Головна сторінка >> 10 загадкових містичних трилерів: подорож у світ невідомого
10 загадкових містичних трилерів

10 загадкових містичних трилерів: подорож у світ невідомого

Вершники без голови, привиди, бабусі без очей, чучела-вбивці — все це персонажі фільмів, у яких події, що відбуваються на екрані, складно пояснити чимось раціональним чи логічним. Залишається хіба що вигукнути: «Містика якась!» Зібрали 10 містичних трилерів, від яких стає ніяково, але які точно захочеться доглянути до кінця.

Сонна лощина (Sleepy Hollow 1999)

Сонна лощина (Sleepy Hollow 1999)
  • IMDb: 7.4

До глухого села для розслідування загадкових вбивств приїжджає молодий поліцейський Ікабод Крейн. Місцеві жителі розповідають йому, що всіх жертв обезголовив якийсь вершник без голови, а голови забрав. Але Крейн звик для будь-якої містичної події чи явища знаходити логічне та раціональне пояснення, тому він намагається з’ясувати, яка мета цих вбивств.

Сяйво (The Shining 1980)

Сяйво (The Shining 1980)
  • IMDb: 8.4

Письменник Джек Торренс приїжджає з дружиною та сином у розташований у горах готель «Оверлук» на зиму, щоб працювати доглядачем у мертвий сезон, коли люди навіть не мають змоги дістатися готелю через постійні снігові завали. Джек планує писати новий роман, його дружина Венді не дуже задоволена майбутнім ув’язненням, а їхній син Денні взагалі часто розмовляє з уявним другом. Сім’я залишається у заплутаних лабіринтах та залах готелю, де досить швидко стикається не лише з внутрішніми демонами, а й іншими мешканцями старовинного готелю.

Цікаво  20 Цікавих міні серіалів, від яких неможливо відірватися

Інші (The Others 2001)

Інші (The Others 2001)
  • IMDb: 7.6

У величезному особняку на Нормандських островах мешкають мама та двоє дітей. Надворі 1945 рік, і тільки закінчилася Друга світова війна. Грейс (Кідман) бере на роботу нову прислугу, тому що всі старі слуги пішли з дому, нічого не пояснивши. Крім обов’язків, новим працівникам потрібно дотримуватися правила: не можна відкрити в будинку двері, доки не зачинені попередні, а також всі вікна в будь-якій кімнаті завжди повинні бути завішані. Все тому, що у дітей дивна хвороба їм протипоказане денне світло. Але, звісно, в якийсь момент не всі двері будуть зачинені та не всі вікна зашторені.

Гретель та Гензель (Gretel & Hansel 2020)

Гретель та Гензель (Gretel & Hansel 2020)
  • IMDb: 5.4

Брат із сестрою живуть у злиднях і голоді й одного разу, втікши з дому, потрапляють у хатину до відьми, яка завжди має багато їжі, хоча немає ні городу, ні господарства.

Страшні історії для оповідання у темряві (Scary Stories to Tell in the Dark 2019)

Страшні історії для оповідання у темряві (Scary Stories to Tell in the Dark 2019)
  • IMDb: 6.4

Маленьке містечко в штаті Пенсільванія, четверо підлітків-аутсайдерів у Хелловінську ніч залазять у покинутий особняк. У минулому там жила найбагатша родина міста, але після самогубства однієї з дочок Сари будинок так і залишився нежитловим. Вся річ у тому, що, за легендою, батьки ховали дівчинку від інших дітей, але якщо хтось із них проникав у житло, Сара розповідала їм страшні казки, після яких невдовзі хлопчики та дівчатка вмирали. Так герої знаходять страшну книгу з тими самими історіями, написаними буквально кров’ю. І монстри зі страшилок — Пугало, Товста жінка, Гримуча людина — починають переслідувати підлітків, змушуючи зіткнутися з таємними фобіями та травмами.

Цікаво  Гостросюжетні фільми, які захоплять вас з перших секунд

Окулус (Oculus 2013)

Окулус (Oculus 2013)
  • IMDb: 6.5

“Окулус” – один з перших і головних фільмів Фленегана. Картина допомогла йому стати класиком сучасного хорору. Це історія брата та сестри, яким у дитинстві довелося пережити страшну та загадкову смерть батьків. Сестра росла у прийомних сім’ях, а брат довго лежав у психіатричній лікарні. Знову зустрівшись, вони вирішують розібратися з минулим і вбити те, що закінчило їхня мати й батька — старовинне дзеркало.

Притулок (Le Refuge 2009)

Притулок (Le Refuge 2009)
  • IMDb: 6.1

Психіатр-криміналіст у виконанні Джуліан Мур переконана, що роздвоєння особистості не існує і цим розладом зазвичай прикриваються ті, хто не хоче відповідати за скоєні злочини. Якось її батько та колега направляє до неї пацієнта, який прямо в неї на очах з недієздатної людини в інвалідному візку перетворюється на здорового та рухливого. А потім вона дізнається про страшну таємницю того, як в одній людині оселилося кілька особистостей. Роль злочинця з розладом особистості органічно та переконливо зіграв актор Джонатан Різ Майєрс, відомий за «Матч Поінтом» та серіалом «Тюдори».

Цікаво  Цікаве кіно на вечір - що подивитись

Суперечливий релігійно-містичний трилер в якийсь момент з детективної історії з холодною атмосферою і навмисне сірою корекцією кольору перетворюється то на кривавий хорор з жорстокими сценами насильства, то майже в біблійну притчу про природу добра і зла.

Дитина Розмарі (Rosemary’s Baby 1968)

Дитина Розмарі (Rosemary's Baby 1968)
  • IMDb: 8

Культовий параноїдальний трилер Романа Поланскі про вагітну жінку, яка підозрює сусідів у зв’язку із сатанинською сектою. Агностик Поланскі знав, що якщо зніматиме картину про диявола, то до останньої сцени у фільмі все буде показано так, щоб глядач сумнівався не в існуванні чогось містичного та надприродного, а в розсудливості головної героїні.

Таємне вікно (Secret Window 2004)

Таємне вікно (Secret Window 2004)
  • IMDb: 6.6

Екранізація повісті Стівена Кінга «Секретне вікно, секретний сад» з Джонні Деппом у ролі питущого письменника в депресії, якого починає переслідувати дивна людина у капелюсі. Він стверджує, що герой Деппа вкрав у нього розповідь, і попереджає, що не дасть спокою. Тривожний письменник намагається довести свою чесність, але в процесі розуміє, що, можливо, їхня взаємодія з неприємним наслідувачем не закінчиться нічим добрим.

Шосте відчуття (The Sixth Sense 1999)

Шосте відчуття (The Sixth Sense 1999)
  • IMDb: 8.2

Здається, жоден список фільмів із несподіваним фіналом не обходиться без історії хлопчика, який приходить до дитячого психіатра та каже, що бачить мертвих людей. Але наприкінці 90-х режисерові-початківцю М. Найту Шьямалану довелося докласти чимало зусиль, щоб переконати продюсерів Disney дати проєкту шанс.

Дивіться також: Що це взагалі було: найдивніші фільми, які зрозуміють не всі

Прокрутка до верху