Пасивне куріння гірше активного – експерти та лікарі сходяться на думці, що куріння цигарок шкідливе для здоров’я. Ті з нас, хто хоче дбати про своє тіло, уникають куріння. Однак часто забувають, що не тільки активне куріння є загрозою для здоров’я – дуже небезпечне і так зване куріння. пасивне куріння. Що таке пасивне куріння і чи воно більш шкідливе, ніж звичайне вживання тютюну? Якщо ви хочете дізнатись відповіді на ці запитання, обов’язково прочитайте текст.
Зміст
Пасивне та активне куріння – у чому різниця?
Різниця між активним та пасивним курінням очевидна. Активне куріння – це активне вживання тютюну (цигарок). Щоб позбавитися проблеми нікотинової залежності, варто використовувати антинікотинові таблетки й пластирі – мета використання цього виду речовин – змусити організм відчувати меншу потребу в речовинах, що містяться в тютюнових виробах.
Дещо інакша справа у випадку з пасивним курінням – це іноді ігнорована, але насправді надзвичайно важлива проблема. Пасивне куріння означає перебування поруч із людьми, які палять сигарети. Чи курять ваші сім’ї сигарети? Якщо так, то у нас вам погані новини — ваше тіло де-факто теж курить.
Пасивне куріння – які наслідки?
Якщо серед сім’ї, друзів або товаришів навіть найзатятішого противника цигарок є активні курці – він більш схильний:
- Алергія,
- постійний кашель,
- емфізема,
- рак легень чи горла.
Пасивне куріння гірше активного?
Пасивне куріння – наслідки
На жаль, дослідження, проведені протягом багатьох років, показали, що пасивне куріння має серйозні наслідки для людського організму.
Тютюновий дим видихається курцем, що становить серйозну небезпеку для людей, що знаходяться в безпосередній близькості. Навіть якщо вони не курять сигарети, вони також піддаються впливу таких небезпечних для здоров’я речовин, як:
- Миш’як,
- ціанід,
- бензол.
Ці інгредієнти в сукупності називаються смолисті речовини. Тютюновий дим складається з приблизно 4000 хімічних сполук, у тому числі понад 40 канцерогенних речовин.
Відповідно до різних досліджень, проведених медичними центрами, дим, що виділяється сигаретою, містить у кілька разів більше CO2 (вуглекислого газу) та нікотину, ніж дим, який поглинає курець. Це означає, що вдихання сигаретного диму шкідливіше, ніж активне куріння. Про це варто пам’ятати й при цьому уникати перебування поряд з людьми, що палять, за будь-яку ціну.