Головна сторінка >> Що потрібно зробити зі старим смартфоном, якщо купуєте новий
Що потрібно зробити зі старим смартфоном, якщо купуєте новий

Що потрібно зробити зі старим смартфоном, якщо купуєте новий

Автомобіль у середньому міняють кожні 3-5 років, але в основному через фізичний знос. Мобільний телефон за цей проміжок часу, зазвичай, втрачає хіба що в зовнішньому вигляді, за продуктивністю він ще може працювати. Але є таке поняття, як моральний знос. Мається на увазі сукупність чинників: нові моделі оснащені більшим об’ємом пам’яті, мають швидші процесори, кращі камери, ростуть у розмірах та у функціоналі. 

Тому смартфони міняють досить часто, дехто — щороку. Звісно, якщо просто оцінити асортимент та характеристики сучасних телефонів у великих інтернет-магазинах (наприклад, тут: https://www.ctrs.com.ua/ru/smartfony/), то у вас можуть з’явитися особисті причини придбати собі новинку із потрібними характеристиками. Але що робити зі старим?

Зміст

Цікаво  Ідеї закусок для вечірок - дуже просто та смачно!

Продати, подарувати, викинути

Дійсно, варіантів тут чимало. Недарма соцмережі буквально заповнені оголошеннями про продаж б/в смартфонів. Такі телефони, зазвичай, швидко знаходять нового господаря.

Можна, звісно, віддати гаджет рідним (дітям, батькам похилого віку, подарувати друзям). Якщо в цьому немає потреби, а морочитися із продажем не хочеться, можна просто викинути телефон, щоби не займав місця в шухляді.

У будь-якому випадку потрібно зробити резервну копію, зберігши в хмарному сховищі свої особисті дані (світлини, відео, дані в застосунках, акаунти тощо). Але про це всі знають. Як і про те, що після цього слід скинути налаштування смартфона до заводських. Щоби зробити це, не потрібно бути «просунутим» користувачем, оскільки це робиться натисканням однієї кнопки в налаштуваннях. Але, виявляється, цього замало.

Цікаво  Історія походження та розвитку гриндерів

Чому скидання до заводських налаштувань недостатньо?

Річ у тім, що під час виконання цієї операції все, що знаходиться в пам’яті пристрою, нікуди не зникає. Очищується тільки таблиця, де вказуються дані (фізичні адреси) про файли. Тобто самі файли під час використання спеціальних програм можна відновити, у всякому разі, теоретично. 

Серед цих даних можуть бути паролі до онлайн-банкінгів, дані про ваші банківські картки, та і взагалі чимало конфіденційної інформації, розголос яких може завдати вам чималої шкоди. 

Що ж робити?

Можна просто розтрощити телефон, якщо ви збираєтесь його викинути. У цьому випадку можливість його відновлення падає до нуля.

А якщо маєте наміри подарувати чи продати смартфон?

Цікаво  Як монетизувати свої технічні навички за допомогою айфона

У цьому випадку спеціалісти рекомендують виконати один хитрий спосіб, який убезпечить вас від витоку даних.

Справа в тому, що після скидання до фабричних налаштувань потрібно заповнити пам’ять будь-якими даними, але в повному обсязі. Це можна зробити з допомогою комп’ютера та спеціальних програм (можна вбити в пошуковик фразу «завантажити пам’ять телефона» та отримати детальну інструкцію, як це зробити). 

У цьому випадку на місце ваших даних будуть записані нові. На цьому можна й зупинитися, але краще знову виконати скидання телефону, щоби новий власник отримав «чистий» девайс.

Прокрутка до верху