Головна сторінка >> Як вибрати умивальник для сучасної ванної кімнати?
Як вибрати умивальник

Як вибрати умивальник для сучасної ванної кімнати?

Як вибрати умивальник для сучасної ванної кімнати? Зона умивальника є найбільш часто використовуваним місцем у кожній ванній кімнаті. Це також зазвичай центральна частина будь-якої композиції. Він повинен бути ергономічним, функціональним і відповідати потребам усіх домочадців. Широкий модельний ряд дозволяє легко виконати ці умови, а також створити сучасний і візуально привабливий дизайн. Про що пам’ятати при виборі раковини?

Умивальник є найважливішим елементом сантехніки. Ми використовуємо його майже кожного разу, коли відвідуємо. Тому вже на етапі проєктування слід ретельно продумати планування зони умивальника, форму і розмір чаші, спосіб установки й тип змішувача, який найкраще підійде. Для початку варто відповісти на декілька питань:

Скільки у нас місця для раковини?

Якщо цього недостатньо, тоді подумайте про настінний або вмонтований умивальник, який дає вам додатковий простір для зберігання косметики та туалетних приналежностей у вбудованій шафі. Коли у вас буде більше місця, можливо, варто розглянути більшу стільницю або раковину під стільницею. Для великих ванних кімнат рекомендуються окремо стоячі умивальники, які дають дуже цікавий візуальний ефект.

Які потреби членів домогосподарства?

Одинарний чи подвійний умивальник? Якщо простір у ванній це дозволяє, і щодня нею користуються хоча б кілька людей, варто розглянути варіант встановлення подвійного умивальника. На одній шафі або стільниці ми можемо розмістити дві незалежні раковини або встановити одну подвійну раковину (наприклад, шириною 120 см). Практика показує, що це рішення стає все більш популярним, особливо коли нам потрібно розвантажити ранкові «пробки» до ванної кімнати сім’єю з кількох людей.

Скільки місця нам потрібно для косметики та туалетного приладдя?

Залежно від моделі умивальника та обраного способу монтажу (на стіну, на стільницю, під стільницю, з тумбою, окремо стояча) у нас будуть різні поверхні для підручних речей. Подумаймо, що нам потрібно мати під рукою (на фланці умивальника, на стільниці), а які речі можна заховати в шафу або ящик.

На якій висоті повинна бути встановлена ​​раковина?

Стандартно настінні умивальники підвішуються на висоті приблизно 75-85 см. Умивальники на стільницю встановлюють трохи інакше, взявши за орієнтир рівень стільниці. Однак це не правило, і висота, на якій ми будемо монтувати раковину, залежить від потреб домочадців. Для високих дорослих людей рекомендується встановлювати його на зручному рівні, зазвичай близько 90-95 см (іноді навіть 100 см). Для дітей дошкільного віку зазвичай додають підставки для ніг, щоб вони могли вільно користуватися умивальником самостійно. Але практика показує, що з навісними або напівнастільними умивальниками вони справляються краще, ніж з настільними.

Цікаво  Дизайн вітальні у квартирі - цікаві поради
Як вибрати умивальник
Як вибрати умивальник

Як вибрати умивальник – останні тренди

Людям, які люблять класичну техніку, відмінно підійдуть мийки з білої кераміки. Конструкції, відомі роками, все ще доступні на ринку, але виробники обладнання тепер також пропонують їх у сучасному та модному варіанті. Цікаві концепції, незвичайні лінії та форми, серії виробів, створені діячами моди та дизайну, дозволяють обладнати ванну кімнату універсальними та позачасовими моделями, але заснованими на сучасному дизайні.

З іншого боку, ми бачимо багато моделей, які відрізняються від класичної моделі умивальника. Кам’яні чаші, скляні розриви або художні виїмки, видовбані в бетонному блоці. Ці інноваційні рішення об’єднує основна ідея умивальника як резервуара для води, але сама форма набуває незвичайних форм.

Крім класичної кераміки, дизайнери пропонують металеві, скляні, мармурові, акрилові, кам’яні, конгломератні й навіть дерев’яні умивальники. Такий величезний вибір дозволяє легко знайти на ринку модель умивальника, яка ідеально підійде до будь-якого, навіть самого абстрактного й екстравагантного облаштування ванної кімнати.

Які бувають види раковин?

Наступним кроком буде вибір типу. При проєктуванні ванної кімнати важливо уточнити модель. Тому, що від неї залежить місце розташування елементів системи водопостачання і каналізації, висота і спосіб кріплення меблів для ванної кімнати і тип змішувача для умивальника.

  • Стінка – на цей час найпопулярніша модель умивальників. Прості моделі різних розмірів і форм, настінні, зі змішувачем, що виступає з чаші (тоді варто вибрати модель умивальника з отвором під змішувач) або з настінним змішувачем (тоді без отвору). Сифон і інсталяційні елементи можна заховати в тумбу, розміщену на землі, або в напівп’єдестал, прикріплений до стіни. Від цих типів накладок все частіше відмовляються на користь вбудованих шаф під умивальник.
  • Стільниця – вибирається все частіше, доступна в багатьох розмірах і формах. Їх можна встановити безпосередньо на стільницю або принаймні частково втопити у вирізаний отвір. Часто вони мають форму чаші або класичного прямокутного блоку. Більшість моделей на ринку виготовлені з кераміки, але ви також можете знайти скляні, кам’яні або металеві умивальники зі стільницею.
  • Підстильні – це моделі, які повністю встановлюються під стільницю. Візуально дуже цікаві, але вимагають правильного вибору висоти, стільницю будемо вішати на якомусь рівні.
  • Напівстільниця і врізна – обидва види мийок частково врізаються в стільницю. Над ним може бути видно лише спеціально розроблений фланець або невеликий край чаші.
  • Шафа, меблі – умивальники інтегровані з тумбою або ящиком внизу. Сифон і всі інсталяційні елементи заховані всередині меблів, що є цінним і зручним місцем для зберігання у ванній кімнаті. Рішення, особливо рекомендоване для туалетів і ванних кімнат з невеликою площею.
  • Окремо стоячі – рідкісні моделі, їм потрібно багато місця для складання. Цей варіант в основному призначений для просторих ванних кімнат, не тільки через необхідний простір, а й через спосіб монтажу (монтаж з підлоги). Зазвичай це виготовлені на замовлення моделі умивальників вищого цінового діапазону.
Цікаво  Інтер'єр мансардних кімнат

Як вибрати умивальник – на що звернути увагу?

У нещодавно обладнаних ванних кімнатах популярні останнім часом умивальники на стільницях є частим вибором. Їх концепція істотно відрізняється від класичних настінних моделей. Умивальники, розміщені на стільниці, також дають велике поле для розміщення. Досить вибрати скляний умивальник нестандартного кольору, щоб повністю змінити всю площу умивальника. І іноді достатньо невеликої конструкції у вигляді незвичайного змішувача для такого умивальника, щоб надати інтер’єру абсолютно новий характер.

Вибираючи накладний умивальник, варто звернути увагу на висоту і глибину чаші. Саме ці параметри визначають комфорт і зручність щоденного використання умивальника. Спробуємо підібрати під конкретну модель, відповідну загальній концепції стилю інтер’єру. Злив настільного умивальника визначає розмір отворів у стільниці, а тип і розмір установки внизу дозволяють планувати шафи або ящики під стільницею.

Установка настільного умивальника також дещо відрізняється від монтажу настінних моделей. Орієнтир – висота стільниці – в цьому випадку вона повинна бути трохи нижче, ніж у навісних умивальників. Спочатку встановіть стільницю, потім поставте раковину і постукайте по ній. Давайте ретельно сплануємо розташування всіх цих елементів – це гарантує, що використання зони умивальника буде зручним і комфортним.

Овальний умивальник на стільницю – з чим поєднати?

Для оформлення сучасних ванних кімнат зараз найчастіше вибирають овальні моделі настільних умивальників. Вони належати до класичних чаш, які століттями використовувалися для щоденного туалету. Зазвичай це прості моделі, виготовлені з білої кераміки, ідеально поєднуються зі сталевими або чорними змішувачами, розташованими біля стільниці або виступаючими зі стіни.

Цікаво  Дизайн вітальні з каміном

У сучасних ванних кімнатах білі або кам’яні умивальники добре поєднуються з дерев’яними стільницями – їх натуральна текстура і теплий колір надають інтер’єру затишку. У більш строгих і мінімалістичних інтер’єрах переважають конгломератні або мармурові чорні або сірі стільниці. Дизайни в обох комбінаціях створюють композиції, сповнені простоти та елегантності.

Для овальних умивальників, які розміщуються на стійці, варто підбирати інші елементи сантехніки подібного стилю – бажано незмінного дизайну, прості за формою, але з сучасним дизайном. Обов’язкові душові кабіни або засклені прості душові зони з профілями лофт. Якщо тільки розміри ванної кімнати це дозволяють, то варто встановити окремо стоячу ванну, яка за формою і стилем нагадує умивальник. У сучасних дизайнах ванних кімнат унітази зазвичай використовуються поруч з біде. При такому розташуванні багато хто зараз відмовляється від компактних унітазів на користь вбудованих бачків. Вбудовані рами дозволяють створити цілісні та елегантні туалетні зони в сучасних ванних кімнатах.

ремонт

Як вибрати умивальник для маленької ванної

На ринку є спеціальні моделі умивальників, призначені для дуже маленьких інтер’єрів. Зазвичай це настінні умивальники, з краном з одного боку чаші встановлений настінний змішувач. Однак навіть у невеликих ванних кімнатах (наприклад, багатоквартирних будинках) можна легко встановити настільний умивальник. Зазвичай його збірка також визначає підвішування шафи або ящика під стільницею, щоб приховати елементи інсталяції. Для інтер’єрів з невеликою площею, де цінний кожен фрагмент простору, це перевага. Крім інсталяції, вся раковина знаходиться над стільницею, залишаючи більше місця для зберігання туалетних приналежностей у шафі знизу.

Пам’ятайте, що зона умивальника – це місце в кожній ванній кімнаті, яке використовується найчастіше. Тому він має бути ключовим у проєкті. Давайте детально продумаємо, який тип і модель умивальника найкраще впишеться в дизайн інтер’єру. Чи буде ним комфортно користуватися всім домочадцям щодня? Яких вона повинна бути розмірів, на якій висоті вішати раковину? Варто відповісти на ці питання, щоб створити функціональну і комфортну зону умивальника.

Дивіться також: Раковини для ванної – види, огляд моделей

Прокрутка до верху