Головна сторінка >> 10 психологічних фільмів які тримають в напрузі до останньої хвилини
10 психологічних фільмів які тримають в напрузі до останньої хвилини

10 психологічних фільмів які тримають в напрузі до останньої хвилини

Від психологічного кіно ескапізму не чекай – у ньому сувора реальність, навіть якщо дія розгортається в космічному просторі. Такі картини фокусуються не так на зовнішніх пригодах, але в внутрішніх світах героїв і навіть розкривають теми параної, травм, залежності, насильства. Пропонуємо вам 10 фільмів, які не бояться досліджувати таємниці та темні куточки людського розуму.

Меланхолія (Melancholia 2011)

Меланхолія (Melancholia 2011)
  • IMDb: 7.1

Як і має бути в психологічному фільмі, сюжет у Ларса фон Трієра нехитрий і побудований на двох лініях: весілля та очікування апокаліпсиса. Жюстін (Кірстен Данст) не дуже щаслива наречена, стандартні весільні ритуали її обтяжують. Настільки, що дівчина впадає в клінічну депресію, а сестрі Клер (Шарлотта Генсбур) доводиться піклуватися про неї. Коли світ дізнається про швидке зіткнення з астероїдом Меланхолія, дівчата міняються місцями – тепер Жюстін заспокоює Клер.

Ігри розуму (A Beautiful Mind 2001)

Ігри розуму (A Beautiful Mind 2001)
  • IMDb: 8.2

Математиків люблять зображати геніями, які гарячково креслять рівняння на будь-яких поверхнях, але при цьому мають дивний характер. Так і один з найвидатніших учених XX століття зміг розгадати найскладніші загадки, але при цьому страждав на параноїдальну шизофренію. Перші ознаки хвороби Джона Неша почали з’являтися, коли він вступив до аспірантури у Прінстоні. Дізнавшись про талант Джона, до нього звертається агент Парчер і вимагає від молодого вченого передавати надважливі дані. Що той і робить, поки не усвідомлює, що Парчера не існує, він вигадка його хворого мозку. Болісно складно Нешу зрозуміти, хто в його оточенні реальний, а хто галюцинація.

Цікаво  10 гарних фільмів, які дивишся на одному подиху

Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 2017)

Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 2017)
  • IMDb: 8.2

«Мені здається, поліцейське управління більше зайняте тортурами чорношкірих, замість того, щоб розкривати справжні злочини». Це пояснення, яке Мілдред Хейз (Френсіс Мак Дорманд), чию дочку жорстоко зґвалтували та вбили, пропонує місцевому тележурналісту. Пройшло сім місяців, але у місцевих сил правопорядку жодної зачіпки. Зневірена мати орендує три рекламні щити з написами: «Зґвалтована до смерті», «Все ще ніхто не заарештований», «Як ідуть справи, шериф Віллоубі?» Крик розпачу, який почули усі, але не всі підтримали.

Чорний лебідь (Black Swan 2010)

Чорний лебідь (Black Swan 2010)
  • IMDb: 8

Все життя Ніни (Наталі Портман) присвячене балету й одного разу їй випадає шанс виконати головну партію у «Лебединому озері». На думку головного хореографа, вона ідеально підходить на роль ніжного Білого лебедя — принцеси Одетти, але балерина хоче виконати роль Одилії, Чорного лебедя. Доведена прагненням до досконалості та загрозою, що походить від молодої суперниці Лілі, Ніна втрачає зв’язок з реальністю і занурюється в кошмар наяву.

Побудь у моїй шкурі (Under the Skin 2013)

Побудь у моїй шкурі (Under the Skin 2013)
  • IMDb: 6.3
Цікаво  Найкращі романтичні фільми на вечір

На похмурих і безлюдних вулицях Шотландії інопланетянин, що прийняв образ молодої дівчини (Скарлетт Йоханссон), вистежує самотніх чоловіків. Заманюючи їх обіцянкою сексу, вона наводить можливих партнерів на ніч у будинок, який виявляється пасткою. Чим довше прибулець перебуває в людському тілі, тим більше інтересу у нього викликають і сама планета, і її дивні жителі.

Таллі (Tully 2017)

Таллі (Tully 2017)
  • IMDb: 6.9

Третьої дитини Марло (Шарліз Терон) та Дрю не планували, враховуючи, що їхній син Джона вимагає особливої уваги та доставляє безліч проблем. Розуміючи, що турботи про дітей, будинок та чоловіка стають для неї непосильними, Марло приймає подарунок від брата — нічну няню. Так у їхньому будинку з’являється Таллі (Макензі Девіс) — досконалість та ідеал, як Мері Поппінс, яка влаштовує навіть триолізм для батьків, які втратили сексуальний ентузіазм. Тільки ось чи існують такі люди насправді?

Примарна краса (Collateral Beauty 2016)

Примарна краса (Collateral Beauty 2016)
  • IMDb: 6.8

Успішний та креативний Говард Інлет (Вілл Сміт) впадає у глибоку депресію після смерті шестирічної доньки. Його колеги та друзі намагаються допомогти йому, найнявши трьох акторів, щоб вони втрутилися у його життя. Вони повинні зобразити три абстрактні концепції: Любов (Кіра Найтлі в малиновому пальті), Смерть (Хелен Міррен у синьому капелюсі) та Час (Джейкоб Латімор на скейтборді). Адже колись сам Говард і сказав: «Ми прагнемо любові, ми хочемо, щоб ми мали більше часу, і ми боїмося смерті».

Під покровом ночі (Nocturnal Animals 2016)

Під покровом ночі (Nocturnal Animals 2016)
  • IMDb: 7.5

Сьюзен Морроу (Емі Адамс) — власниця модної галереї й здається, що в неї все продумано: від манікюру до чудового будинку та чоловіка, що любить. Якось вона отримує посилку з рукописом від свого колишнього хлопця Едварда (Джейк Джілленхол), який завжди мріяв стати письменником. Вона відкриває та починає читати. Три сюжетні лінії — сьогодні Сьюзен, вигаданий світ роману та минуле Сьюзен та Едварда — зливаються докупи.

Цікаво  Фільми Марвел 2023 - цікав добірка на вечір

Манчестер біля моря (Manchester by the Sea 2016)

Манчестер біля моря (Manchester by the Sea 2016)
  • IMDb: 7.8

Після жахливої трагедії Лі Чендлер (Кейсі Аффлек) намагається повністю закритися від людей: вдень він працює різноробом, а вночі напивається в барі й вплутується в бійки. Коли надходить повідомлення про смерть брата, він змушений повернутися до рідного міста Манчестер-у-моря, з якого він утік кілька років тому. Там Чендлер дізнається, що брат призначив його опікуном 16-річного племінника Патріка і це вимагатиме від героя повністю змінити життя.

Ема: Танець пристрасті (Ema 2019)

Ема: Танець пристрасті (Ema 2019)
  • IMDb: 6.8

Головна героїня Ема, яка присвятила себе танцям, виступає в експериментальній трупі, якою керує її чоловік-хореограф Гастон (Гаель Гарсія Берналь). Кілька років тому пара всиновила хлопчика Поло, але змушена була повернути його до притулку, не в змозі впоратися з його піроманією. Шлюб може ось-ось зруйнуватися, тому що Ема, попри все, відчайдушно намагається повернути Поло. Але його вже знову всиновили й тепер він живе у родині адвоката Ракель та її чоловіка Анібала. План Еми спокусити кожного з них окремо.

Дивіться також: кримінальні трилери, які тримають у напрузі

Прокрутка до верху