Як вибрати сушарку для овочів і фруктів – чим відрізняється сушарка від модного приладу – дегідратора? Жартома скажемо, що якщо ви хочете отримати сушені яблука для компоту, то вам потрібна сушарка, якщо низькокалорійні яблучні чипси – дегідратор. А ось як вибрати сушарку і навіщо вона взагалі потрібна (може краще сушити в духовці або на повітрі) розповімо, також дивіться більше інформації за посиланням https://comfy.ua/
Дегідратор або сушарка?
В принципі, це те саме, але сушарками частіше називають прилади у формі циліндра, які відкриваються й розбираються шляхом знімання ярусів-піддонів, а дегідраторами — сушарки у вигляді куба з дверцятами та висувними піддонами. Дегідратори, як правило, мають більшу загальну площу робочих поверхонь, ніж сушарки. Крім того, саме кубічні дегідратори складніше влаштовані: часто джерелом тепла там є інфрачервоне випромінювання, є автоматичні режими для різних типів продуктів (трави, ягоди, м’ясо), а в найбільш просунутих — датчики вологості, які автоматично визначають її рівень у продуктах та підбирають температуру та час сушіння. Як правило, діапазон температур у сушарках – 35–70 градусів.
Де повинен бути вентилятор: зверху, знизу або на задній стінці?
Вентилятор, який забезпечує конвекцію, в кубічних дигідратах з дверцятами знаходиться на задній стінці (як у духовках), тому він ніяк не страждає від соку продуктів, а повітря розподіляється дуже рівномірно. Якщо дверцята прозорі, можна спостерігати за процесом. Кубічні дегідратори зручніше, ніж циліндричні, краще вписуються в кухонний простір, заощаджуючи місце.
У сушарках-циліндрах зі знімними ярусами вентилятор розташовується або зверху (рідко, і такі прилади коштують дорожче за інших рівних характеристик), або знизу. В останньому випадку на вентилятор потраплятимуть волога та шматочки продуктів, що може погано вплинути на роботу приладу, але саме сушіння йде більш рівномірно, ніж у моделях з верхнім розташуванням.
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів – інфрачервоне або тенове нагрівання?
Головний аргумент прихильників інфрачервоного випромінювання як способу сушіння – це імітація сонячних променів, а значить, воно більше підходить для в’ялення. Далі йде маркетинг: нібито ІЧ-випромінювання корисне. Ось неповний список «аргументів»:
- Пригнічення патогенної мікрофлори (у продуктах чи організмі людини, яка ці продукти їсть, — не уточнюється)
- запобігання порушенню структури продукту «на клітинному та молекулярному рівні» та їх «благотне перетворення»
- зменшення дії отрутохімікатів та нітратів (нітрати – це водорозчинні речовини, щоб їх видалити, треба вимочувати продукти або просто потримати у воді)
- швидке виведення з організму шлаків, холестерину, токсинів (шлаки – це взагалі термін із псевдомедицини, слово-маркер).
Залишили б ці сумнівні твердження на совісті тих, хто їх придумав, і висунули ось який аргумент на користь ІЧ-нагріву, суто технічний: інфрачервоні випромінювачі впливають на продукти, прогріваючи саме їх, а не повітря в приладі, що скорочує витрати електрики і час сушіння. Щоправда, коштують ІЧ-дегідратори дорожче, тому про економію грошей не йдеться.
Чи може духовка замінити сушарку?
Може, якщо це багатофункціональна електрична духовка з конвекцією та низькотемпературними режимами. У цьому випадку все просто: розкладаєте продукти на деках або решітках (якщо сушите щось цілком або великими шматками, наприклад, перці або їх половинки), вибираєте режим 40-60 градусів і ставите таймер на дві-три години, потім дивіться: достатньо чи все готово.
Мінуси використання духовки такі: вона буде зайнята кілька годин, в ній не можна в цей час готувати, а крім того, у духовці висока витрата енергії – сушарка споживає менше. А ще в сушаркахпродукти розміщуються на перфорованих піддонах, тому можна сушити навіть дрібно нарізані продукти або ягоди. У духовці їх потрібно буде класти на листи, і це означає, що вони не зможуть сушитися рівномірно.
Може, краще сушити на сонечку?
Відмінний спосіб, якщо є сонечко та дача. Але навіть за наявності того й іншого природний спосіб сушіння має недоліки. По-перше, у сушарках можна сушити на кількох ярусах і економити місце, а для сушіння на столах цих столів або взагалі поверхонь має бути багато. По-друге, доведеться якось охороняти продукти від комах.
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів – що можна готувати у сушарках?
Зрозуміло, що сушарка підходить для нарізаних овочів, фруктів, ярік, трави, гриби. Але мало хто знає, що в сушарці для овочів та фруктів можна в’ялити рибу та м’ясо. Головне — повністю дотримуватись інструкції та вибирати якісні продукти. А ще в сушарках чудово виходить домашня пастила (їй якраз потрібна температура 55-60 градусів), фруктові роли з соків, зернові хлібці – наприклад, з лляного насіння. Для соковитих продуктів (пастилу, фруктові роли) краще відразу купити силіконові килимки. Також сушарки, якщо видалити частину ярусів або піддонів, можна робити домашні сири, йогурт, вистоювати тісто.