Головна сторінка >> Інтер’єр маленької кімнати: цікаві поради
Інтер'єр маленької кімнати

Інтер’єр маленької кімнати: цікаві поради

Інтер’єр маленької кімнати – хочете створити цікаву кімнату, але боїтеся, що невеликий розмір обмежить ваші можливості? Не хвилюйтеся – спосіб є! Просто використовуйте різноманітні натхнення, які доводять, що навіть невеликий простір можна організувати відповідно до найважливіших функціональних критеріїв.

Інтер'єр маленької кімнати
Інтер’єр маленької кімнати

Хороша ідея для маленької кімнати повинна орієнтуватися на кілька факторів. Перш за все, готова композиція повинна оптично збільшити інтер’єр. Крім того, є той важливий функціонал, який робить перебування просто комфортним. Якщо ви не знаєте, як облаштувати маленьку кімнату, щоб все це було можливо, скористайтеся нашими пропозиціями та порадами. Завдяки їм приготувати відповідну композицію буде набагато легше.

Інтер’єр маленької кімнати – які кольори стін?

дизайн

Почнемо з ключового питання, яке, мабуть, викликає найбільше проблем – особливо у людей, які не мають досвіду в дизайні інтер’єру. Звичайно, мова йде про колірну гамму стін.

Використання темних кольорів тут буде великою помилкою. Тому що вони тільки посилять ефект стягнутості. Особливо, коли в кімнату потрапляє мало природного світла (наприклад, через маленькі вікна чи несприятливе розташування щодо сторін світу). Облаштування маленької кімнати повинно бути спрямоване на її додаткове освітлення та оптичне збільшення.

Як це можна зробити? Відносно просто – вибір світлих кольорів стін. Серед тих, які користуються великою популярністю, варто відзначити:

 • Білий,
 • бежевий,
 • синій,
 • рожевий,
 • ніжні відтінки сірого.

Ця палітра зробить кімнату світліше й оптично більше. Подібного ефекту можна досягти за допомогою світлого паркету, меблів і аксесуарів. Звичайно, ніщо не заважає, наприклад, якось врівноважити білі стіни кольоровими елементами. Тим більше, що світлі відтінки чудово поєднуються з багатьма кольорами. Все це створює чудову можливість підготувати цікаву композицію.

Вибір таких кольорів є найкращим рішенням з практичних міркувань, а також для дизайну кімнати. Варто постаратися, щоб в маленькій кімнаті було якомога більше яскравих фарб і світла. Темні кольори створять абсолютно протилежний ефект, що може зробити інтер’єр похмурим. Перебувати в ньому буде неприємно – незалежно від того, буде воно використовуватися як спальня, кабінет або кімната для гостей.

Цікаво  Дизайн інтер'єру мансарди

Які меблі в маленькій кімнаті?

Інтер'єр маленької кімнати
Інтер’єр маленької кімнати

Перейдімо до наступного питання, яке може виявитися проблематичним. В мережі часто зустрічаються питання про те, як обставити маленьку кімнату. Вибираючи конкретні конструкції, ви повинні пам’ятати, що за будь-яку ціну не можна захаращувати простір. Тому про громіздкі меблі, які можуть ускладнювати пересування по інтер’єру, не може бути й мови. Як ніколи важливо зняти необхідні мірки, які вкажуть, які саме вироби підійдуть в конкретному місці. Крім того, є численні поради, які ви знайдете нижче.

 • Якщо вас цікавлять цікаві ідеї для маленької кімнати, подумайте про так званих багатофункціональних меблів. Вони цінуються, тому що їх можна використовувати різними способами. Чудовим прикладом цього є розкладний диван з функцією сну. Ви можете використовувати його як сидіння вдень, а вночі швидко перетворити на ліжко. Розсувні столи також добре підходять для маленьких кімнат.
 • Крім того, є модульні меблі й незвичайні конструкції. Прикладом може бути стінне ліжко. Коли виникне потреба, ви просто розгортаєте їх за допомогою ручки. Після складання ви отримуєте доступ до повнофункціональної шафи, в якій можна розмістити одяг, декоративні аксесуари та будь-які елементи домашньої обставини. Це ще не все, звичайно. Якщо ви задумалися, як обставити невелику кімнату, то вас точно зацікавлять пуфи, розкладні крісла, письмові столи, поєднані з шафами.
 • Якщо на підлозі мало місця, використовуйте стіни! Йдеться, звичайно ж, про підвісні меблі. В основному це будуть спеціальні полиці, на яких можна розмістити, наприклад, книги або різні види декорацій. Вони створюють чудову можливість значно заощадити простір. Це одна з причин, чому варто ними поцікавитися.
 • Крім розмірів і способу виготовлення меблів, необхідно звернути увагу на їх колірну гамму. Правила вибору такі ж, як і для стін. Облаштування невеликої кімнати в багатоквартирному будинку з використанням масивних темних меблів напевно буде виглядати не дуже привабливо. Більш яскраві меблі виглядають набагато краще. Звичайно, підібрані таким чином, щоб вони поєднувалися і зі стінами, і з підлогою. Гра на контрастах у цьому випадку здається занадто ризикованою.

Відповідь на питання, як обставити маленьку кімнату, не повинна бути складною. Суть у тому, щоб кожен раз приймати усвідомлені рішення, виходячи зі специфіки приміщення. Також потрібно враховувати необхідність піти на деякі поступки.

Цікаво  Біде у ванній кімнаті - чому варто встановити біде?

Інтер’єр маленької кімнати – корисні хитрощі

дизайн

Велике значення при облаштуванні маленької кімнати має вибір кольору стін і типу меблів. Облаштування такої кімнати також дозволяє реалізувати багато корисних прийомів, які, з одного боку, заощадять трохи місця, а з іншого – зроблять його приємнішим на вигляд.

 • Особливо важливо освітлення. Якщо ви ставите питанням, як облаштувати дуже маленьку кімнату, вам потрібно зосередитися на тому, щоб забезпечити якомога більше світла. Допоможуть світлі стіни, підлога та меблі, але найголовніше – лампи. Крім основного, розташованого в центральній точці кімнати, вибирайте додаткові елементи. Бажано у вигляді підвісних настінних світильників або спеціальних світлодіодних діодів, які будуть висвітлювати найважливіші місця – диван, стіл, ліжко тощо. Велика кількість світла зробить кімнату оптично більшою, що, звичайно, слід вважати успіхом.
 • У пошуках відповідей на питання, як облаштувати невелику кімнату, на допомогу прийдуть і аксесуари. Їх не повинно бути занадто багато, тому, що вони будуть зайво перевантажувати інтер’єр. Якщо вам цікаві фотографії та картини, повісьте їх на одній стіні. А що стосується квіткових горщиків, то подбайте про те, щоб вони не були надто масивними. Адже річ у тому, щоб уникнути зайвого захаращення простору.
 • Як облаштувати маленьку кімнату, щоб вона «дихала»? У маленьких вітальнях більшу частину простору займають телевізори. А точніше, шафи й полиці, на яких вони розміщені. Тому, щоб отримати додатковий простір, подумайте про те, щоб повісити його на стіну.

Наведені вище поради дають відповіді на багато питань щодо дизайну маленької кімнати. Як облаштувати, як заощадити простір і що зробити, щоб в інтер’єр було більше світла. З цієї причини їх варто розглянути. Незалежно від того, які функції покликане виконувати конкретне приміщення.

Ліжко в маленьку кімнату – яку вибрати?

Інтер'єр маленької кімнати
Інтер’єр маленької кімнати

Проблеми при плануванні функціонального, привабливого розташування часто виникають, коли невелика кімната повинна стати спальнею. Крім усього іншого, через тип і розташування ліжка.

Фахівці не радять розміщувати його в центрі кімнати. Так ви втрачаєте найбільше місця. Ви також обмежуєте свої можливості при виборі інших елементів дизайну. Набагато кращим рішенням здається розмістити ліжко в кутку – воно займе найменше місця. Крім того, таке розташування дозволяє створити затишний, інтимний куточок відпочинку.

Цікаво  Зимові натхнення в оформленні ванної кімнати

Ще однією ідеєю стане покупка компактних або багатофункціональних ліжок. Це включає в себе конструкції з додатковими висувними ящиками, які можуть вмістити не тільки постільну білизну. Також ваш вибір може припасти на диван або ліжко, заховане в шафі.

Вироби такого типу гарантують значну економію простору, що в такому випадку, звичайно, вкрай важливо. Облаштовуючи маленьку спальню, не можна, звичайно, забувати про правильний підбір кольорів і освітлення. Хоча це місце повинно бути максимально затишним, це не означає, що воно повинно бути темним водночас.

Уважно проаналізувавши ринкову пропозицію, ви легко знайдете композиції, які відповідають усім основним критеріям корисності.

Маленька кімната для дитини – натхнення

дизайн

Досі ми ламали голову, як облаштувати маленьку кімнату для дорослих. Нарешті, непогано було б обговорити й питання облаштування дитячого куточка. У цьому випадку ви також зіткнетеся з багатьма труднощами й, можливо, проблемами. Щоб їх уникнути, до облаштування потрібно підходити з ідеєю і заздалегідь складеним планом. Про що має бути?

 • Положення ліжка має велике значення. Слід вибрати таке місце, яке, з одного боку, забезпечить легкий доступ, а з іншого – не захаращуватиме простір. Якщо в одній кімнаті буде жити більше однієї дитини, подумайте про багатоповерхові конструкції та конструкції з висувними ящиками.
 • Кольори стін повинні бути світлими – не тільки через можливість оптично збільшити інтер’єр. Він повинен подобатися дитині, тому тим більше варто вибирати яскраві, приємні кольори. Те ж саме стосується й освітлення.
 • Якщо ви облаштовуєте кімнату для підлітка, подумайте про багатофункціональних і модульних меблів. У магазинах продаються, серед іншого, письмові столи, комбіновані з шафами, висувні ліжка та складні столи, які легко адаптуються до поточних потреб.

Хоча може здатися, що маленька кімната створює масу проблем і обмежень, насправді все пов’язано з підбором відповідних рішень і продуманим розташуванням. Зосередьтеся головним чином на економії місця та оптичному збільшенні простору. Наприклад, шляхом вибору світлих тонів і хорошого освітлення. Завдяки цьому маленька кімната стане не тільки приємною і затишною, але і цілком функціональною. Незалежно від того, для чого вона в кінцевому підсумку призначена.

Інтер'єр маленької кімнати
дизайн
Інтер'єр маленької кімнати
дизайн

Дивіться також: Сучасний інтер’єр вітальні

Прокрутити вгору