичних машин сильно залежать від положення тіла та зовнішніх факторів. До того ж алгоритми електронних машин різні, кожен виробник прагне створити своє ПЗ.
  2. Залежність від мережі. Електрика не завжди доступна в подорожах, але, з іншого боку, існують моделі на батарейках. У будь-якому випадку це завжди зручно.
  3. Ціна. Факт ціни теж важливий у виборі апарату для особистого користування. А автоматика коштує у 3-5 разів більше.
Цікаво  Зволоження організму у смачні дні - не забувайте!

Порівняння автомата та напівавтомата

Тонометр автомат або тонометр напівавтомат це хороший вибір для людей, яким механіка не підходить через перераховані причини. Здається, що найкращим виходом буде придбати автоматичний пристрій, але це не завжди так. Мало хто готовий виділити із сімейного бюджету круглу суму за автоматичне пристосування. До того ж автоматично незручно користуватися в поїздці та місцях, де немає електрики. Тому, як компроміс між механічним і автоматичним пристроєм, часто вибирають напівавтомат.

Напівавтомат сам заміряє тиск, але повітря в манжету має нагнітатися користувачем. Він довговічніший, ніж автоматика. З іншого боку, такий апарат не підійде людям похилого віку, тому що з віком погіршується дрібна моторика. Людині буде важко накачувати повітря у манжет. Він істотно дешевше за автоматику.

Переваги:

  1. Ціна
  2. Незалежність від мережі
  3. Допустима точність результатів

Недоліки:

  1. Потрібна хороша моторика рук та пальців
  2. Мінімальна функціональність у порівнянні з автоматикою.
  3. Немає можливості відстежити зміну тиску, оскільки апарат зберігає відомості лише про останні кілька вимірювань

У результаті виходить, що напівавтоматичний тонометр це щось середнє між автоматом та механікою. Не можна сказати, щоб він відрізнявся на краще, оскільки недоліки у нього від усіх приладів, а ось переваг набагато менше.

Поради щодо вимірювання тиску

Незалежно від того, механічний або тонометри автоматичні ви використовуєте, є медичні рекомендації, які необхідно виконувати заради точності результатів.

Рекомендації:

  1. Кава, чай, міцні напої, їда та куріння – все це завищує показники артеріального тиску з тієї чи іншої причини. Якщо у вас механічний манометр, то відмінності будуть не настільки страшні, але все ж таки похибка буде. Тому перед виміром найкраще півгодини-годину спокійно полежати, почитати книгу або подивитися телевізор.
  2. Залежно від положення тіла у просторі показники можуть змінюватися. Зігнуті кінцівки здатні пережати судини та капіляри, що негативно позначиться на показниках тиску. Найкраща поза для виміру: пряма, ноги зігнуті під кутом 90 градусів, дихання рівне і ніяких розмов.
  3. Для точності результатів краще провести кілька вимірів. Як мінімум три з інтервалом у 5-10 хвилин, а потім обчислити середнє арифметичне із трьох значень. Автоматичний тонометр здатний провернути таку маніпуляцію самостійно.
  4. Правило сполучених судин діє і на організм людини, тому краще тримати манжету на рівні серця. Так, щоб нижній кінець кріплення був на 2,5 см вище за ліктя.
  5. У правій та лівій руці виміри трохи відрізнятимуться, тому для сповнення клінічної картини краще буде проводити виміри щоразу на одній руці: правій чи лівій.
Цікаво  Заборонені продукти при запорі

Для будинку краще вибрати автомат, а напівавтомат добре підійде для подорожей та відряджень.

Висновок – Як вибрати тонометр

Як вибрати тонометр
Як вибрати тонометр

При виборі тонометра необхідно орієнтуватися на потреби і можливості. Покроково процес підбору виглядає так:

  1. Бюджет, що виділяється для придбання. Якщо питання стоїть у грошах, то зазвичай вибір коливається між автоматичним та напівавтоматичним пристроєм. Якщо бюджет немає значення, варто звернути увагу на такі фактори.
  2. Чи є в сім’ї терпляча людина з добрим слухом, який допоможе вам проводити заміри тиску. Якщо так, то варто придбати механічний апарат. Якщо ні, то лише автомат чи напівавтомат. Все знову впирається у бюджет.
  3. До якої категорії належить людина, кому потрібно буде робити заміри? Якщо це людина похилого віку, дитина або вагітна жінка, то краще вибирати автоматичний тонометр. Просто через розширений функціонал, який дозволить краще контролювати процес лікування.
  4. Як часто людина, якій необхідно контролювати тиск, подорожує? Автоматичний тонометр дуже тендітний апарат, який досить легко розбити, особливо в умовах поїздки. Тому для подорожей та постійних переїздів ідеальним буде напівавтоматика.

На жаль, оцінити якість автоматичного тонометра безпосередньо в магазині не можна (не рахуючи простої перевірки на цілісність). Тому краще, щоб при купівлі видавалась гарантія. Це дозволить не витратити гроші на порожню, якщо апарат раптом зламається.

Ось і всі принципи та рекомендації, згідно з якими можна підібрати ідеальний пристрій для контролю тиску. Для дому краще купити електронний тонометр, але якщо є необхідність у дуже точних вимірах або поруч є професіонал, якому не важко зробити замір, варто купити механічний.

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху