Ваша дитина не хоче снідати. Відсутність у дітей апетиту та небажання їсти здорову їжу часто є джерелом розчарування та стресу для батьків. Правильне харчування необхідне здорового розвитку – як фізичного, і інтелектуального. Дізнайтеся, що робити, якщо спроби нагодувати дитину не дають бажаних результатів!
Сніданок має бути початком здорового, активного дня. Однак багато дітей мають проблеми з його вживанням. Причини можуть бути різні, тому слід уважно проаналізувати ситуацію. Варто знайти ідею для сніданку, який сподобається вашій дитині. Якими є найбільш поширені проблеми й що може їх викликати?
Їжа не до смаку дитині
У кожного з нас є свої кулінарні уподобання та зазвичай досить довгий список страв, які нам не подобаються. Діти лише вивчають різні смаки та поєднання, але часто навіть у малюків є свої переваги. Якщо сніданок – найпроблемніше приймання їжі за день, варто запропонувати дитині те, що їй обов’язково сподобається. Велике значення має і спосіб подачі – можливо, підійде щаслива яєчня з олією з помідорами, мишки з яйцями з редьки чи вареники з сиром? Варто шукати натхнення та формувати у дитини позитивні асоціації з їжею.
Ваша дитина не хоче снідати
Сніданок надто рано
Одна з найпоширеніших помилок – давати дитині сніданок одразу після пробудження. Не кожен малюк відразу голодний, тому спроба змусити його їсти викликає бунт. Варто прислухатися до потреб дитини, іноді достатньо спробувати подати їй сніданок трохи пізніше, коли вона встигне повністю прокинутися та зголодніти.
Їжа викликає негативні асоціації
Якщо дитину змушують їсти, згодом у неї можуть розвинутись негативні реакції на їжу. Таке примусове харчування може бути контрпродуктивним. Поширеною помилкою також є підкуп дитини іграшками або солодощами, тоді він буде думати, що їсти здорову їжу – це щось складне і неприємне, за що він заслуговує на нагороду. Такий підхід до їжі – джерело проблем, може навіть призвести до розладів харчової поведінки у дорослому житті.
Ви не їсте разом
Діти також дуже проникливі спостерігачі й навчаються шляхом наслідування. Тому одним із найдієвіших методів, що спонукають малюка до їжі, є спільна посадка за стіл. Варто показати дитині, що вона є повноправним членом сім’ї й може їсти «так само як дорослі». Однак слід подбати про те, щоб за столом було створено відповідну дружню атмосферу. Ваш стрес може також передатися вашій дитині.
Допомога спеціаліста
Небажання є, хоч і таке поширене серед малюків, іноді може бути викликано різними проблемами зі здоров’ям, тому варто обговорити це з педіатром. Також було б непогано проконсультуватися з дієтологом, який спеціалізується на педіатричних проблемах. Такі фахівці поєднують знання дієтології зі знанням методів роботи з дітьми. Нема потреби відкладати звернення за допомогою.