Головна сторінка >> Як вибрати сушарку для овочів і фруктів
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів

Як вибрати сушарку для овочів і фруктів

Як вибрати сушарку для овочів і фруктів – чим відрізняється сушарка від модного приладу – дегідратора? Жартома скажемо, що якщо ви хочете отримати сушені яблука для компоту, то вам потрібна сушарка, якщо низькокалорійні яблучні чипси – дегідратор. А ось як вибрати сушарку і навіщо вона взагалі потрібна (може краще сушити в духовці або на повітрі) розповімо, також дивіться більше інформації за посиланням https://comfy.ua/ua/dryer-for-fruit/brand__ardesto/

Як вибрати сушарку для овочів і фруктів
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів

Дегідратор або сушарка?

В принципі, це те саме, але сушарками частіше називають прилади у формі циліндра, які відкриваються й розбираються шляхом знімання ярусів-піддонів, а дегідраторами — сушарки у вигляді куба з дверцятами та висувними піддонами. Дегідратори, як правило, мають більшу загальну площу робочих поверхонь, ніж сушарки. Крім того, саме кубічні дегідратори складніше влаштовані: часто джерелом тепла там є інфрачервоне випромінювання, є автоматичні режими для різних типів продуктів (трави, ягоди, м’ясо), а в найбільш просунутих — датчики вологості, які автоматично визначають її рівень у продуктах та підбирають температуру та час сушіння. Як правило, діапазон температур у сушарках – 35–70 градусів.

Дегідратор зі знімними дверцятами

Де повинен бути вентилятор: зверху, знизу або на задній стінці?

Вентилятор, який забезпечує конвекцію, в кубічних дигідратах з дверцятами знаходиться на задній стінці (як у духовках), тому він ніяк не страждає від соку продуктів, а повітря розподіляється дуже рівномірно. Якщо дверцята прозорі, можна спостерігати за процесом. Кубічні дегідратори зручніше, ніж циліндричні, краще вписуються в кухонний простір, заощаджуючи місце.

Як вибрати сушарку для овочів і фруктів
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів

У сушарках-циліндрах зі знімними ярусами вентилятор розташовується або зверху (рідко, і такі прилади коштують дорожче за інших рівних характеристик), або знизу. В останньому випадку на вентилятор потраплятимуть волога та шматочки продуктів, що може погано вплинути на роботу приладу, але саме сушіння йде більш рівномірно, ніж у моделях з верхнім розташуванням.

рецепти

Як вибрати сушарку для овочів і фруктів – інфрачервоне або тенове нагрівання?

Головний аргумент прихильників інфрачервоного випромінювання як способу сушіння – це імітація сонячних променів, а значить, воно більше підходить для в’ялення. Далі йде маркетинг: нібито ІЧ-випромінювання корисне. Ось неповний список «аргументів»:

  • Пригнічення патогенної мікрофлори (у продуктах чи організмі людини, яка ці продукти їсть, — не уточнюється)
  • запобігання порушенню структури продукту «на клітинному та молекулярному рівні» та їх «благотне перетворення»
  • зменшення дії отрутохімікатів та нітратів (нітрати – це водорозчинні речовини, щоб їх видалити, треба вимочувати продукти або просто потримати у воді)
  • швидке виведення з організму шлаків, холестерину, токсинів (шлаки – це взагалі термін із псевдомедицини, слово-маркер).
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів

Залишили б ці сумнівні твердження на совісті тих, хто їх придумав, і висунули ось який аргумент на користь ІЧ-нагріву, суто технічний: інфрачервоні випромінювачі впливають на продукти, прогріваючи саме їх, а не повітря в приладі, що скорочує витрати електрики і час сушіння. Щоправда, коштують ІЧ-дегідратори дорожче, тому про економію грошей не йдеться.

Чи може духовка замінити сушарку?

Може, якщо це багатофункціональна електрична духовка з конвекцією та низькотемпературними режимами. У цьому випадку все просто: розкладаєте продукти на деках або решітках (якщо сушите щось цілком або великими шматками, наприклад, перці або їх половинки), вибираєте режим 40-60 градусів і ставите таймер на дві-три години, потім дивіться: достатньо чи все готово.

Мінуси використання духовки такі: вона буде зайнята кілька годин, в ній не можна в цей час готувати, а крім того, у духовці висока витрата енергії – сушарка споживає менше. А ще в сушаркахпродукти розміщуються на перфорованих піддонах, тому можна сушити навіть дрібно нарізані продукти або ягоди. У духовці їх потрібно буде класти на листи, і це означає, що вони не зможуть сушитися рівномірно.

рецепти

Може, краще сушити на сонечку?

Відмінний спосіб, якщо є сонечко та дача. Але навіть за наявності того й іншого природний спосіб сушіння має недоліки. По-перше, у сушарках можна сушити на кількох ярусах і економити місце, а для сушіння на столах цих столів або взагалі поверхонь має бути багато. По-друге, доведеться якось охороняти продукти від комах.

Як вибрати сушарку для овочів і фруктів
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів

Як вибрати сушарку для овочів і фруктів – що можна готувати у сушарках?

Зрозуміло, що сушарка підходить для нарізаних овочів, фруктів, ярік, трави, гриби. Але мало хто знає, що в сушарці для овочів та фруктів можна в’ялити рибу та м’ясо. Головне — повністю дотримуватись інструкції та вибирати якісні продукти. А ще в сушарках чудово виходить домашня пастила (їй якраз потрібна температура 55-60 градусів), фруктові роли з соків, зернові хлібці – наприклад, з лляного насіння. Для соковитих продуктів (пастилу, фруктові роли) краще відразу купити силіконові килимки. Також сушарки, якщо видалити частину ярусів або піддонів, можна робити домашні сири, йогурт, вистоювати тісто.

рецепти
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів
рецепти
Scroll to Top