Автомобіль у середньому міняють кожні 3-5 років, але в основному через фізичний знос. Мобільний телефон за цей проміжок часу, зазвичай, втрачає хіба що в зовнішньому вигляді, за продуктивністю він ще може працювати. Але є таке поняття, як моральний знос. Мається на увазі сукупність чинників: нові моделі оснащені більшим об’ємом пам’яті, мають швидші процесори, кращі камери, ростуть у розмірах та у функціоналі.
Тому смартфони міняють досить часто, дехто — щороку. Звісно, якщо просто оцінити асортимент та характеристики сучасних телефонів у великих інтернет-магазинах (наприклад, тут: https://www.ctrs.com.ua/ru/smartfony/), то у вас можуть з’явитися особисті причини придбати собі новинку із потрібними характеристиками. Але що робити зі старим?
Зміст
Продати, подарувати, викинути
Дійсно, варіантів тут чимало. Недарма соцмережі буквально заповнені оголошеннями про продаж б/в смартфонів. Такі телефони, зазвичай, швидко знаходять нового господаря.
Можна, звісно, віддати гаджет рідним (дітям, батькам похилого віку, подарувати друзям). Якщо в цьому немає потреби, а морочитися із продажем не хочеться, можна просто викинути телефон, щоби не займав місця в шухляді.
У будь-якому випадку потрібно зробити резервну копію, зберігши в хмарному сховищі свої особисті дані (світлини, відео, дані в застосунках, акаунти тощо). Але про це всі знають. Як і про те, що після цього слід скинути налаштування смартфона до заводських. Щоби зробити це, не потрібно бути «просунутим» користувачем, оскільки це робиться натисканням однієї кнопки в налаштуваннях. Але, виявляється, цього замало.
Чому скидання до заводських налаштувань недостатньо?
Річ у тім, що під час виконання цієї операції все, що знаходиться в пам’яті пристрою, нікуди не зникає. Очищується тільки таблиця, де вказуються дані (фізичні адреси) про файли. Тобто самі файли під час використання спеціальних програм можна відновити, у всякому разі, теоретично.
Серед цих даних можуть бути паролі до онлайн-банкінгів, дані про ваші банківські картки, та і взагалі чимало конфіденційної інформації, розголос яких може завдати вам чималої шкоди.
Що ж робити?
Можна просто розтрощити телефон, якщо ви збираєтесь його викинути. У цьому випадку можливість його відновлення падає до нуля.
А якщо маєте наміри подарувати чи продати смартфон?
У цьому випадку спеціалісти рекомендують виконати один хитрий спосіб, який убезпечить вас від витоку даних.
Справа в тому, що після скидання до фабричних налаштувань потрібно заповнити пам’ять будь-якими даними, але в повному обсязі. Це можна зробити з допомогою комп’ютера та спеціальних програм (можна вбити в пошуковик фразу «завантажити пам’ять телефона» та отримати детальну інструкцію, як це зробити).
У цьому випадку на місце ваших даних будуть записані нові. На цьому можна й зупинитися, але краще знову виконати скидання телефону, щоби новий власник отримав «чистий» девайс.