Головна сторінка >> Інноваційна система очистки води: забезпечте своєму дому чистоту та безпеку
Інноваційна система очистки води

Інноваційна система очистки води: забезпечте своєму дому чистоту та безпеку

При організації системи водопостачання приватного будинку зі свердловини або колодязя трапляються випадки, коли вода непридатна для використання в побутових цілях. Присутність у ній механічних, хімічних та біологічних включень потребує проведення попередньої комплексної водопідготовки.

Етапи очищення води

Етапи очищення води
 • Механічна очистка. На даному етапі з води видаляються дрібнодисперсні домішки та зважені частки органічного та мінерального походження. Механічна очистка проводиться за допомогою сітчастих фільтрів зі спеціально підібраним діаметром осередків або за допомогою фільтрів, виготовлених із напиленого поліпропілену або навитої нитки.
 • Видалення заліза. На цьому етапі вода очищається від домішок металу. Знезалізнення води зі свердловини проводиться шляхом окислення іонів Fe2+ до іонів Fe3+ з подальшим утворенням нерозчинного гідроксиду заліза (III) і конгломерацією нерозчинних, що утворилися, гідроксиду заліза в частинки більшого розміру, що дозволяє видаляти їх за допомогою фільтрів.
 • Пом’якшення води. На цьому етапі проводиться очищення із застосуванням технології іонного обміну, в процесі якої відбувається видалення іонів кальцію та магнію, присутніх у воді та зумовлюють її жорсткість, за рахунок виділення в розчин іонів натрію, які є абсолютно нешкідливими для здоров’я споживача. Очищення води зі свердловини від іонів кальцію та магнію, а також важких металів проводиться за допомогою іонообмінної смоли, яка при взаємодії з водою призводить до її пом’якшення.
Цікаво  Монтаж сонячних панелей - де і як встановити?

Наявність різних домішок негативно позначається на якості води:

 • Наявність механічних включень здатна вивести з ладу побутові прилади;
 • Висока концентрація заліза надає неприємного смаку і сприяє утворенню іржавих потік на сантехніці;
 • Зайва жорсткість призводить до появи накипу та перевитрати миючих засобів;
 • Мікроорганізми у воді можуть спричинити різні захворювання.

Для видалення всіх цих небажаних включень використовуються різноманітне обладнання та системи водоочищення. Для кожного району і навіть для кожної свердловини або колодязя (залежно від глибини) склад домішок відрізнятиметься. Тому для правильного підбору системи водоочищення та водопідготовки потрібний попередній лабораторний аналіз якості води. Вже з його основі слід формувати комплекс устаткування.

Мережа магазинів Венкон пропонує широкий вибір продукції для водопідготовки та водоочищення, задовольняючи потреби як приватних осіб, так і бізнес-клієнтів. Магазини працюють з провідними виробниками у цій сфері, щоб забезпечити клієнтам найкращі рішення для очищення води до використання. Від фільтрів для питної води вдома до складних систем для промислових потреб. В інтернет-магазині техніки ВЕНКОН є все необхідне для забезпечення чистої та безпечної води в будь-яких умовах. Фахівці магазину завжди готові надати професійну консультацію та допомогти з вибором оптимального обладнання для вашого випадку.

Цікаво  Як правильно вибрати металопластикові вікна?

Ступені очищення та водопідготовки

Ступені очищення та водопідготовки

Система водоочищення і водопідготовки складається з кількох етапів, кожному з яких відбувається видалення сторонніх домішок.

 • Механічна фільтрація. На первинному етапі проводиться грубе водоочищення від великих нерозчинних включень, що дозволяє захист автоматики наступних систем водопідготовки. З води видаляються пісок, суспензії та окалина. Як фільтри зазвичай застосовуються сітки зі штучного шовку, паперу, спіненого поліпропілену, здатні затримувати тверді частинки розміром від 100 мкм.
 • Знезалізнення. На цьому етапі водопідготовки видаляється розчинене у воді залізо. Процес очищення може здійснюватися як реагентним способом, так і аерацій. Вибір системи водопідготовки залежить від кількісного та якісного складу домішок, визначеного лабораторним аналізом. Принагідно така установка дозволяє позбутися марганцю та запаху сірководню.
 • Пом’якшення. Зниження жорсткості домагаються видаленням розчинених іонів магнію та кальцію шляхом їх заміщення іонами натрію. Для цього воду пропускають через систему фільтрів, що містять спеціалізовану іонообмінну смолу.
 • Сорбційне очищення. Вода пропускається через шар активованого вугілля. При цьому видаляється з неї запах хлору, органічних сполук і залишки частинок, не затриманих попередніми фільтруючими елементами. Цей блок системи водопідготовки може реалізовуватись у вигляді картриджа або колони.
 • Знезараження. Заключний етап проводиться за допомогою ультрафіолетового опромінення, що дозволяє знищити біологічні мікроорганізми.
Цікаво  Літній бетон: дізнайтеся більш детально про роботу з цим матеріалом

Для отримання питної води застосовують фільтри зворотного осмосу, перед якими зазвичай встановлюють пристрої тонкого механічного водоочищення. Якщо система водопідготовки не розрахована на повне усунення всіх домішок, існує альтернативне рішення – купівля компактної установки доочищення, яка встановлюється на кухні під миттям.

Прокрутити вгору