Головна сторінка >> Знеболювальна та протизапальна мазь для суглобів – яку вибрати та як застосовувати?
Знеболювальна та протизапальна мазь

Знеболювальна та протизапальна мазь для суглобів – яку вибрати та як застосовувати?

Знеболювальна та протизапальна мазь для суглобів – яку вибрати та як застосовувати? Мазі та гелі від болю в суглобах зазвичай містять речовини із групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗП), які діють локально, безпосередньо на джерело болю. Вони добре зарекомендують себе при різноманітних травмах, забитих місцях. Кращі болезаспокійливі мазі також містять охолоджувальні або зігрівальні речовини. У разі менш інтенсивного болю ви можете використовувати болезаспокійливі трав’яні мазі.

Скелетно-м’язовий біль є поширеним явищем. Сидячий спосіб життя, малорухливий спосіб життя та зниження м’язової сили викликають хронічний біль. Найчастіше зустрічається у людей похилого віку, але також і у молодих людей, які часто займаються інтенсивними силовими видами спорту. Коли ми звертаємося за допомогою до аптеки з приводу кістково-суглобових захворювань, ми маємо надати фармацевту якомога більше інформації. Деякі з них можуть не мати значення, на перший погляд, але варто скористатися моментом і розповісти фахівцю, що як болить. Зокрема у разі кістково-суглобового болю визначення причини має ключове значення при виборі лікувальної процедури. У сьогоднішній статті розповідається, як підібрати оптимальну знеболювальну та протизапальну мазь при лікуванні захворювань суглобів.

Знеболювальна та протизапальна мазь – види

В аптеці ми маємо кілька груп мазей на вибір, які призначені для полегшення болю та відновлення нормального функціонування. Найчастіше використовуються мазі, що містять нестероїдні протизапальні препарати, такі як ібупрофен, напроксен або диклофенак. Це знеболювальні та протизапальні мазі доступні без рецепта. Також можна використовувати мазі, що охолоджують або зігрівають, мазі з колагеном, хондроїтином, глюкозаміном і трав’яні мазі. У разі неефективності цих груп лікар може призначити застосування знеболювальних та/або протизапальних мазей, що відпускаються лише за рецептом лікаря. Вони містять вищі дози чинних речовин або сильнодійні речовини, ніж безрецептурні препарати.

Яку вибрати?

Роль пацієнта полягає в інформуванні лікаря чи фармацевта про специфіку болю. Щоб зробити це оптимально, необхідно відповісти на такі запитання:

  • Хто використовуватиме мазь? – Часто хворий приходить в аптеку за ліками для інших людей – Де відчувається біль?
  • Яка інтенсивність болю?
  • Що це за біль? – з’являється «хвилями» чи раптово, як “проривний біль”?
  • Чи є біль локалізованим або дифузним по всьому тілу або області тіла?
  • Чи пов’язаний біль із рухом, емоціями чи іншими чинниками? – нам часто здається, що ми знаємо, що у нас болить, але це тільки наша уява, а причина болю може бути зовсім іншою.

Завдяки цій інформації лікар, і фармацевт повинні запропонувати основні методи лікування. Вибрати відповідний препарат у такій ситуації набагато простіше.

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху