Головна сторінка >> Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
Фільми про екстрасенсів

Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30

Фільми про екстрасенсів і ясновидців. Вдивімось у найвідоміших кінематографічних екстрасенсів, від повних шахраїв до серйозних детективів. Вони пустують, фокусуються, обманюють, запевняють, зцілюють і розслідують справи, періодично влаштовуючи хаос. До кожного додається цікава історія, наповнена цікавими фантазіями.

Зміст

Екстрасенси (Solace)

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • США / 2014

Двоє агентів ФБР, Джо та Кетрін, розслідують кілька схожих убивств. Злочинець вбиває своїх жертв миттєво, можна сказати «гуманно», причому не даючи навіть зрозуміти, що вони зараз помруть.

Джо вирішує залучити до розслідування свого старого друга, екстрасенса Джона Кленсі, якого зіграв Ентоні Хопкінс. Раніше Джон частенько допомагав ФБР випередити злочинця, але зараз погоджується з величезним небажанням.

Його бачення уривчасті та туманні, але Джон доповнює їх своїм блискучим розумом та загостреною інтуїцією. Кетрін тільки сміється, не вірячи у дарунок Джона, а злочинець продовжує свою таємничу гру.

Червоні вогні (Red Lights)

фільми
 • Іспанія, Канада / 2011

Останні кілька років фільми Де Ніро досить примітивні. Але у фільмі «Червоні вогні» він ще дуже гарний, граючи почесного екстрасенса Саймона Сільвера. Він повертається на сцену після 30 років відсутності, і двоє викривачів-вчених, Маргарет Метісон (Сігурні Уівер) і Том Баклі (Кілліан Мерфі), намагаються довести, що він лише шарлатан.

Але в процесі розслідування відбуваються дивні речі. Вчені формують комісію з вивчення здібностей Сільвера, не підозрюючи, наскільки несподівано закінчиться ця авантюра.

Передчуття (Premonition) – Фільми про екстрасенсів

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • США / 2007

«Передчуття» – містична драма із Сандрою Буллок та Джуліан Мак Мехоном. Буллок грає щасливу у шлюбі жінку, на ім’я Лінда, яку одного разу охоплює дуже погане передбачення.

А потім Лінда усвідомлює, що кілька днів її життя перемішалися між собою, і вона знову переживає події, що призведуть до смерті її коханого чоловіка (Мак Мехон), яка, до речі, ще не сталася, але неминуча. Чи все ж таки відбулася? І чи така неминуча?

Жінка не розуміє, чи відчуває вона галюцинації, чи все це відбувається в реальності. Однак в одному Лінда впевнена на всі сто – вона зробить усе, щоби трагедії не трапилося.

Пророк (Next)

фільми
 • США / 2007

Фокусник з Лас-Вегаса Кріс (Ніколас Кейдж) заробляє собі на безбідне життя завдяки своїй хитрій здатності заглядати на дві хвилини в майбутнє. За шкалою крутих екстрасенсорних здібностей це зовсім мало, але йому цілком вистачає, щоб вражати глядачів у шоу пророкувань та трішки обігравати місцеві казино.

Якось найнятий агентом ФБР Келлі Ферріс (Джуліанна Мур) він пускається в небезпечний шлях, щоб урятувати світ від ядерного знищення. Так прокрастинуючий гедоніст-екстрасенс опиняється у самому центрі боротьби проти тероризму, а ще знаходить собі дівчину.

Сяйво (The Shining)

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • США, Великобританія / 1980

Визнаний шедевр світового кінематографа, створений за романом Стівена Кінга, фільм «Сяйво» розповідає про хлопчика, на ім’я Денні, який має екстрасенсорні здібності.

Джек Торранс, алкоголік та батько Денні, влаштовується доглядачем у старий гірський готель «Оверлук». Йому належить провести тут усю зиму разом із дружиною й сином, у повній ізоляції від зовнішнього світу. Привиди, що повільно, але вірно населяють «Оверлук», яких може бачити тільки Денні, зводять Джека з розуму.

Лікар Сон (Doctor Sleep) – Фільми про екстрасенсів

фільми
 • США / 2019

Концептуально “Доктор Сон” – продовження “Сяйво”. Це історія подорослішала Денні Торранса, ясновидця хлопчика, що колись бився з привидами готелю «Оверлук».

Травмований подіями дитинства і 40-річний Денні, що заглушає своє «сяйво» алкоголем, осідає в маленькому містечку, де знаходить хороших друзів, які допомагають йому впоратися із залежністю. Він влаштовується в клініку для вмираючих, і, за допомогою своїх здібностей, допомагає людям відійти в інший світ без страждань, заслуживши прізвисько «лікар Сон».

Цікаво  Фантастичні серіали - ТОП 30 найкращих

Але одного разу в його свідомість телепатично вривається Абра Стоун, дівчинка, яка незабаром опинилася в страшній небезпеці, якої її позбавити може тільки Денні.

З пекла (From Hell)

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • Великобританія, США, Чехія / 2001

Єдиний детектив-екстрасенс у нашому списку – Фред Ебберлайн у виконанні Джонні Деппа, поліційний інспектор у Лондоні 1888 року. Він використовує свої провидницькі здібності, щоб боротися зі злочинністю, посилюючи ясність передбачень забійними дозами опіуму.

У Лондоні починаються жорстокі вбивства жінок легкої поведінки, і Фред щосили намагається вийти слідом таємничого маніяка, який потрошить своїх жертв. Він наймає місцеву повію в помічниці й викурює більше опіуму, але навіть це допомагає.

Кільце часу (Volition)

фільми
 • Канада / 2019

Неонуар з екстрасенсом на стороні криміналу. Джеймс – дрібний шахрай, який володіє деякими містичними здібностями. Часом він може щось передбачити й навіть зриває грошенят на своїх видіннях, але якось по дрібниці.

І ось одного разу йому пропонують взяти участь у небезпечному перевезенні алмазів. Джеймс може і посоромився б, але він щойно познайомився з красунею Анджелою і вирішив, що гроші йому не завадять. Тим більше ризик мінімальний з його передбаченням. О, як він помилявся…

Дарунок (The Gift) – Фільми про екстрасенсів

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • США / 2000

Дуже простий, приземлений, але вкрай нервуючий трилер, який чесно розповідає про те, наскільки непередбачуваними можуть бути переживання людини, яка має незвичайні психічні здібності.

Аннабель (Кейт Бланшетт) – немолода одинока мати трьох синів, яка бачить привидів і ворожить за гроші. Якось вона втручається у поліційне розслідування вбивства місцевої дівчини. Користуючись своїм даром, вона вказує на Донні (Кіану Рівз), як на вбивцю, і той опиняється за ґратами. Невдовзі Аннабель розуміє, що помилилася, але як тепер переконати поліцію?

Шосте відчуття (The Sixth Sense)

фільми
 • США / 1999

Культовий містичний трилер, пронизаний смутком і добротою, що розповідає про хлопчика, який бачив мертвих людей, із Брюсом Віллісом у ролі дитячого психолога Малкольма та зі знаменитим актором-дитиною Хейлі Джоелом Осментом в образі Коула.

Малкольм намагається допомогти Коулу впоратися з його проблемою. Замкнений і слабкий хлопчик любить свою матір, але цурається людей, бо бачить і чує примар. Малкольм вдає, що вірить хлопчику і намагається допомогти йому в цьому потойбічному спілкуванні, щоб мерці перестали лякати Коула. Але є одна річ, яку Малкольм виправити не може.

Екстрасенс (The Awakening)

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • Великобританія / 2011

Дія фільму розгортається 1921 року. Флоренс – письменниця, яка працює з поліцією над викриттям шахраїв-спіритуалістів. Потай жінка мріє знайти справжнього екстрасенса, щоб зв’язатися зі своїм загиблим нареченим.

Якось її просять відвідати будинок-інтернат для хлопчиків у Камбрії, де по чутках бачили привид дитини, яка могла стати причиною недавньої смерті одного з учнів. Розпочавши розслідування, Флоренс швидко приходить до висновку, що привид – просто дурний жарт хлопчаків. Але коли вона вже збирається поїхати, починаються незрозумілі події.

Мадам Ірма (Madame Irma) – Фільми про екстрасенсів

фільми
 • Франція / 2006

Кумедна французька комедія з перевдяганням і веселим сюжетом у дусі «Тутсі». Френсісу за сорок, і має справжні проблеми. Філію американської компанії, в якій він працював, закривають, і куди податися далі, вона не розуміє.

Боячись втратити дружину Клотільду і залишитися на бобах, чоловік іде до ворожки, і його осяює! Френсіс вигадує собі образ, переодягається в жінку і починає приймати клієнтів як таємничу мадам Ірми, досвідчену румунську ворожку. Ось тільки як пояснити все це дружині, яка переконана, що чоловік знайшов хорошу роботу?

Магія місячного світла (Magic in the Moonlight)

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • США, Франція / 2014

Події фільму відбуваються у 1928 році. Колін Ферт грає скептично налаштованого сценічного фокусника Стенлі Кроуфорда, найнятого для викриття модної спіритуалістки Софі (Емма Стоун), яка працює на Лазурному березі. Ця дамочка стала близькою подругою багатої вдови Кетледж, за стан якої тепер турбуються її спадкоємці.

Ось що б не робив Стенлі, напружуючи свої звивини й радуючись із власним величезним досвідом ілюзіоніста, він не може зрозуміти, як Софі виконує свої трюки. І чи це трюки? Мало того, Кроуфорд усвідомлює, що закохується в цю блискучу молоду та талановиту жінку.

Мій хлопець – пророк (Anthem of a Teenage Prophet)

фільми
 • Канада / 2018

Підліткова фентезійна мелодрама у стилі 90-х та у надприродному антуражі. Люк Хантер – типовий підліток, який катається на скейтборді та гуляє з друзями. Його найкращий друг – Стен, який зустрічається з чарівною дівчиною Фейт. Якось у компанії Люк каже, що мав бачення про смерть одного з них під машиною.

Наступного дня Стена збиває вантажівку, і Люк стає місцевою знаменитістю. Він не може зайти до магазину без того, щоб хтось не зажадав передбачити його майбутнє. Друзі відвернулися від нього, прозвав «Пророком смерті». А тут ще й почуття до Фейт.

Цікаво  Фільми антиутопії про майбутнє - ТОП 30

Лондонські поля (London Fields) – Фільми про екстрасенсів

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • Великобританія, США / 2018

Цю реалістичну історію (за участю Джонні Деппа й Ембер Герд), наповнену сексом та відгуками апокаліпсиса, розповідає один із головних героїв фільму, американський письменник у кризі Самсон Янг, який живе в Лондоні, у будинку свого приятеля.

Надворі 1999 рік, і у світі розгортається справжня катастрофа. Але у героїні Миколи Сікс лише дві проблеми: відсутність верхнього одягу та виразне передчуття швидкої власної смерті. Ясновидіння не надто допомагає дізнатися, звідки прийде небезпека, і Нікола заводить роман з трьома чоловіками, один з яких незабаром позбавить її життя.

П’ятий Вимір (Push)

фільми
 • США, Канада / 2009

Наприкінці Другої світової війни спецслужби багатьох держав займаються пошуком людей з екстрасенсорними здібностями, щоб створювати з них суперсолдат за допомогою спеціальних препаратів.

Головному герою цієї історії, Ніку, який володіє телекінезом, батько ще в дитинстві розповів, наскільки важливо ховатися від сил уряду і передбачив, що він має допомогти дівчині, яка подарує Ніку квітку.

Через багато років Нік ховається в Гонконгу й одного разу зустрічає 13-річну Кессі, ту пророчу дівчину. Разом з іншими обдарованими вони об’єднуються, щоб покласти край могутнім силам, що загрожують усім екстрасенсам.

Психометрія (The Gifted Hands)

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • Корея Південна / 2013

Детектив Ян Чун-Дон розслідує викрадення маленької дівчинки. У процесі він проганяє з підворіття вуличного художника Кім Джуна, який розписав найближчу стіну. Через місяць дівчинку знаходять мертвою на пустирі, і детектив усвідомлює, що бачив на тій стіні місце вбивства, намальоване у всіх подробицях.

Він заарештовує художника і дізнається, що той – психогенетик, який здатний, торкнувшись предмета правою рукою, побачити яскраві події минулого, що оточували цю річ. Зрозуміло, детектив спочатку не вірить Кім Джуну.

Окрема думка (Minority Report) – Фільми про екстрасенсів

фільми
 • США / 2002

Якось у майбутньому вчена жінка знайшла застосування талантам небагатьох екстрасенсів, що народжуються у людства. Вони стали провидцями, здатними відчувати злі наміри та передбачати трагічні події. Справа залишалася за малим: запобігти злочину, заарештувавши зловмисника заздалегідь.

Гучний проєкт отримав назву Precrime та успішно обкочувався на очах Джона Ендертона, детектива поліції. І ось одного разу в одного з провидців виникла інша інформація, так звана особлива думка, яка робить передбачення туманною. Ця подія залучає Джона до низки дивних і небезпечних пригод.

Привид (Ghost)

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • США / 1990

Ода Мей Браун – спадковий медіум, який вміє спілкуватися з духами. Щоправда, сама Ода не вірить у бабусині казки й просто шахраює, обдираючи довірливих домогосподарок, артистично розігруючи сеанси спіритизму.

На черговому сеансі Ода раптово бачить примару. Жінка страшенно лякається, знайшовши свій дар. Виявляється, бабуся не брехала! Сем, ця сама примара, вбита Карлом, якого вважав другом, просить допомоги в Оди, щоб захистити свою дівчину Моллі від свого вбивці.

В твоїх очах (In Your Eyes)

фільми
 • США / 2014

Екстрасенсорна романтика можлива лише у казках. Але якщо уявити її насправді, вийде ось такий фільм. Ребека – успішна жінка з Нью-Гемпшира, щаслива в шлюбі. Ділан – дрібний шахрай з Нью-Мексико.

Ці двоє можуть спілкуватися на великій відстані ще з дитинства. Вони відчувають усі переживання і бачать ситуації, що виникають один в одного, і можуть поглянути на світ з погляду іншого. Коли вони усвідомлюють це, бувши вже дорослими, вирішують познайомитись і між ними виникає закономірний потяг.

Чого хочуть жінки (What Women Want) – Фільми про екстрасенсів

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • США / 2000

У списку серйозних і трагічних історій про екстрасенсів явно не вистачає легкої комедії, наприклад такої, як ця. Альфа-самець Нік (Мел Гібсон) буквально народився і виріс у гримерці кордебалету, серед красивих та розкутих жінок, які надто його розбалували.

Коли Нік виріс, він почав використовувати свою відпрацьовану на артистках чарівність, щоб зваблювати дівчат, не переймаючись їхніми почуттями. Але раптом у нього з’являється дивний дар: уміння чути думки жінок. Він думає, що з глузду з’їхав, а потім поступово починає розуміти, що жінки – теж люди, виявляється. І його дар також раптово зникає.

Закляття (The Conjuring)

фільми
 • США / 2013, 2016, 2021

Фільм «Закляття» розповідає про те, як чесні екстрасенси можуть розсувати межі можливого, допомагаючи звичайним людям, навіть якщо останніх це трохи лякає. Причому сюжет трилогії ґрунтується на історіях реальних американських дослідників паранормальних явищ, Еда й Лоррейн Уорренов.

Перший фільм розповідає про родину Перон, яка переїхала в новий будинок і зіткнулася з потойбічними дивами. Сценарій другого фільму заснований на інциденті з полтергейстом в Енфілді. Третя частина базується на першому в історії США випадку, коли обвинувачений у вбивстві заявив про свою невинність, оскільки вбивство скоїв демон, який захопив його тіло.

Цікаво  Цікаві американські фільми 2023 - ТОП 25

Паранормальні (De uskyldige)

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • Норвегія, Швеція, Данія, Великобританія, Франція, Фінляндія / 2021

У 70-х роках у суспільстві виникла ідея «дітей Індіго» – особливих та обдарованих синів людства, які обов’язково стануть наступною ланкою еволюції. Ідея розвивалася аж до появи на екранах “Людей Ікс”. Норвезький режисер Ескіль Вогт зняв застережливий хорор про особливих дітей, гарнийий і страшний фільм.

Сестри Іда та Ганна, яка страждає на аутизм, разом з батьками переїжджають у новий будинок. Незабаром Іда знайомиться з Беном, який володіє телекінезом, а Ганна встановлює ментальний зв’язок із сусідською дівчинкою Аїшею. Невинні дітлахи експериментують зі своїми здібностями, і із забави призводять до жахливих наслідків.

Пункт призначення (Final Destination) – Фільми про екстрасенсів

фільми
 • США / 2000

“Пункт призначення” – підлітковий трилер, для якого було знято 4 продовження. Але якщо два сиквели вписуються в тему і продовжують досить захоплюючу історію, далі автори вдаряються в дешеву містику. Перший фільм швидко став культовим.

Перед польотом до Парижа разом із класом Алекс відчуває бачення, в якому літак вибухає і всі гинуть. Несподіваний сеанс передбачення допомагає йому врятуватися, відмовившись від польоту і деякі однокласники залишають авіалайнер разом з ним.

Літак дійсно терпить аварію, а підлітки, що врятувалися, починають боятися Алекса, хоч і вдячні йому. Однак смерть просто так своїх жертв не відпускає.

Потойбічне (Hereafter)

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • США / 2010

Клінт Іствуд вміє створювати твори із сильним екзистенційним впливом на глядача. У цьому напруженому та емоційному фільмі перегукуються три історії про людей, які зіткнулися зі смертю.

Журналістка Марі потрапила до цунамі в Індії та пережила клінічну смерть, миттю побачивши потойбічне життя. У Лондоні 12-річний Маркус виразно відчуває смерть свого брата-близнюка, який потрапив під фургон.

Незабаром вони зустрінуться з екстрасенсом Джорджем Лонеганом (Мет Деймон), який шалено втомився від прохань, що сиплеться на нього, зв’язатися з померлим родичем.

Дивний Томас (Odd Thomas)

фільми
 • США, Великобританія / 2013

«Дивний Томас» – однозначно недооцінений трилер Соммерса, який зняв «Мумію» та «Ван Гельсінга». Одд Томас, якого зіграв Антон Єльчин, виходець із родини євреїв – прихований екстрасенс із крихітного каліфорнійського містечка. Хлопець працює простим кухарем, а про його здібності знає лише його дівчина Стормі.

Одд бачить мерця, що віщує погані та жорстокі інциденти. Іноді він намагається попередити місцевого шерифа, але той схильний вважати хлопця трохи чокнутим, а то й причетним до цих злочинів. Одного разу Одду доведеться самому поринути у небезпечні події, щоб урятувати своє місто.

Спогади з майбутнього (Recalled) – Фільми про екстрасенсів

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • Корея Південна / 2021

Лихо закручений південнокорейський кримінальний трилер розповідає про дівчину, на ім’я Су-Джин, яка прокинулася в лікарні з амнезією після аварії. Її забирає додому люблячий чоловік Сін-Ву і намагається допомогти їй згадати їхнє спільне життя.

Минає час. Су-Джин, як і раніше, нічого не пам’ятає, але виявляє в собі дивну здатність до пророцтв. Це, на думку дівчини, допоможе урятувати деяких людей. Але разом із видіннями майбутнього їй поступово відкриваються і події минулого, про які чомусь промовчав Сін-Ву.

Свята Клара (Clara Hakedosha)

фільми
 • Ізраїль / 1996

Унікально-вінтажний ізраїльський ретро-фільм за романом Фолмана починається із раптово чудових оцінок за математичний тест у всього класу школи маленького містечка, у що класний керівник, звичайно, не вірить.

Він починає розслідування, переконаний, що знайде хитрі шпаргалки, але виходить на Клару, дівчинку, яка стверджує, що просто допомогла товаришам по навчанню, викликавши у себе бачення відповідей на питання тесту.

Так про екстрасенсорні здібності, що ростуть, Клари дізнаються місцеві й починають або використовувати її, або намагаються викрити або звинуватити, перетворюючи життя чуйної Клари на непередбачувану пригоду, а своє тихе містечко – в котел киплячого хаосу.

Злочинні думки (Thoughtcrimes)

Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30
Фільми про екстрасенсів і ясновидців – ТОП 30
 • Канада, США / 2003

Хто може сказати, скільки людей з діагностованими розладами психіки – уявні божевільні, що збожеволіли через свої незвичайності чи невміння контролювати особливі сили? Напевно, це просто фантазії.

Головна героїня фільму – дівчина-підліток Фрейя, яка починає випробовувати слухові галюцинації. Її закривають у психлікарню на 9 років, а потім її знаходить лікар із Національної безпеки, переконаний, що Фрейя може виявитися телепатом і бездоганною зброєю для боротьби зі злочинністю.

Хануссен (Hanussen) – Фільми про екстрасенсів

фільми
 • Угорщина, Німеччина (ФРН), Австрія / 1988

Історична драма розповідає про долю екстрасенса Клауса Шнайдера. Отримавши поранення у Першій світовій війні та дивом виживши, він виявляє, що може бачити майбутнє й читати думки людей.

Клаус бере псевдонім Хануссен, переїжджає до Берліна і виступає на публіці. Однак незабаром їм зацікавлюються високі чини нацистів, які набирають впливу в Німеччині, і екстрасенс мимоволі втягується в політичні ігрища тієї епохи.

Дивіться також: Фільми жахів про клоунів – ТОП 30

Приємного перегляду!

Прокрутка до верху