Головна сторінка >> Цікаві фантастичні фільми 21 століття ТОП 40
Цікаві фантастичні фільми

Цікаві фантастичні фільми 21 століття ТОП 40

Цікаві фантастичні фільми. Ознайомтеся з нашим суб’єктивним рейтингом цікавих науково-фантастичних фільмів, знятих у 21 столітті. Ці науково-фантастичні фільми варто подивитися!

Фантастичне кіно має надзвичайно вимогливу аудиторію. Сьогодні недостатньо просто напхати фільм до країв спецефектами, щоб він відповідав рисам гарної науково-популярної вистави. Історія та емоції, які вона передає сама собі, дуже важливі.

У нашому списку цікаувих фантастичних фільмів 21-го століття ми навмисно опускаємо назви, що ґрунтуються на коміксах, які раніше підходили для наукової фантастики. Історії про супергероїв здебільшого засновані на нереалістичних засадах і більші фантазійні, ніж наукова фантастика.

Примітка: порядок найменувань у списку визначається не рейтингом, а хронологією, тому ми починаємо з виробництва, що з’явилося у 2021 році.

Зміст

Злочини майбутнього (Crimes of the Future 2022)

Цікаві фантастичні фільми 1
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Для багатьох цей вибір може здатися спірним, але оскільки це суб’єктивний рейтинг, я дозволив собі бути трохи приватним. Останній фільм Девіда Кроненберга – робота складна та для багатьох недоступна, але водночас смілива, оригінальна та дуже своєчасна. Звичайно ж, я говорю про «Злочини майбутнього».

У світі майбутнього люди відчувають синдром прискореної еволюції. Під владою технологій вони мають трансформувати не лише свій розум, а й своє тіло, розширюючи межі своєї витривалості. Набирають популярності хірургічні практики, що шокують, пов’язані з імплантацією нових органів.

Сол Тенсер – відомий виконавець, який вирішує перетворити свою прискорену еволюцію на мультимедійне шоу. На очах у мільйонів він все сміливіше перетворює своє тіло – у гонитві за популярністю він наважується на такий епатажний крок, що повернення до колишнього життя може виявитися неможливим.

Все відразу (Everything Everywhere All at Once 2022)

фільми 2
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Все й одразу» – це протилежність «Злочинам майбутнього» – фільму, який подобається практично всім. Ефектний і захоплюючий, але водночас добре продуманий. Він сповнений гумору та приголомшливих сцен з бойовими мистецтвами — такого ви ще не бачили.

Історія? Звучить складно, хоч сюжету немає. Евелін Ванг, мати середніх років, яка зазнає труднощів, знаходить ключ до «мультивселенного»: павутиння світів, що перетинаються, де вона може досліджувати всі життєві шляхи, якими вона не йшла — від кінозірки до відомого шеф-кухаря Теппаньякі.

Коли з’являться темні сили, Евелін доведеться використовувати все, що вона має, і все, чим вона колись могла бути, щоб врятувати те, що для неї найважливіше: свою сім’ю.

Крис-нож. Хроники Дюны вики. Дюна (Fandom 2021) – Цікаві фантастичні фільми

Цікаві фантастичні фільми 3
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Дюна» — екранізація культового роману Френка Ебера та останнього фільму Дені Вільньова — напевно, найочікуваніша прем’єра останніх років, а цього року — точно. Це блискучий фільм у всіх відносинах — з амбітним сюжетом, чудовою грою та відчуттям «епічності», що походить від екрана з кожною хвилиною.

Фільм розповідає про незвичайну подорож Пола Атріди. Цьому блискучому та талановитому юнакові приготовлено прекрасна доля, яку він сам не може збагнути. Однак спочатку Пол повинен вирушити на найнебезпечнішу планету у всесвіті, щоб врятувати свою родину та земляків. На планеті спалахує запеклий конфлікт через доступ до найцінніших відомих речовин, які не можна знайти більше ніде. Це обов’язково треба побачити у кінотеатрі.

Фінч (Finch Review 2021)

фільми 4
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Зяблик» — одна з найцікавіших пропозицій НФ цього року, та ще й з Томом Хенксом у головній ролі, яка з 5 листопада буде доступна на Apple TV+. Режисером картини виступив Мігель Сапочник, відомий за «Грою престолів», а одним із виконавчих продюсерів виступив Роберт Земекіс.

Дія “Зяблика” відбувається на Землі, зруйнованій сонячним катаклізмом. Головний герой – інженер, який живе в підземному бункері зі своїм собакою Гудієром. Старий вчений створює робота, який допоможе йому доглядати за вихованцем. Під час небезпечної подорожі Фінч намагається навчити робота, що таке кохання, дружба і в чому сенс людського життя.

Війна майбутнього (2021)

Цікаві фантастичні фільми 5
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Війна майбутнього» — це «типовий» фільм з Крісом Праттом, в якому йому належить врятувати світ, всесвіт і таке інше. Однак дивитися його дуже приємно, а головне — не обов’язково йти до кінотеатру, адже фільм доступний на Amazon Prime Video.

Мандрівники у часі з 2051 року прибувають із терміновими новинами: за 30 років людство програє війну зі смертоносними інопланетянами. Єдиний шанс для світу – це для солдатів та цивільних осіб сьогодення приєднатися до боротьби. Ден Форестер, батько, який прагне врятувати Землю для своєї дочки, співпрацює з блискучим вченим та своїм відчуженим батьком, щоб змінитидолю планети.

Власник (Possessor 2020) – Цікаві фантастичні фільми

фільми 6
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Останній фільм Брендона Кроненберга (канадський режисер, син Девіда Кроненберга) – “Володар”. Варто подивитися та скласти про нього власну думку – для когось це буде художній шедевр, а для когось – перевищення форми над змістом.

Близьке майбутнє. Тася працює на секретну організацію і за дорученням заможних клієнтів позбавляється незручних людей. Він ніколи не робить це своїми руками, а за допомогою передових технологій досконало маніпулює своїми жертвами та бере під контроль тіла та уми вибраних особин. Несподівано для Тасі її нова мета і ще один людський інструмент Колін чинить опір і вирішує битися. Мало того, що він не підвладний її контролю, так ще й хоче будь-що-будь знайти людину, яка зламала його розум.

Глибина страху (2020)

Цікаві фантастичні фільми 7
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Крістен Стюарт — актриса, яка більше не пов’язана із сагою «Сутінки». Вона знялася в чудових нових «Ангелах Чарлі», а тепер ви можете побачити її в кращому клаустрофобному фільмі жахів з елементами наукової фантастики.

“Глибина страху” – фільм про те, що прокинулося на глибині 11 км під поверхнею океану. За 9000 км від материка, на дні океану, знаходиться наукова станція «Кеплер». Вчені, які там працюють, навіть не підозрюють, що робота їх мрії змусить їх боротися за своє життя.

Цікаво  22 Найкращі фільми про перевертнів!

Внаслідок буріння дірки у дні океану вони викликають землетрус, порушуючи герметичність станції. Тепер його мешканцям доведеться зробити все можливе, щоб усунути ламання — досягти цієї мети буде непросто, адже їхнім життям загрожує щось страшніше за воду.

Безкрайня ніч (The Vast of Night 2019)

фільми 8
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“Безмежна ніч” – це інтимний науково-фантастичний фільм, від якого неможливо відірватися. Хоч у ньому немає великих голлівудських зірок, але він добре знятий і тримає в напрузі до самого кінця.

Дія фільму відбувається в містечку Каюга, штат Нью-Мексико, де це життя йде своєю чергою. Місцева спільнота не шукає сенсацій і хвилюється про приземлені речі. Наприкінці 1950-х молодий оператор Фей та харизматичний ді-джей Еверетт виявляють дивну звукову частоту, яка може назавжди змінити їхнє маленьке містечко.

Довод (Tenet 2020) – Цікаві фантастичні фільми

Цікаві фантастичні фільми 9
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“Тенет”, останній фільм Крістофера Нолана, – винятковий фільм. Не тільки тому, що на нього так чекали, а й тому, що він покаже, в якому напрямку піде світ кінематографії в постпандемічну епоху (якщо вже можна говорити про «пост»).

Про фільм варто знати якнайменше. Справа не в трейлері, тому що цей — як і в Нолана — нічого нам не каже, а в прочитанні будь-яких анонсів чи описів сюжету. «Тенет» — шпигунський фільм, що інтригує, і головоломка в одному флаконі.

Головний герой — безіменний протагоніст, який вступає до спецпідрозділу боротьби з глобальним тероризмом. Його секретна зброя – здатність керувати плином часу. Решту дивіться самі.

Платформа (Watch La plateforme 2019)

фільми 10
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Платформа» — один із тих фільмів, які багатьом можуть не сподобатися лише тому, що це не американський блокбастер. Тим часом це цікавий, але досить інтимний науково-фантастичний фільм, який точно коментує нашу дійсність.

Дія фільму відбувається у загадковій в’язниці під назвою Діра. Він складається з невідомої кількості рівнів, на кожному з яких по два ліжка. Щодня через отвір у центрі камери проходить титульна платформа із залишками їжі, залишеними людьми нагорі. Горенг – головний герой, який вирішив добровільно жити в Дірі в обмін на диплом. У в’язниці ви можете випадково опинитися на одному з високих або нижчих рівнів.

Це справді винахідливий та добре знятий зразок іспанського кіно. Фільм можна переглянути на Netflix.

Я мама (I Am Mother 2019)

Цікаві фантастичні фільми 11
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Ще один фільм Netflix у списку. «Я мати» — недооцінений науково-фантастичний фільм із Хіларі Суонк та Роуз Бірн у головних ролях. Тут важливі емоції, попри те, що ми маємо справу зі штучним інтелектом.

У фільмі ми зустрічаємося з дочкою, яка народилася у підземному притулку після того, як людство на поверхні Землі практично перестало існувати. Її виховувала мати — робот, яка дбала про здоров’я та освіту дитини. Мати і Дочка жили в притулку, чекаючи на день, коли зможуть вийти на поверхню. Однак їхнє життя змінюється одного прекрасного дня, коли на порозі притулку з’являється таємнича жінка.

Архів (Archive 2019) – Цікаві фантастичні фільми

фільми 12
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

До списку входить ще один невеликий науково-фантастичний фільм. «Архів» — це свято для очей, і водночас постановка, яка порушує непрості теми. Це не сподобається людям, які чекають на вибухи й повороти попкорну.

Дія «Архів» відбувається у 2038 році. Джордж Алмор працює над створенням штучного інтелекту, який відповідав би можливостям людини. Його останній прототип майже готовий і входить у завершальну фазу випробувань. Тоді й спливає справжня мотивація чоловіка — бажання поєднати штучний інтелектспогадами про трагічно загиблу дружину.

Розслабтеся, це не єдиний поворот сюжету у фільмі, а лише відправна точка. Як далеко ви можете зайти, щоб врятувати людину, яку найбільше любите на світі? Відповідь, напевно, очевидна. Дуже далеко.

Ад Астра (Ad Astra 2019)

Цікаві фантастичні фільми 13
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Зараз все важче і важче знайти дійсно цікавий науково фантастичний фільм, але Ad Astra доводить, що цей жанр все ще має сенс існування. Це також одна з постановок, в яких ефектна ціла плеяда акторів. У головних ролях Бред Пітт, а також Томмі Лі Джонс, Рут Негга, Дональд Сазерленд та Лів Тайлер.

Фільм розповідає історію астронавта Роя Макбрайда, який вирушає у подорож за межі Сонячної системи на пошуки зниклого батька. До речі, він дізнається про те, що загрожує нашій планеті та відкриє таємниці, які поставить під сумнів сенс людства. Сильне, амбітне кіно.

Оновлення (Upgrade 2018)

фільми 14
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“Оновлення” доводить, що вам не потрібен величезний бюджет для створення амбітного науково-фантастичного фільму. Навіть трохи заїжджена умовність спрацює, якщо ми одягнемо її в оригінальний одяг. Хоча фільм було знято Лі Уоннеллом, навіть Люку Бессону або Рідлі Скотту не було б соромно за таку історію.

У найближчому майбутньому технології контролюватимуть практично всі аспекти життя. Дружина Грея Трейс убита, а він паралізований. Єдина надія на те, що він повністю відновить фізичну форму і помститься – це експериментальний комп’ютерний імплантат під назвою STEM. Невелике зауваження для тих, хто має сумнів, чи варто дивитися. Наприкінці фільму справді вражаючий поворот сюжету!

Перший гравець (Ready Player One 2018) – Цікаві фантастичні фільми

Цікаві фантастичні фільми 15
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Перший гравець» — фільм Стівена Спілберга, що є сумішшю наукової фантастики, пригод і бойовика. Дія відбувається у 2045 році, коли світ перебуває на межі краху та хаосу.

Люди знаходять порятунок в OASIS, великому всесвіті віртуальної реальності, створеному геніальним ексцентриком Джеймсом Холлідеєм. Перед смертю Холлідей вирішує передати свій неймовірний стан тому, хто першим знайде «Великоднє яйце», заховане десь в ОАЗІСІ. Починається суперництво, яке незабаром охопить увесь світ.

Валеріан та місто тисячі планет (Valerian and the City of a Thousand Planets 2017)

фільми 16
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Валеріан і місто тисячі планет» — це наукова фантастика іншого типу, ніж «Той, що біжить по лезу». Фільм ефектний, барвистий та сповнений зухвалого гумору. Тут можна побачити руку Люка Бессона, творця великого «П’ятого елемента». “Валеріан” – це “П’ятий елемент” у квадраті.

Валеріан та Лореліна — космічні агенти, відповідальні за підтримання порядку на людських територіях. Під час місії в Місто тисячі планет — культурний і політичний центр галактики — їм доведеться зіткнутися зі злобною силою, яка загрожує безпеці всього всесвіту.

Той, що біжить по лезу 2049 (Blade Runner 2049 2017)

Цікаві фантастичні фільми 17

Це один із найкращих фільмів в історії кінематографа. “Той, що біжить по лезу 2049” – це унікальне шоу, повне вишуканого стилю й оригінального посилання. Видатний фільм, який можна поставити в один ряд із такими роботами, як «Космічна одіссея 2001».

«Той, що біжить по лезу 2049» продовжує історію Ріка Декарда. Однак цього разу головним героєм є офіцер К., який несподівано виявляє змову, здатну зруйнувати давно збудований порядок. Чи можуть андроїди стати живими? Приготуйтеся до свята для розуму та очей.

Життя (Life 2017) – Цікаві фантастичні фільми

фільми 18
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Життя» – це акуратна суміш найкращих будь-коли знятих науково-фантастичних фільмів. Є щось із «Чужого: 8-й пасажир Ностромо», «Гравітація» та «2001: Космічна одіссея». Фільм Даніеля Еспіноси отримав неоднозначні відгуки критиків, хоча для мене це один із найцікавіших творів наукової фантастики останніх років.

Тема тут досить проста. Тут ми зустрічаємося з командою з шести астронавтів МКС (Міжнародної космічної станції), які готові оголосити світу про пам’ятне відкриття: доказ життя на Марсі. Проте виявляється, що виявлена ​​ними форма життя розумніша, ніж ви думаєте.

Цікаво  Фільми про екстрасенсів і ясновидців - ТОП 30

Ізгой-один: Зоряні війни: Історії (2016)

Цікаві фантастичні фільми 19
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“Зоряні війни” вже давно стали не просто фільмом, а цілою франшизою. Створення спін-оффів, дія яких відбувається «давно-давно в далекій галактиці», було лише питанням часу. «Изгой 1» — це не лише добрий фільм із всесвіту «Зоряних війн», а й шматок дійсно гідного фентезі-пригодницького фільму.

У ньому розповідається історія Джин Ерсо, яка з групою повстанців береться за нездійсненну місію, намагаючись вкрасти плани будівництва Зірки Смерті, найпотужнішої зброї в Імперії.

Прибуття (Arrival 2016)

фільми 20
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Прибуття” – це “Контакт” 21 століття. Візіонерський фільм Дені Вільньова показує, як може виглядати контакт із розвиненою позаземною цивілізацією, яку ми не можемо зрозуміти.

Головна героїня – лінгвіст Луїза Бенкс в ісповнені Емі Адамс, перед якою стоїть завдання спілкування з представниками чужої раси. Усім не сподобається цей фільм. Тут немає стрімкої дії чи наелектризованих спецефектів. Натомість вони іноді являють собою довгі сцени та метафоричну розповідь про перебіг часу.

Зіркові війни: Пробудження сили (2015) – Цікаві фантастичні фільми

Цікаві фантастичні фільми 21
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Як можна рекламувати «Зоряні війни»? Це один із найпотужніших брендів, коли-небудь створених людиною. Хто любить «Зоряні війни», той бачив цей епізод кілька разів, а хто ні, той не переконається. Дія «Пробудження сили» відбувається через 30 років після битви при Ендорі та падіння сітхів.

Люк Скайуокер безвісти зникає, і за його відсутності на руїнах Імперії виникає нова організація Першого Ордену з метою знищити всіх джедаїв. Головний герой – симпатична Рей, що грає важливу роль у Галактиці.

Марсіанін (2015)

фільми 22
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Марсіанін», безсумнівно, один із найвідоміших фільмів 2015 року та одна з найкращих літературних екранізацій останніх років. Знаменитий фільм Рідлі Скотта розповідає історію Марка Уотні, американського астронавта, який внаслідок невдалих обставин залишається сам… Марсі.

Уотні розпочинає боротьбу за виживання на Червоній планеті. Коли штаб-квартира в Х’юстоні, зрештою, розуміє, що Марк живий, він починає роботу над складною рятувальною операцією. «Марсіанін» тримає в напрузі до самого кінця, і хоча чим ближче до фіналу, тим більше «фантастики» і менше «науки», він все одно заслуговує на місця в нашому списку кращих фантастичних фільмів 21 століття.

З машини

Цікаві фантастичні фільми 23
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“З машини” – скромний, зворушливий, глибокий і дуже добре зіграний фільм Алекса Гарленда, присвячений розвитку штучного інтелекту в недалекому майбутньому.

У гірському притулку інтернет-мільярдера юнак бере участь у випробуваннях Ави — штучного інтелекту, ув’язненого в тіло дівчини-робота. Виявляється, однак, що в експерименті є й друге дно, про яке не знав навіть сам творець.

Чаппі (2015) – Цікаві фантастичні фільми

фільми 24
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Коли я чекав показ цього фільму, я чекав “лише” іншого фільму Ніла Бломкампа. У мене не було ілюзій, що південноафриканський режисер зробить щось краще за знаменитий «Район 9». Тим часом виявилося, що «Чаппі» — захоплюючий, дорослий фільм, який ставить важливі питання.

Перед нами представлений світ майбутнього, у якому закон охороняють поліцейські, які виконують особливі завдання. Одним із таких роботів є Чаппі — коли він потрапляє до рук гангстерів, вони обнулюють його знання і вчать усьому наново, щоб він став одним із них. Однак його творці претендують на Чаппі, оскільки машина, що мислить, становить загрозу їхнім інтересам.

Міжзірковий (2014)

Цікаві фантастичні фільми 25
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Фільм розповідає історію дослідників, які вирушають на іншу планетну систему завдяки нещодавно виявленій червоточині. Історія заснована на науковій теорії, винайденій фізиком Каліфорнійського технологічного інституту Кіпом Торном. «Інтерстеллар» вражає своїми візуальними ефектами та музикою, а також перегукується з іншими визначними творами жанру НФ — «Контакт» та «2001: Космічна одіссея». Однозначно один із найкращих фільмів останніх років.

Грань завтрашнього дня (2014)

фільми 26
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“Грань майбутнього” – відмінне науково-фантастичне шоу, дія якого відбувається в найближчому майбутньому. Після безжального нападу на Землю інопланетної раси під назвою Міміками наша планета залишилася в руїнах. Армії з усього світу поєднують сили, щоб протистояти інопланетним загарбникам.

Підполковник Білл Круз виявляється в епіцентрі чогось більшого, ніж просто самогубна місія. Він умирає під час своєї першої місії, вбиваючи одного з Альфа-самців. За дивним збігом обставин він оживає в ранок своєї смерті й переживає свого роду день бабака. Виходить, що герой потрапляє в тимчасову петлю і приречений щоразу проходити один і той же бій.

Гравітація (2013) – Цікаві фантастичні фільми

Цікаві фантастичні фільми 27
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Гравітація» — це не класична фантастика, це скоріше науково-пригодницький фільм, у якому реалізм та фізика відіграють провідну роль.

На початку фільму ми зустрічаємо двох астронавтів, яким доручено ремонтувати застарілий космічний телескоп Хаббл. Несподівано космічна станція майже повністю зруйнована осколками супутника, що розлітаються. У живих залишилося лише два герої й вони можуть покладатися лише один на одного. Їм потрібно дістатися іншого шатла, але запас повітря невблаганно скорочується.

Облівіон (Oblivion 2013)

фільми 28
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“Облівіон” – один з найбільш видовищних і водночас недооцінених фантастичних фільмів останніх років. Рік 2077, Джек Харпер дислокується на майже повністю зруйнованій Землі, обслуговуючи дрони, що вийшли з ладу. Його місія в рамках операції з видобутку необхідних ресурсів після десятиліть війни з інопланетянами добігає кінця.

Життя Джека круто змінюється, коли він рятуєт з корабля, що зазнав катастрофи, красиву незнайомку, яка здається йому знайомою. Незабаром з’ясовується, що Землю спіткала доля набагато жорстокіша, ніж усі думали. “Облівіон” – це ще одна чудова роль Тома Круза, красиві картини Клаудіо Міранди й зворушлива музика М83.

Вона (Her 2013)

Цікаві фантастичні фільми 29
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“Вона” – це не класичний фантастичний фільм, а незвичайна історія кохання, дія якої розгортається в незвичайних реаліях. Дія відбувається у недалекому майбутньому у Лос-Анджелесі. Теодор Твомблі — складна, самотня, чутлива людина, яка заробляє життя тим, що пише зворушливі особисті листи іншим людям. Twombly купує нове комп’ютерне програмне забезпечення, щоб задовольнити всі очікування користувачів.

Операційна система Samantha з феноменальним голосом Scarlett Johansson – це інтелект, що самовдосконалюється, який інтуїтивно підлаштовується під потреби одержувача. Незабаром Теодор закохується у неї. Чи є сенс у цьому коханні? Постмодерна драма Спайка Джонза має всі ознаки будь-якої іншої любовної історії — захоплення, невідповідність, невірність.

Тихоокеанський рубіж (Pacific Rim 2013) – Цікаві фантастичні фільми

фільми 30
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Тихоокеанський рубіж» — один із найкращих розважальних фільмів 2013 року. Сюжет простий і передбачуваний, а персонажі створені за жанровими лекалами. Але це розвага у чистому вигляді. Історія переносить нас у недалеке майбутнє, коли величезні монстри – кайдзю – виходять із морських глибин на сушу, залишаючи після себе лише попіл. Щоб їх перемогти, військові створюють армію бойових роботів Jaeger, які, керовані парами пілотів, здатні перемогти звірів.

Хмарний атлас (Cloud Atlas 2012)

Цікаві фантастичні фільми 31
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“Хмарний атлас” – тригодинне шоу братів і сестер Вачовскі, що є екранізацією бестселера Девіда Мітчелла, стиль якого критики порівнюють з естетикою робіт Володимира Набокова, а оригінальне бачення світу – зі спостереженнями за такі майстри, як Умберто Еко, Харукі Муракамі або Філіп. .

Фільм «Хмарний атлас» по-різному сприйматиметься людьми, які читали книгу, і тими, хто не тримав її в руках. У фільмі ми стежимо за долями персонажів з різних епох і куточків світу, найбанальніші рішення та дії яких мають далекосяжний вплив на сьогодення, майбутнє та минуле нашої планети. Кожна із зірок постає у фільмі в кількох невпізнаних, на перший погляд, іпостасях, демонструючи свою віртуозну гру та іронічну відстороненість від свого образу досі.

Цікаво  Який подивитися цікавий фільм - ТОП 12

Петля часу (Looper 2012)

фільми 32
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Петля часу» – геніальний науково-фантастичний фільм із зірковим акторським складом. Брюс Вілліс показує, що, попри свій вік, він не розучився створювати незабутні витвори. Дія відбувається у майбутньому, коли подорожі у часі стали звичайним явищем. Злочинні організації використовують їх усунення незручних людей. Вони відправляють жертв у минуле, де їх убивають наймані вбивці, які називають Луперами.

2042 року одному з Луперів доручають усунути людину, на ім’я Джо, надіслану з майбутнього. Проблема в тому, що він впізнає себе з майбутнього.

Початок (Inception 2010) – Цікаві фантастичні фільми

Цікаві фантастичні фільми 33
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Початок» — ще один фільм Крістофера Нолана у рейтингу та одне з найвидовищніших шоу в історії кінематографа. Технічно досконале шоу з чудовим саундтреком та багатошаровим сюжетом – справжнє свято для любителів головоломок.

Будинок Кобб не має собі рівних у крадіжці дорогоцінних секретів, прихованих у людській підсвідомості під час сну, коли розум найбільш цінний для втручання ззовні. Тепер Коббу дається зовсім інше завдання — зробити неможливе початок. Замість вкрасти думку, він повинен впровадити її в чийсь розум. Якщо йому це вдасться, Кобб вчинить ідеальний злочин.

Район 9 (District 9 2009)

фільм 34
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Район 9 вправно використовує применшення та змушує задуматися. 28 років тому Землю прибули представники позаземної цивілізації. Не маючи чіткого плану дій, люди вирішили ізолювати їх у Дистрикті 9, районі Йоганнесбурга.

Там нагляд здійснює компанія Multi-National United, справжньою метою якої є генетичні дослідження прибульців та вилучення з них незвичайної зброї. Конфлікт між господарями та іммігрантами спалахує не на жарт, коли один зі співробітників відділення інтенсивної терапії — Вікус ван дер Мерве — випадково заражається позаземним вірусом. Починається полювання на нову істоту. Район № 9 – це сучасна метафора апартеїду.

Місяць 2112 (Moon 2009)

Цікаві фантастичні фільми 35
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

«Місяць 2112» — скромне, амбітне кіно, що відсилає до найвидатніших постановок в історії кінематографа — «Тих, що біжать по лезу», «Запределье» або «Космічна одіссея 2001 року». Проста назва, простий фільм трохи філософський. У постановці ми зустрічаємося із Семом Беллом, який уже 3 роки на самоті знаходиться на дослідницькій станції на Місяці.

Астронавт управляє автоматизованою шахтою, яка витягує паливо Гелій-3 та відправляє його на Землю. Контакту з людьми він не має — він періодично отримує повідомлення з космічного центруі від своєї дружини Тесс. Єдиний супутник Сема – інтелектуальний бортовий комп’ютер Герти. За два тижні до закінчення контракту відбувається небезпечний збій. Сем знаходить чоловіка, схожого на нього самого.

Аватар (2009) – Цікаві фантастичні фільми

фільми 36
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Напевно, немає людини, яка б не знала «Аватара», одного з найбільших творів в історії кінематографа. Фільм Джеймса Кемерона коштував 237 мільйонів доларів. Він виконаний у двох техніках: традиційної 2D та абсолютно нової (станом на 2009 рік) 3D. Фільм був знятий у 2007 році, а постпродакшн зайняв аж два роки.

“Аватар” розповідає історію Джейка Саллі – паралізованого колишнього командос, який отримує шанс відновити здорове тіло. Однак він має взяти участь у спеціальній військовій програмі. Джейк потрапляє на Пандору, планету, населену На’ві — гуманоїдною расою, яка, на думку людей, живе на примітивному рівні, але насправді набагато розвиненіша.

Джейк зустрічає Нейтирі, прекрасну На’ві, яка рятує йому життя, і хоча спочатку вона негативно ставиться до Саллі, їхні стосунки змінюються. Оскільки люди на Пандорі не можуть дихати, вони створили гібриди, які називають аватарами. Завдяки йому Джейк знову на ногах. Зрештою, колишньому спецпризначенцеві доведеться стати на бік у конфлікті через родовища корисних копалин і взяти участь у битві, яка вирішить долю всього світу.

Зірковий шлях (Star Trek 2009)

Цікаві фантастичні фільми 37
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“Зоряний шлях” 2009 року розповідає про початок найбільшої пригоди всіх часів, це незвичайна історія подорожі молодої команди на борту космічного корабля USS Enterprise. Доля галактики знаходиться в руках Джеймса Кірка, хлопчика, голодного до Айови, і Спока, що виріс у суспільстві, що відкидає всі емоції.

Цей фільм переносить шанувальників серіалу на початок історії екіпажу авіаносця «Ентерпрайз», коли попереду на них чекали великі пригоди. Саме цей період ромуланці вирішують використати, щоб перешкодити Кіркові та його друзям стати реальною загрозою їхнім планам. Тому вони використовують можливість подорожі у часі та мають намір усунути загрозу. Спок дізнається про все і намагається попередити свою молодшу версію.

ВОЛЛ·І (WALL·E)

фільми 38
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Анімаційний фільм також може бути визначним. Це довів Ендрю Стентон, чий «Валл-І» розповідає історію рішучого однойменного робота. ВАЛЛ-І (Landfill Decontamination Leverage Machine. Е-клас) після сотень років, проведених на самоті при виконанні завдання, заради якого він був створений, виявляє нову мету свого існування.

Це EVE, що виблискує пошуковий робот наступного покоління. ВАЛЛ-І хоче завоювати серце ЄВИ, а значить, йому належить вирушити в подорож по неймовірному фентезійному всесвіту.

До сонця (Sunshine 2007) – Цікаві фантастичні фільми

Цікаві фантастичні фільми 39
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

“Назустріч сонцю” – один із представників захоплюючого науково-фантастичного кіно. Постановка Денні Бойла пройшла театрами без особливого розголосу, бо сама ідея сюжету видається трохи абстрактною.

Надворі 2057 рік, сонце гасне, і людству загрожує вимирання. Остання надія Землі – «Ікар II» – космічний корабель на 8 осіб під командуванням канадського капітана. Їхнє завдання — доставити до Сонця ядерний заряд, який стимулюватиме активність зірки, що вмирає. Фільм містить красиві фотографії й атмосферний саундтрек, що робить його одним із шоу 21 століття.

Діти чоловіків (Children of men 2006)

фільми 40
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

До “Гравітації” Альфонсо Куарон поставив “Дитя людське” за романом П. Д. Джеймса. У фільмі показаний світ 2027 року, що поринув у хаос релігійних воєн, побутових воєн та терактів, у якому більше не народжуються діти. Людський вигляд перебуває під загрозою зникнення.

Найбільш шокуючою новиною для людства є звістка про несподівану смерть наймолодшої живої людини на Землі. Але раптом з невідомих причин відбувається диво — Кі-підліток завагітніє. Вона просить Теодора Фаро, колишнього громадського діяча, безнапасно доставити його на берег. Ймовірно це остання надія людства на виживання.

Рівновага (2002)

Цікаві фантастичні фільми 41
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Серед людей панує світ у футуристичному штаті Лібрія. Щоб баланс не порушувався, населенню доводиться щодня приймати дозу прозіуму, який повністю вбиває емоції. відмова від приймання наркотику карається смертю. Джон Престон займається пошуком та усуненням тих, хто не приймає ліки. Але якось він сам пропускає дозу прозіуму, що змінює його життя. Він виборює свободу. Одна з перших великих ролей Крістіана Бейла.

Звіт меншини (Minority Report 2002 р.)

фільми 42
Цікаві фантастичні фільми 21 століття

Екранізація оповідання Філіпа К. Діка з чудовою роллю Тома Круза. У фільмі розповідається історія спеціального поліцейського підрозділу — Профілактика, який завдяки трьом ясновидцям здатний запобігати злочинам, які ще не були скоєні. Начальник відділення Джон Андертон вірить у систему та намагається переконати своє начальство поширити систему по всій країні. Якось Андертон засумнівався, побачивши на відео бачать, що незабаром сам вчинить вбивство.

Причому жертвою має стати чоловік, якого він раніше не бачив. Починається боротьба з часом і відповідь на питання, яке ще нещодавно він не зміг би поставити: чи можуть ясновидці помилятися? “Звіт особливої думки” був знятий Стівеном Спілбергом, який модифікував розповідь Діка, але в результаті вийшов сенсаційний науково-фантастичний фільм.

Приємного перегляду!

Прокрутити вгору