Серед батьків думки щодо електричних щіток для дітей різні. Одні вважають, що вони зітруть емаль, а інші — що це єдиний варіант, аби малеча ретельно чистила зуби. Щоб розібратися в цій темі, треба знати особливості використання таких гігієнічних засобів.
Зміст
З якого віку
Як тільки в роті з’являється перший зуб, стоматологи радять займатися його гігієною. На початку — з допомогою спеціальної силіконової палиці, якою батьки будуть самі проводити чистку. Після трьох років можна переходити на дитячі електричні зубні щітки або звичайні.
Варто спостерігати за процесом чищення зубів, навіть коли малеча навчилася робити це самостійно. Діти ще не в змозі максимально контролювати рухи пристрою в роті, тримати її під правильним кутом тощо. До того ж процедура подобається далеко не всім, тому вони можуть намагатися чистити швидше.
Чи дозволено використовувати електричну щітку
У таких приладів є деякі переваги, якщо порівнювати їх зі стандартними варіантами:
- ретельніше чищення зубів;
- простіше управління — щетинки рухаються самі;
- контрольований тиск на емаль.
Дитину легше навчити тримати електричну щітку, ніж звичайну. Прилад сам вичищає наліт та шматочки їжі, тому ефективніше захищає від карієсу.
Іноді дітей важко змусити чистити зуби, проте електрична щітка багатьом подобається. Вони часто виконані в оригінальному дизайні, а різноманітні індикатори та кнопки можуть зацікавити малечу. Проте буває і навпаки — діти іноді лякаються звуку щітки, тому варто звернути увагу на тихі моделі.
Чим дитячі електричні щітки відрізняються від дорослих
Найперше — розміром. У дітей рот менший, тому й щітка мусить мати інші габарити. Також такі прилади легкі, щоб малеча могла самотужки та без проблем тримати їх у руках.
Дитячі щітки менш інтенсивні. Емаль у цьому віці слабка, тому її треба ретельно, проте обережно очищувати.
Виробники зубних щіток розуміють, що в гігієнічних процедурах дитину необхідно зацікавити. Тому є багато варіантів дизайнів таких виробів: різних кольорів, форм, з персонажами мультфільмів тощо. Так збільшується вірогідність, що дитина сама захоче чистити зуби.
Як привчити малечу до електричної щітки
Експерти рекомендують показати на своєму прикладі, що гігієнічні процедури потрібні. Дитину можна брати із собою, коли ви чистите зуби, щоб вона зрозуміла, що електрична щітка не робить боляче.
Спочатку варто контролювати процес чищення зубів, самостійно видавлювати необхідну кількість пасти, давати поради щодо того, як правильно тримати прилад. Не зайвим буде завести таймер, щоб дитина бачила, скільки часу має проводити процедуру.
Варто звернути увагу на пасту. Дитячі — менш абразивні й часто пропонуються із цікавими смаками. Проте найкращим варіантом буде консультація зі стоматологом, який запропонує оптимальний догляд.