Головна сторінка >> Коли в організмі не вистачає кальцію
Коли в організмі не вистачає кальцію

Коли в організмі не вистачає кальцію

Коли в організмі не вистачає кальцію – кальцій є одним з найважливіших мікроелементів для нашого організму. Він відповідає за зміцнення кісток і зубів, нормалізацію роботи серця, м’язів та нервової системи, а також за багато інших функцій (1). Недостатнє споживання кальцію, вітамінів може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, тому важливо вчасно виявляти й усувати його дефіцит.

В яких випадках може спостерігатись нижчий вміст кальцію в організмі

Кальцій в недостатній кількості в організмі може спостерігатися у різних категорій людей, оскільки він відіграє важливу роль в багатьох фізіологічних процесах і забезпечує нормальну роботу органів. Однією з найпоширеніших причин низького рівня кальцію є недостатнє споживання продуктів, багатих на цей мікроелемент. Це може статися в результаті неправильної дієти, алергій, вегетаріанства або відсутності деяких продуктів через вибірковість у харчуванні.

Цікаво  Боротьба з депресією: ресурсний посібник

Іншим чинником може бути недостатня або порушена абсорбція кальцію організмом. Це може бути наслідком хвороб шлунково-кишкового тракту, таких як хронічний запор, хвороба Крона, целіакія або хірургічне видалення нирок. Деякі ліки, зокрема глюкокортикостероїд або різні діуретики, також можуть впливати на абсорбцію кальцію.

Третій фактор – збільшена втрата кальцію організмом. Це може статися внаслідок хронічних хвороб нирок, зокрема при нирковій недостатності, де кальцій може виділятися з сечею. Також, надмірне вживання алкоголю або кави може збільшити втрату кальцію з сечею.

Низький рівень кальцію в організмі може мати різноманітні наслідки для здоров’я (2). Він може призвести до розладів у розумовій діяльності, таких як погіршення пам’яті або утруднення концентрації, а також до збільшеного ризику розвитку остеопорозу та кісткових захворювань. Крім того, низький рівень кальцію може вплинути на нервову систему, м’язи й кровоносну систему, спричиняючи м’язову слабкість, судоми, аритмії та підвищену схильність до переломів кісток.

Коли в організмі не вистачає кальцію – симптоми дефіциту кальцію

Кальцій – це елемент, при нестачі якого в організмі викликає характерні симптоми. Вони бувають різними й залежати від ступеня його недостатності. До них можуть відноситися:

  • Слабкість;
  • Втома;
  • Нервозність;
  • Роздратованість;
  • Болі в кістках і суглобах;
  • Часті переломи;
  • Проблеми зі зубами;
  • Сухість шкіри;
  • Випадання волосся.
Цікаво  Палеодієта - все, що вам потрібно знати!

Для визначення рівня кальцію в організмі лікар може призначити проведення аналізів крові й сечі. Це допоможе виявити дефіцит кальцію в організмі й призначити відповідне лікування.

Як забезпечити достатній вміст кальцію в крові

Коли в організмі не вистачає кальцію
Коли в організмі не вистачає кальцію

Для поповнення запасів кальцію в організмі важливо включити в раціон продукти, багаті цим мінералом. Серед них: молоко, сир, йогурт, риба (особливо сардельки), овочі (броколі, шпинат), горіхи (мигдаль, горіхи), насіння (кунжут, льон). Регулярне споживання цих продуктів допоможе запобігти дефіциту кальцію та підтримувати здоров’я кісток і зубів.

Якщо дієта не допомагає поповнити запаси кальцію в організмі, лікар може призначити препарати кальцію. Один з ефективних і популярних серед спеціалістів – це Кальцемін. Цей препарат містить кальцій і вітамін D3, який сприяє кращому засвоєнню кальцію організмом. Кальцемін допомагає зміцнити кістки, запобігати розвиткові остеопорозу, покращити стан зубів, нігтів, волосся.

Цікаво  Топ-7 вітамінів для гарного самопочуття

Кальцемін приймають за рекомендацією лікаря. Зазвичай рекомендована доза – це одна таблетка в день. Препарат приймають під час їжі або після неї, запиваючи достатньою кількістю води.

Таким чином, кальцій відіграє важливу роль в організмі, і його недостатність може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, особливо в похилому віці (3). Для поповнення запасів кальцію важливо включити в раціон продукти, багаті цим мінералом, а також приймати спеціальні препарати, такі як Кальцемін.

Коли в організмі не вистачає кальцію – література

1. Song L. (2017). Calcium and Bone Metabolism Indices. Advances in clinical chemistry, 82, 1–46. https://doi.org/10.1016/bs.acc.2017.06.005

2. Fujita T. (2000). Calcium paradox: consequences of calcium deficiency manifested by a wide variety of diseases. Journal of bone and mineral metabolism, 18(4), 234–236. https://doi.org/10.1007/pl00010637

3. Fujita T. (1985). Calcium and aging. Calcified tissue international, 37(1), 1–2. https://doi.org/10.1007/BF02557669

Прокрутити вгору