Головна сторінка >> Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем

Скандинавські детективи останнім часом стали справжнім феноменом, популярність якого з роками тільки зростає. Похмурі, часом відверто моторошні історії про героїв з непростими характерами, які змушені копатися в чужих життях, щоб відновити справедливість, чарують своєю красою.

І все це на тлі фантастично красивих пейзажів і природи, що захоплює дух. Для справжніх поціновувачів депресивних драм та закручених сюжетів ми підготували найкращу добірку скандинавських детективів.

Зміст

Містеріум (Kvinden i buret)

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Данія, Німеччина, Швеція, Норвегія / 2013

Прибувши на завдання раніше за своїх колег, детектив поліції Карл Мерк вирішує самостійно провести операцію, не чекаючи підкріплення. Внаслідок необдуманого рішення відбувається нещасний випадок.

Карл отримує поранення, а коли виходить з лікарні, то дізнається, що його перевели в спеціальний «відділ Q», який займається нерозкритими справами. Разом зі своїм напарником Асадом він розпочинає розслідування злочинів, що багато років припадають пилом на полицях архівів.

Дівчина з татуюванням дракона (The Girl with the Dragon Tattoo)

фільми
 • США, Швеція, Норвегія / 2011

Постарілий магнат Хенрік Вагнер уже сорок років спантеличений таємничим зникненням своєї племінниці Гаррієт. Єдине в чому він упевнений – до зникнення дівчини причетний хтось із членів його згуртованої та нещасливої родини.

Для проведення розслідування Вагнер наймає відомого журналіста та неформальну особу Лісбет Саландер, яка має неймовірні хакерські здібності.

Мисливці за головами (Hodejegerne) – Скандинавські детективи

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Норвегія, Швеція, Данія, Німеччина / 2011

Роджер Браун – незамінний фахівець із підбору кадрів для найбільших фірм у Норвегії, який ось уже кілька років веде подвійне життя. З одного боку, Роджер блискучий співробітник і законослухняний громадянин, з іншого – злодій дорогих картин для своєї дружини, що гаряче обожнюється, що відкрила на його гроші картинну галерею.

Одного разу герой знайомиться з Класом Графом – ідеальним кандидатом на посаду топ менеджер, який, до всього, володіє однією з картин Рубенса. «Мисливець за головами» вплутується в небезпечну гру, під час якої сам стає здобиччю.

Королева сердець (Dronningen)

фільми
 • Данія, Швеція / 2019

Анна – успішний юрист, що спеціалізується у справах неповнолітніх. Вона одружена з шановним лікарем Петером і виховує дівчаток-близнючок. Якось до них у будинок переїжджає Густав – важкий підліток, син чоловіка від першого шлюбу і залишається на невизначений термін.

Між уже немолодою Ганною та Густавом відбувається симпатія, яка дуже швидко переростає у заборонену пристрасть. Спокуса заводить героїв настільки далеко, що назад повернути вже неможливо.

Винний (Den skyldige)

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Данія / 2017

Колишній співробітник поліції Асгер Хольм, усунений від служби, працює диспетчером у службі порятунку. Незадовго до закінчення зміни Асгер отримує дзвінок від жінки, на ім’я Ібен, яку викрали, і машиною везуть у невідомому напрямку.

Цікаво  На шляху розслідування: захоплюючі детективні фільми всіх часів

Незабаром йому вдається з’ясувати, що Ібен має двох маленьких дітей, які наразі знаходяться вдома без нагляду. Брати ситуацію близько до серця Асгер вирішує, будь-що допомогти викраденій жінці.

Другий шанс (A Second Chance) – Скандинавські детективи

фільми
 • Данія, Швеція / 2014

Детективи поліції Андреас та Симон приїжджають на виклик у сім’ю наркоманів розбиратися у побутовому насильстві. У їхньому захаращеному будинку, більше схожому на кубло, вони виявляють немовля, що надривається в крику.

Не в змозі забути цю страшну картину, Андреас, який зовсім недавно пережив смерть своєї дитини, вирішує вкрасти немовля і виховувати його як власну. Однак незабаром вчинок героя обростає непередбачуваними наслідками, які кардинально змінюють долю героя.

Ідеальний пацієнт (Quick)

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Швеція, Бельгія / 2019

Жорстокий маніяк Томас Квік, за плечима якого десятки невинних жертв по всій країні, здався правосуддю і був засуджений до одруженого ув’язнення в одній із психіатричних клінік Швеції.

За багато років скоєних злочинів немає жодного свідка чи докази, що вказує на його причетність до вбивств. Журналіст Ханнес Ростам, який сумнівається у юридичній спроможності справи Квіка, розпочинає власне розслідування.

Тепер темно (Now It’s Dark)

фільми
 • Норвегія / 2018

Після серйозної сімейної сварки Олена вирішує помиритись із чоловіком і вирушає на його пошуки. Але зустріч не приносить полегшення: дівчина знаходить його у ліжку з новою коханкою. Все як у найкращому фільмі про зраду.

У розгубленості Олена блукає нічним містом, знайомиться з перехожими, вислуховувати їхні історії та заходити в чужі будинки.

На кордоні світів (Gräns) – Скандинавські детективи

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Швеція, Данія / 2018

Тіна має неймовірний дар визначати людей, які щось приховують. Свої таланти вона виявляє, працюючи у шведській митниці, виявляючи незаконний тягар контрабандистів.

Якось Тіна зупиняє підозрілого чоловіка, який намагається перетнути кордон. Дивно, але розум і почуття незнайомця для неї виявляються закритими. Ця зустріч перевертає світ Тіни та змушує зрозуміти, що вона знаходиться на межі світів.

Тунель: небезпечно для життя (Tunnelen)

фільми
 • Норвегія / 2019

Напередодні Різдва Еліза вирушає рейсовим автобусом до іншого міста, щоб відвідати свою бабусю. Заїхавши в 9-кілометровий тунель, вона стає учасницею жахливої події: в результаті аварії, вантажівка з газом вибухає і заповнює весь простір небезпечним димом.

Тисячі людей виявляються заручниками страшної катастрофи. У цей час у холодних норвезьких горах набирає обертів найсильніша сніжна буря. Проїзд рятувальників складний — тим, хто вижив, залишається сподіватися лише на власні сили.

Тряса (Mýrin)

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Ісландія, Німеччина, Данія / 2006

П’ятирічна Кола вмирає від генетичної мутації мозку. Незабаром після цього поліція виявляє в підвалі одного з будинків труп літнього чоловіка з ознаками насильницької смерті, який страждав на ту саму хворобу, що й Кола.

Під час слідства інспектор Ерлендур знаходить у будинку вбиту фотографію могили померлої тринадцять років тому дівчинки. Подробиці страшного злочину так і залишилися нез’ясованими. Служитель закону має з’ясувати, яка нитка пов’язує всі події, що відбулися.

Розлом (The Quake) – Скандинавські детективи

фільми
 • Норвегія / 2018

Пройшло три роки з того часу, як досвідченому геологу Крістіану Айкорду довелося пережити сильне цунамі й врятувати безліч людей, у тому числі й свою родину.

Однак у ході геологічних досліджень стає зрозуміло, що на столицю Норвегії чекає нова природна катастрофа: у місті щодня відбуваються підземні поштовхи, які можуть стати провісниками найсильнішого землетрусу. Крістіану доведеться знову битися з небезпечною та руйнівною стихією.

Випадок у готелі «Ніл Хілтон» (The Nile Hilton Incident)

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Швеція, Німеччина, Данія, Марокко, Франція / 2017

У центрі сюжету шведського детективного фільму – вбивство відомої співачки Лаліни, яке відбулося у номері каїрського готелю «Ніл Хілтон» у січні 2011 року. Корумпований інспектор поліції Нуреддін Мостафа, якому доручено вести справу, дуже швидко визначає до кола підозрюваних впливового бізнесмена.

Цікаво  15 найкращих детективних трилерів, від яких мурашки

Єдиним свідком, який бачив чоловіка, що виходить з номера, стає суданська покоївка Салва. Генеральний прокурор, бажаючи якнайшвидше закрити справу, класифікує її як самогубство, проте Нуреддін хоче докопатися до істини.

Хвиля (The Wave)

фільми
 • Норвегія, Швеція / 2015

Геолог Крістіан Акройд живе разом із дружиною й двома дітьми в мальовничій норвезькій глибинці, розташованій у фіорді. Однією з ночей розноситься сигнал тривоги над сплячим містом.

Те, що віщували сейсмологи, починає збуватися: через сильний тектонічний зсув, на поселення рухається смертоносне цунамі, що руйнують все на своєму шляху. Герой виявляється у самому епіцентрі страшної природної катастрофи.

Вбивство біля моря (Tyskungen) – Скандинавські детективи

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Швеція, Німеччина / 2013

Мальовниче невелике містечко Фєлбакка на західному узбережжі Швеції виглядає як туристична листівка. Саме там знаходиться будинок батьків відомої письменниці детективів Еріки, яка вирішивши насолодитися спокійним розміреним життям, переїжджає туди разом зі своєю родиною.

Дівчина за викликом (Call Girl)

фільми
 • Швеція, Норвегія, Фінляндія, Ірландія / 2012

Дія трилера заснованого на реальних подіях, що розгортається у Швеції у 1970-і роки. Найвпливовіший політик Леннарт Гейр стає учасником великого політичного скандалу.

У пресу надходить інформація про те, що міністр юстиції є клієнтом одного з будинків Стокгольма. Гейр наймає цілу команду юристів, щоб урятувати свою репутацію та зберегти високооплачувану посаду.

Ідеаліст (Idealisten)

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Данія, США / 2015

Молодий журналіст Поуль Брінк дізнається від колишнього співробітника американської авіабази, що його колеги поступово вмирають від незрозумілих хвороб. Поуль починає власне розслідування, під час якого йому відкриваються неприємні подробиці двадцятирічної давності.

Саме на той час неподалік військової бази розбився бомбардувальник, на борту якого були водневі бомби. Очищенням території займалися данські робітники, які, як виявилось, згодом відчули різке погіршення здоров’я. Коли журналіст вирішує проінформувати данський уряд про постраждалих, то наштовхується на глуху стіну мовчання.

За межею (Over the Edge) – Скандинавські детективи

фільми
 • Данія / 2012

Молода пара вирішує купити будинок на острові Мен, розташованому у Балтійському морі. Однак щасливий день покупки обертається нещасним випадком: зі скелі Монс Клінт падає невідома людина.

Через короткий час, нові господарі житла з’ясовують, що їхньому цілком нормальному на вигляд будинку потрібен капітальний ремонт. Увечері на порозі їхнього будинку оголошується якийсь майстер, який пропонує полагодити в найкоротші терміни і дуже недорого все необхідне.

Останній заповіт Нобеля (Nobel’s Last Will)

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Швеція / 2011

Аніка Бенгцтон – талановитий журналіст кримінальної хроніки, людина високих моральних принципів, борець за свободу та справедливість. Одного вечора вона стає однією із запрошених гостей на урочистому заході з нагоди вручення Нобелівської премії.

Несподівано, під час вечері Аніка виявляється випадковим свідком вбивства впливового політика. Люди у формі забороняють репортерці розголошувати будь-які подробиціта справи. Не мати сили протистояти своєму покликанню, героїня починає власне розслідування, яке, зрештою, призводить її до шокової розгадки.

Особа невідома (Identitet Anonym)

фільми
 • Данія / 2011

Головна героїня скандинавського детективного фільму приходить до тями за вкрай загадкових обставин. Вона лежить біля річки, поряд з нею виявляється сумка набита грошима та пістолет, а на животі свіжий шрам.

Дівчина абсолютно не пам’ятає, як там виявилася, і що з нею сталося. Незабаром вона виявляє, що її хтось переслідує. Дізнавшись, що має данський акцент, вона вирушає до Данії, щоб знайти відповіді. Але чим більше героїня дізнається про своє минуле, тим більше розуміє, що її життя не таке просте, як могло здатися.

22 липня (22 July) – Скандинавські детективи

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Норвегія, Ісландія, США / 2018

Хронологія одного з найстрашніших і кривавих терактів, скоєних у Норвегії. Радикал-націоналіст Андерс Брейвік підірвав бомбу в урядовому кварталі столиці, а через кілька годин переодягнувшись у поліційну форму, проник у молодіжний табір Утейя та розстріляв 77 людей.

Цікаво  25 цікавих шведських детективних серіалів

Фільм розповідає історію з трьох сторін – безневинних жертв, які постраждали від нападу; чиновників, які виявилися безпорадними у важкій ситуації; юристів, які працювали зі справою терориста у суді.

Заручники (A Hijacking)

фільми
 • Данія / 2012

Морські пірати захоплюють в Індійському океані данське торгове судно, яке прямувало до Мумбая, і вимагають багатомільйонного викупу. Озброєні люди тримають у заручниках сім членів екіпажу, з кожним днем дедалі більше погіршуючи умови їх утримання.

Водночас представник компанії судновласника намагається пом’якшити конфлікт зі стривоженими сім’ями моряків, здійснити переговори з піратами й при цьому догодити начальству.

Пекла (Darkland)

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Данія / 2017

Талановитий лікар Саїд народився в Іраку, але чудово асимілювався у Данії та став частиною європейського суспільства. Коли він відмовляється платити за борги свого молодшого брата – волоцюги та наркомана, то незабаром його виявляють забитим до смерті.

Не побачивши належної участі місцевої поліції, Саїд вирішує самостійно вирушити на пошуки винних. Розслідування покаже герою справжнє обличчя міста і змусить його вступити на криваву дорогу помсти.

Витце (W. – Witse de film) – Скандинавські детективи

фільми
 • Бельгія / 2014

Якось до детектива поліції на пенсії Вітце звертається рідна сестра, з якою вони не бачилися тридцять років. На зустріч жінку штовхнуло вбивство її дочки, що сталася за нез’ясованих обставин.

Витце погоджується допомогти сестрі в затриманні злочинця і починає розслідування. Чим більше подробиць з’ясовує герой, тим ближче добирається до серійного маніяка, який діє за принципом «Шлях до серця жінки лежить через біль».

Тельма (Thelma)

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Норвегія, Франція, Данія, Швеція / 2017

Юна Тельма стає першокурсницею одного з коледжів Осло. Вперше залишившись без батьків, які виховували доньку за суворими завітами християнства, дівчина починає вільне студентське життя. Підліткові спокуси, пов’язані зі шкідливими звичками, її мало цікавлять, але дещо все-таки захоплює її увагу.

Героїня переймається романтичними почуттями до своєї однокурсниці Ганни. Та приймає Тельму до своєї компанії, і дівчата починають дружити. Вона вкрай збентежена своєю симпатією до Анни, і до того ж у неї починаються напади, схожі на епілептичні.

Безсоння (Insomnia)

фільми
 • Норвегія / 1997

У центрі скандинавського детективного фільму – двоє інспекторів поліції, які прибули до маленького норвезького містечка, щоб допомогти своїм колегам розслідувати вбивство дівчини. На місці злочину служителі закону знаходять єдину зачіпку, що дозволяє влаштувати засідку на злочинця.

У ході проведення операції детектив Йонас Енгстрем через фатальну помилку випадково вбиває свого напарника, тоді як злочинцеві, який став свідком того, що відбувається, вдається втекти.

Кандидат (Kandidaten) – Скандинавські детективи

Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
Скандинавські детективи із несподіваним кінцем
 • Данія / 2008

Адвокат Йонас Бечман переживає нелегкі часи. Рік тому в автокатастрофі загинув батько. І хоча все виглядало як нещасний випадок, Йонас упевнений, що його смерть була підлаштована.

Бувши завжди людиною системи, вона повністю змінює свою позицію, коли її звинуватять у вбивстві. Разом з цим група невідомих злочинців починає шантажувати героя, погрожуючи здати його в поліцію, якщо той не заплатить їм круглу суму з шістьма нулями.

Обман (Bedrag)

фільми
 • Данія / 2015

Неподалік найбільшої електростанції Данії знайдено труп чоловіка. На розслідування цієї справи відправляють Мадса Юсьєсена, відомого своїм темним минулим, про яке не бажає розповідати колегам. Оглянувши місце події, детектив одразу відкидає ідею з нещасним випадком, заявляючи, що вбивство було ретельно сплановано та добре замасковано.

У ході розслідування під підозри потрапляє багато співробітників компанії, включаючи директора «Енергрін», якому належить електростанція. Залишається з’ясувати лише мотив та особистість злочинця.

Дивіться також: Скандинавські детективні серіали – ТОП 25

Прокрутка до верху