Головна сторінка >> 20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію – заворожлива концепція переродження душі у новому тілі підтримки вселенського рівноваги та еволюції душі. Безліч книг і фільмів присвячено цій темі, яка з’явилася в далекій старовині і міцно влаштувалась у низці релігійних та філософських концепцій. Пропонуємо Вам перелік цікавих фільмів XXI століття на тему реінкарнації.

Передчуття (The Beast 2023)

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

Романтична антиутопія француза Бертрана Бонелло – це історія жінки на ім’я Габріель, яка живе в недалекому майбутньому у 2044 році. Люди тут мають і користуються технологією, яка «прає» емоції, накопичені за кілька життів.

Габріель вирішує скористатися цією технологією, але несподівано зустрічає Луї, якого знала у минулих життях. Він живе під загрозою якоїсь події, здатної назавжди обірвати її земну подорож, і вони разом згадують їхні минулі зустрічі у 1910 та 2014 роках.

Хмарний атлас (Cloud Atlas 2012)

фільми

Девід Мітчелл, за книгою якого поставлений цей фільм, пояснив зв’язок шести історій, що відбуваються з головними персонажами тим, що всі герої – реінкарнації однієї й тієї ж душі у різних тілах у різні епохи. Душа, що нескінченно відроджується в колесі сансари, виконує своє призначення і йде на наступне коло.

Починаючи з минулого, 1984 року, і закінчуючи майбутнім у 2321 році, перед глядачем розгортаються шість історій про людей у різних історичних епохах, які міцно пов’язані, проте зв’язок цей виявляється не відразу. У фільмі порушуються питання життя та смерті, душі та перероджень.

Я – початок (I Origins 2014)

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

Ієн Грей – обдарований молекулярний біолог, який вивчає еволюцію розвитку органів зору у людини. Разом зі своєю асистенткою Карен та помічником Кенні він старанно працює, робить сенсаційне відкриття. І в цей час закохується в загадкову дівчину Софі.

Проте їхній бурхливий роман трагічно обривається смертю Софі, очі якої зачарували Іена. А згодом він робить ще одне відкриття, яке змінює його картину світу та підтверджує стародавні ідеї про реінкарнацію. Очі, дзеркало душі, залишаються незмінними в будь-якому втіленні, і, можливо, його любов жива в іншій людині.

Наш будинок (Astral City: A Spiritual Journey 2010)

фільми

Філософська бразильська драма, створена за книгою спіритуаліста та медіуму Шику Шав’єра, якого назвали найбільшим бразильцем. Фільм присвячений духу лікаря Андре Луїса, котрий, як стверджував Шику, його відвідує.

Після своєї смерті Андре опиняється в пустельній долині, оточений душами самогубців, не розуміючи, чим заслужив на таке посмертя. Але одного разу його переносять у Nosso Lar (оригінальна назва фільму), духовне місто, де він починає спілкуватися з душами і зустрічає заклятого ворога – самого себе.

Цікаво  Що подивитись на Netflix - цікава добірка на вечір!

Незабаром він починає розуміти, які помилки зробив і як може їх спокутувати, щоб заробити право знову повернутися на землю. І ця низка доглядів і повернень ніколи не закінчується.

Собаче життя (A Dog’s Purpose 2017)

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

Напрочуд тепла парочка сімейних комедій, які розповідають про собачу душу, яка переживає безліч реінкарнацій і проводить кожне нове життя з іншим господарем, намагаючись зрозуміти своє призначення.

Бейлі, коли ми знайомимося з ним, у першому своєму житті був бродячим псом, якого швидко спіймали та приспали. Друге життя він проводить у вигляді золотистого ретрівера, який живе з люблячим господарем Ітаном. Бейлі супроводжує його у всіх пригодах, але все закінчується трагічно. А потім собака стає німецькою вівчаркою Еллі, яка служить у поліції. І так далі, і так далі.

Ключ від усіх дверей (The Skeleton Key 2005)

фільми

Чи може переселення душі у нове тіло бути насильницьким? Це питання піднімає чудовий фільм жахів «Ключ від усіх дверей» з Кейт Хадсон у головній ролі. Її персонаж – доглядальниця Керолайн, яка влаштовується доглядальницею до безмовного паралізованого старого Бену в благополучному передмісті.

Дружина Бена Вайолет вручає дівчині ключ, який відчиняє всі двері в маєтку, крім однієї. Цікавість перемагає, і Керолайн пробирається до замкненої кімнати, дізнавшись, що в цьому будинку практикували давню магію чорношкірих, худу. А незабаром вона починає розуміти, що Бен просить її про допомогу і прагне вирватися із цього будинку. Дівчина проводить власне розслідування та занурюється у справжній кошмар.

Декан Спенлі (Dean Spanley 2008)

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

Симпатична сімейна трагікомедія від режисера із Нової Зеландії Тоа Фрейзера. Події розгортаються 1900 року в Англії. Хенслоу Фіск – дорослий ледар, який живе за рахунок свого батька Гораціо і неохоче виконує синівський обов’язок.

Якось він бере батька на лекцію заїжджого індуса про переселення душ. Тут же Фіск знайомиться зі священнослужителем Діном Спенлі, який ставиться до ідеї реінкарнації без упереджень. І незабаром, за спільною вечерею, Спенлі несподівано починає розповідати про своє минуле життя, де був породистим собакою. Як не дивно, поведінка священика стане добрим переломним моментом у житті батька та сина Фісков.

Вхід у порожнечу (Enter the Void 2009)

фільми

Психоделічна драма аргентинського режисера Гаспара Ное – історія брата та сестри Оскара та Лінди, які рано осиротіли, а подорослішавши, переїхали до Токіо. У фільмі безліч посилань до книги Тибету мертвих, де описана ідея реінкарнації.

Ми бачимо світ очима Оскара, який вживає наркотики та відвідує бар «Пустота». Його приятель Алекс, закоханий у Лінду, намагається вмовити Оскара зав’язати з наркотиками, але той продовжує знищувати своє життя. І одного разу в нього стріляють, а потім починається справжні події, які приводять Оскара до нового народження.

Кохання 2050 (Love Story 2050 2008)

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

Якщо глядачеві хочеться не якихось глибоких роздумів, а легко та природно вписану в сюжет тему перероджень, потрібно дивитися індійське кіно. Через один фільм персонажі пристрасно закохуються, пускаються у пригоди та реінкарнують, як дихають. «Історія кохання 2050» – сай-фай мелодрама із зіркою Приянкою Чопрой у головній ролі.

Чарівна історія кохання розумного Карана та сором’язливої Сани обривається найтрагічнішим чином: дівчина гине. Вчений Ятіндер Ханна розробляє машину часу, і Каран мріє повернутись у минуле, щоб побачити Сану. Але спочатку він вирушає у майбутнє, згідно з планами вченого. Потрапивши в 2050, Каран знаходить Зієшу, поп-зірку того часу, реінкарнацію Сани. Але тут вона – зухвала, незалежна та норовлива, проте закоханого Карана цим не зупинити.

Цікаво  Фантастичні фільми які варто подивитись

Стрибок з тарзанкою (Beonjijeompeureul hada 2001)

фільми

Південнокорейська мелодрама з ухилом у переселення душ. Ін-у – молодий студент, який якось закохується в Тхе-хі, дівчину, якій віддає парасольку під час випадкової зустрічі під сильним дощем. Їх потяг один до одного – справжня доля, кохання, яке випадає раз у житті. Однак невдовзі дівчина гине від безглуздого нещасного випадку.

Через 17 років Ін-у – вже зріла людина, вчитель, що впорався з трагедією і створив сім’ю. І ось одного разу в нього з’являється новий учень Хен Бін, як дві краплі води схожий на давню любов не лише зовні, а й звичками, думками, словами.

Біг долі (Dai zek lo 2003)

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

Бойовик із Гонконгу, в якому сплелися філософська притча про карму, бойовик про єдиноборства та історія помсти. Біггі, головний герой, колись був буддійським ченцем, але покинув монастир, коли зрозумів, що може читати минулі життя будь-якої людини.

Якось він допомагає поліцейській Лі Фун Йі, побачивши, що вона добросердна, нагрішивши в минулому житті та виправляючи помилки у нинішньому втіленні. Але раптова смерть Лі багато змінює в житті Біггі, який вирішує вистежити і покарати вбивцю свого друга дитинства.

Черево (Womb 2010)

фільми

Похмура казка про кохання від угорського режисера Бенедека Флігауфа з Євою Грін у головній ролі. Події фільму відбуваються у недалекому майбутньому, де клонування людини вже стало звичайною процедурою. Чи можна вважати це реінкарнацією, якщо клонування відбувається після смерті, а нова людина починає згадувати почуття та образи колишнього?

Втративши Тома, кохання всього життя, Ребекка вирішує клонувати його, самостійно виносити та народити. Маленький Том росте, невиразно відчуваючи щось схоже на пам’ять з минулого життя. Зустрівшись з матір’ю свого колишнього втілення, він майже впізнає її. До Ребеки ж відчуває щось більше, ніж синівські почуття. І одного разу він відкриває правду про своє народження.

Молодість без молодості (Youth Without Youth 2007)

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

Драма Копполи з Тімом Ротом у головній ролі розповідає про літнього професора філософії та Домініка, який жив у 1938 році в Румунії. Його кохана померла, праця всього життя не может бути завершений, і Домінік вирішує накласти на себе руки.

Однак у момент самогубства в нього б’є блискавка, і він виживає. Мало того, 70-річний професор починає молодіти, чим дуже всі цікавляться. Прагнучи уникнути долі піддослідного кролика, Домінік їде до Швейцарії, де знаходить сенс життя і прив’язується до чарівної жінки. Однак його кохана чомусь починає стрімко старіти, і професор ставиться за мету з’ясувати причини дивацтва, що відбуваються з ним і з коханою жінкою.

Народження (Birth 2004)

фільми

Пронизлива психологічна драма, у якій актриса Ніколь Кідман зіграла роль головної героїні. Ця жінка 10 років тому втратила коханого чоловіка Шона, але знайшла сили жити далі і навіть полюбила іншого чоловіка, Джозефа.

Фільм починається з відвідування могили Шона, а потім усі родичі збираються на вечірку з нагоди заручин головної героїні з Джозефом. І саме тоді до жінки підходить 10-річний хлопчик, який стверджує, що він – реінкарнація її чоловіка, і, звичайно, просить її не одружуватися з іншим.

Віра (The Devout Канада 2015)

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

У центрі сюжету побожна християнська пара, батьки маленької доньки Ебігейл, яка поступово згасає від невиліковної хвороби.

Подружжя намагається зробити все, щоб підтримати життя у своїй дитині. І ось одного разу Ебігейл починає говорити про те, що пам’ятає своє колишнє життя. Дівчинка розповідає, що була астронавтом і живцем згоріла в пожежі. Вона говорить про такі речі та подробиці, які дитина просто не може знати. Дерріл намагається повірити дочці і переживає серйозну кризу віри.

Цікаво  11 найкращих фільмів про мумій

Назад на Землю (Down to Earth 2001)

фільми

Чорношкірий Ленс Бартон – комік, якому дуже не щастить. Якось він поспішає на своєму велосипеді до театру «Аполло», де, як сподівається, зможе проявити себе, але задивляється у дорозі на жінку та гине під вантажівкою.

Ангели на небі повідомляють йому, що він помер передчасно, і його повернуть на Землю, переселивши душу у відповідне тіло. Цим тілом виявляється білий багатій Чарльз Веллінгтон III, неприємна і жадібна людина, яку щойно втопила у ванні власна дружина. Тепер його тілом та фінансами заправляє дотепний комік, і тут почнеться таке!

Нескінченність (Infinite 2021)

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

Фантастичний фільм із Марком Волбергом у головній ролі. Він грає шизофреніка Евана Макколі, який живе у 2020 році. Еван залежить від таблеток, страждає від дивних видінь та нав’язливих спогадів, які ніяк не може назвати своїми.

Намагаючись заробити грошей, він виковує катану для місцевого бандита, на подив усвідомлюючи, що знає, як це робиться. Угода зривається, Еван потрапляє в поліцію і незабаром зустрічає людину на ім’я Батерст, який стверджує, що знайомий з Еваном вже кілька століть і тому лише треба згадати свої минулі життя.

Школа Авалон (Avalon High 2010)

фільми

Підліткова фантастична мелодрама із циклу «Оригінальне кіно Діснея». Еллі Пеннінгтон – сучасна дівчина, мама та тато якої вивчають історію часів короля Артура та Круглого столу. Еллі йде вчитися у нову школу Авалон, де закохується в Вілла, квотербека шкільної команди.

У дівчини починаються дивні бачення та фантазії. Їй здається, що Вілл – король Артур, і їй неодмінно треба його врятувати. І невдовзі виявляється, що все у її видіннях – правда. Вона, Вілл та деякі інші оточуючі – реінкарнації історичних особистостей, які були приховані в часі таємним суспільством, щоб урятувати їх від підступів темних сил.

Дядечко Бунмі, який пам’ятає свої минулі життя (Loong Boonmee Raleuk Chaat 2010)

20 фантастичних фільмів про реінкарнацію
20 фантастичних фільмів про реінкарнацію

Красивий філософський фільм тайського режисера Апічатпонга Вірасетхакула розповідає про старого Бунмі, який тихо доживає своє століття в селі в оточенні рідних, страждаючи від хвороби нирок. Періодично він бачить примари померлої дружини та зниклого сина, а заразом під час медитацій згадує свої минулі життя.

Бунмі твердо знає, що його хвороба та страждання – результат власних помилок та поганої карми. Навколо нього розгортаються містичні події, що відображають тайську міфологію, а наприкінці життя старий хоче знайти печеру, де народився, щоб завершити нинішнє переродження.

Реінкарнація (Rinne 2005)

фільми

Насамкінець згадаємо вражаючий японський хорор режисера та сценариста Такасі Сімідзу зі слоганом: «Смерть – це лише початок». У центрі сюжету актриса Нагіса Сугіура, яка починає роль у картині відомого режисера, заснованої на реальній трагедії.

Декілька років тому іменитий професор Норіхаса Оморі зняв на відео те, як він вбиває десяток відвідувачів готелю, потім власних дітей і кінчає життя самогубством – і все це в рамках дослідження ідеї реінкарнації. Вивчаючи сценарій, Нагіса стає одержима духом професора, а в цей час студентка коледжу Яї починає розслідування тієї різанини і дивних подій навколо цієї трагедії.

Дивіться також: Захоплюючий світ злочину: ТОП-10 кримінальних фільмів, які варто подивитися

Прокрутити вгору