Головна сторінка >> Як правильно вибрати ноутбук?
Як правильно вибрати ноутбук?

Як правильно вибрати ноутбук?

Як правильно вибрати ноутбук? Придбати ноутбук можна двома способами: або ви обираєте першу модель, яка відповідає вашому бюджету, або ви уважно перевіряєте, що є на ринку і вибираєте обладнання відповідно до ваших поточних потреб. Очевидно, що кращим рішенням є варіант номер два, з яким ми можемо вам допомогти.

Як? Вказавши всі елементи, параметри та технології, на які варто звернути увагу у випадку ноутбуків, які пропонуються в магазинах. Завдяки наведеній нижче інформації вам буде простіше зробити вибір, виходячи з запланованого використання та власних фінансових можливостей.

Як правильно вибрати ноутбук?

Перш за все, варто підкреслити одне – пристроїв такого типу в магазинах предостатньо. Практично кожна модель ноутбука продається як мінімум в декількох комплектаціях, що відрізняються, в тому числі встановленими компонентами. Це означає, що ринкова пропозиція складається з кількох тисяч товарів.

У всьому цьому дуже легко заблукати, тому, шукаючи відповідь на питання, який купити ноутбук y.ua/articles/114, варто почати з визначення, для чого саме він буде використовуватися. У магазинах ви знайдете, серед іншого:

  • Легкі ноутбуки для роботи в Інтернеті та використання офісного пакета,
  • потужні ігрові ноутбуки,
  • пристрої для професіоналів,
  • портативні робочі станції,
  • мультимедійні ноутбуки, відмінно підходять для перегляду фільмів,
  • бізнес-моделі,
  • універсальні комп’ютери.

У кожній групі ви знайдете обладнання, відповідним чином адаптоване з точки зору методу виробництва, технічних параметрів і всіх аксесуарів. Звичайно, конфігурації, що продаються, сильно відрізняються один від одного, але визначення програми істотно скоротить процес вибору.

Які бувають типи ноутбуків?

Як правильно вибрати ноутбук?
Як правильно вибрати ноутбук?

Перш ніж говорити про окремі елементи та компоненти, варто вказати на основний поділ ноутбуків, що продаються в магазинах. Але це стосується не їх призначення, а конструкції.

Стандартний портативний комп’ютер відрізняється екраном певної діагоналі, клавіатурою, тачпадом і можливими аксесуарами, наприклад, сканером відбитків пальців. Залежно від комплектації він може бути великим, маленьким, легким або важким.

Крім них, продаються також гібридні ноутбуки, тобто пристрої 2 в 1. Чим вони виділяються? Головним чином тому, що вони також можуть працювати в режимі планшета. Це можливо завдяки сенсорному екрану, який можна повертати на 360 градусів. Ніщо не заважає розмістити клавіатуру під задньою кришкою. Тоді ноутбук перетворюється на великий планшет.

Ультрабуки також складають окрему категорію. Це сучасні пристрої, які повинні відповідати декільком критеріям. Вони пов’язані, зокрема, з низькою вагою, компактними розмірами та швидким накопичувачем SSD. Даний тип техніки є універсальним – з ним можна успішно працювати як за робочим столом, так і в дорозі.

Цікаво  Кращий варіант стабілізатора напруги для котла: що треба знати

Процесор в ноутбуці – як правильно вибрати?

Коли ви підберете для себе оптимальну групу пристроїв і знаєте, для чого буде використовуватися новий ноутбук, можна переходити до обговорення окремих компонентів і рішень. По-перше, процесор, який є справжнім серцем кожного комп’ютера. Від цього багато в чому залежить його потужність, а отже і спосіб використання. На що слід звернути увагу при аналізі окремих процесорних систем?

Перш за все, на їхнє покоління. Чим новіший процесор, тим потенційно вища продуктивність, а також краща енергоефективність. Варто зазначити, що нинішні компоненти готуються в більш просунутому технологічному процесі, який приносить кращі рішення. Зараз ви можете вибрати між процесорами Intel і AMD. Як виглядає пропозиція цих двох компаній?

У першому випадку найбільшу популярність мають ноутбуки з системами Intel Core. Останнє, дванадцяте покоління (тринадцяте вже доступне в настільних комп’ютерах), створюється за 10-нанометровим технологічним процесом і включає пристрої i3, i5, i7 і i9. Варто враховувати літери після назви моделі. Ноутбуки оснащені низьковольтними системами (наприклад, i5-1235U), з розблокованим множником, що дозволяє здійснювати розгін (наприклад, i9-12900HK), або без вбудованого графічного блоку (наприклад, i7-1280P).

Крім усього цього, існують менш ефективні системи Intel Celeron і Intel Pentium, які адаптовані до базових операцій, а також професійні моделі Intel Xeon.

Як виглядає пропозиція бренду AMD? Ноутбуки найчастіше оснащуються процесорами серії AMD Ryzen – 3, 5 і 7. Тут також є сильний поділ на енергозберігаючі моделі (наприклад, Ryzen 7 5700U), з більш високою тактовою частотою (наприклад, Ryzen 9 5900HX) і професійні моделі (наприклад, Ryzen 7 PRO 6850H). У найдешевших машинах ви знайдете системи AMD Athlon.

Загальне правило полягає в тому, що чим вище нумерація, тим (теоретично) вища продуктивність. Однак все залежить від конкретних технічних параметрів, на які варто звернути увагу. Незалежно від того, чи купуєте ви процесор Intel Core, чи AMD Ryzen, перевірте перед покупкою:

  • Кількість фізичних ядер,
  • кількість логічних потоків,
  • тактова частота,
  • кеш,
  • споживана потужність (TDP).

Для перегляду веб-сторінок і користування ними буде достатньо чотириядерних і чотирьох потокових процесорів, бажано з TDP 15 Вт. Однак, якщо ви шукаєте систему для ігрового ноутбука, вимоги вищі (особливо, якщо ви хочете грати в останні ігри). Крім того, висока тактова частота і максимально великий кеш.

Чи є інтегрована відеокарта в ноутбук хорошим вибором?

Іншим ключовим компонентом кожного ноутбука є відеокарта. Тут поділ вказує на дві групи пристроїв – інтегровані та виділені. Як неважко здогадатися, вибір залежить від планованого використання обладнання.

  • Що таке вбудована графічна карта (GPU)? Це блок, вбудований в процесор. Він споживає мало енергії, але використовує пам’ять, спільну з ЦП. Це, звичайно, призводить до зниження ефективності. Вбудований GPU в основному зустрічається в дешевих ноутбуках, а також в низьковольтних і ультрамобільних моделях. Його буде цілком достатньо для стандартних дій, таких як перегляд веб-сайтів, перегляд фільмів, робота з офісним пакетом або запуск простих ігор.
  • Однак, якщо ви шукаєте щось більш потужне, орієнтуйтеся на ноутбук із виділеною відеокартою. Він містить власну пам’ять, що значно краще справляється з більш вимогливими інструментами – графікою, редагуванням фотографій та ігровими програмами. Звичайно, багато що залежить від того, яку модель ви виберете. На цей час найпоширенішими є карти Nvidia й AMD. У першому випадку варто згадати моделі GeForce для ігор і Quadro для професійного використання. AMD, своєю чергою, готує блоки Radeon. Як і у випадку з процесорами, зверніть увагу на технічні параметри – пам’ять карти й тактову частоту.
Цікаво  Як вибрати портативну електростанцію

Пластиковий або металевий корпус?

До основних технічних параметрів ми повернемося пізніше. Однак спочатку слід підкреслити, що продуктивність ноутбука – це ще не все. Без міцного корпусу навіть найпотужніша техніка не принесе користі – особливо якщо використовувати її не тільки за столом.

Варто брати до уваги матеріали, які використовуються для підготовки конструкції. У разі низького цінового діапазону корпуси найчастіше виготовляють із пластику. Звичайно, вони відрізняються за товщиною і якістю, тому перед покупкою варто ознайомитися з відгуками інших покупців, а також оглядами професійного обладнання. Шукайте інформацію про можливу деформацію конструкції та її механічну міцність.

Ноутбуки вищого класу мають алюмінієві та металеві корпуси. Варто подумати про них, коли ви збираєтеся використовувати їх у різних умовах. Деякі виробники готують додатково посилене обладнання – те, що проходить ряд випробувань на міцність.

Яка діагональ екрана підійде?

фото
Як правильно вибрати ноутбук?

Ефективні процесори, потужна відеокарта, стійкий до пошкоджень корпус – все це має поєднуватися з правильно відрегульованою діагоналлю екрана. Оптимальний вибір знову ж таки залежить від того, де і як буде використовуватися ноутбук.

  • Якщо ви хочете придбати техніку, яка працюватиме не лише за робочим столом, але й у дорозі, на лавці, чи в ресторані, вибирайте менші моделі. Мова йде в першу чергу про 14-, 13-, 12- і 11-дюймових ноутбуках, які дуже легкі й зручні. Крім того, деякі з них оснащені сенсорними дисплеями.
  • При стаціонарній роботі чим більше діагональ екрана, тим більше робочий простір і відповідно, комфортніше працювати. 15,6-дюймові ноутбуки є найпоширенішими, але ви також можете знайти 16- та 17-дюймові версії.
Цікаво  Кухонні витяжки - незамінні для свіжості та комфорту на кухні

Також важливий тип встановленої матриці. Моделі TN підходять для стандартної офісної роботи, моделі IPS і VA для графіки, а найвимогливіших користувачів можуть задовольнити OLED-екрани. Крім того, є ключові технічні параметри. Належну деталізацію зображення забезпечують дисплеї з роздільною здатністю Full HD і 4K UHD, а також висока контрастність і чудова передача кольорів.

Однак якщо вас цікавить ігровий ноутбук, шукайте моделі з високою частотою оновлення, що забезпечує плавність рухів.

На що ще варто звернути увагу?

Це все, що варто перевірити перед покупкою ноутбука? Звичайно, ні! Техніка, представлена ​​в магазинах, багато в чому різноманітна, тому підійти до цієї теми варто комплексно.

  • Незалежно від того, чи шукаєте ви ігровий, професійний або мультимедійний ноутбук, перевірте, чи постачається він із попередньо встановленою операційною системою. Якщо так, то вам не потрібно купувати програмне забезпечення окремо. Важливо, що ключ доступу призначений для материнської плати, тому ви можете використовувати систему навіть після видалення або заміни жорсткого диска.
  • Поки ми на цьому, слід зазначити, що ноутбуки постачаються як з SSD, так і з HDD. Перші, напівпровідникові, набагато швидші, що означає, серед іншого, менший час завантаження програмного забезпечення. Найкращу продуктивність забезпечує M.2 SSD з інтерфейсом PCI-E. Що стосується моделей HDD, то вони відрізняються меншою ціною і часто великою місткістю, до декількох терабайтів (ТБ).
  • Якщо ви думаєте, який ноутбук купити, не забудьте про оперативну пам’ять. Її кількість, а також тип і частота тактування дуже важливі. Сучасні комп’ютери в основному оснащені пам’яттю DDR4. Для стандартної роботи достатньо 8 ГБ оперативної пам’яті, а в ігрових ноутбуках має бути не менше 16 ГБ.
  • Ще одним важливим питанням є набір портів і роз’ємів, які можна використовувати для підключення до комп’ютера зовнішніх пристроїв (моніторів, мишок, клавіатур, колонок тощо). Чим більше різних входів, тим краще, тому варто подумати про покупку моделі, яка має, серед іншого, роз’єм HDMI, швидкісні порти USB або пристрій для читання карт пам’яті.
  • Відповідь на питання, який ноутбук вибрати, часто стосується і використовуваних додаткових комплектуючих. Найкорисніші включають клавіатуру з підсвічуванням, сканер відбитків пальців і замки безпеки.

Як бачите, питань, які потребують перевірки, досить багато. Тож якщо ви не хочете робити швидкі та ефективні покупки, зверніть увагу на рейтинг ноутбуків. У ньому представлені товари, які мають найбільшу популярність серед покупців. Це дозволить вам легко визначити тенденції покупок у цій категорії, а також звузити остаточний список пристроїв, з яких ви виберете щось для себе.

Прокрутка до верху