Головна сторінка >> Лінійний злив – розміри, збірка, очищення
Лінійний злив

Лінійний злив – розміри, збірка, очищення

Лінійний злив, вирівнюючи поверхню підлоги з ґратами, дає можливість отримати рівну однорідну підлогу. В такому випадку відсутні пороги й сходинки, що робить ванну не тільки естетичною, але і безпечною.

Що таке лінійний дренаж?

Лінійний дренаж – безпечний і комфортний спосіб відведення води самопливом. До його елементів відносяться: вбудований в підлогу жолоб (жолоб, канал), який на рівні підлоги закривається маскувальною плитою (решіткою, планкою). Вода з душу стікає в жолоб, а потім в каналізацію. Видно тільки маску. Для монтажу системи лінійного водовідведення необхідна достатня висота під підлогою, під яку повинні поміститися дренажна рама і сифон. Тому найкраще планувати їх ще на етапі будівництва будинку. Необхідна висота поверху може бути врахована в плані будівництва та адаптована до потреб складання всієї конструкції. У старих будівлях підлога може бути занадто низькою для установки сифона.

Лінійний злив
Лінійний злив

Підбір лінійного водостоку

Більшість виробників лінійних водостоків пропонують вироби в декількох варіантах довжини. Зазвичай достатньо навіть найкоротших, але критерій, який слід брати до уваги – це естетичність, тому, якщо ширина кабіни, наприклад, 90 см, рекомендується вибрати коротший злив, в такому випадку 80 см. Також необхідно визначитися з тим, чи ви виберете лінійний злив з фланцем або без нього. Фланці – це особливий вид ущільнювачів, які запобігають витіканню води за межі дренажу. На практиці рекомендується вибирати водостоки з фланцем, хоча у випадку з виробами вищого класу моделі без фланця також забезпечать функціональність. Важливе значення має висота лінійного відливу. Найнижчий має висоту близько 67 мм – нижня точка зливу буде на 5 мм менше, і це може визначити вибір. Пропускна здатність сифона визначає ефективність відведення води. Продуктивність приблизно 30 літрів на хвилину забезпечує ефективний дренаж води. Розетки також можуть бути різної форми: прямі, Г-подібні та дугоподібні. Прямий злив можна використовувати під час кожного душу. Г-подібний злив добре підійде в кутовий душ, а арковий – з округленої кабіною.

Цікаво  Дизайнерський інтер'єр в традиційному стилі
ремонт

Яку форму може мати решітка?

Решітки, що закривають піддон, доступні в різних візерунках і кольорах. Також виробники пропонують моделі з різних матеріалів: кераміки, скла, металу, пластику або навіть екзотичної деревини. Але найчастіше використовуються решітки з нержавіючої сталі – матові або глянцеві, повні (вода стікає через щілину навколо маскуючої кришки) або перфоровані. Для ванної кімнати в стилі мінімалізм підійдуть молдинги, які наклеєні на спеціально вирізану плитку. Завдяки їм стік стає непомітним. Але найбільше ефекту викликають маски зі світлодіодним підсвічуванням, яке включається при контакті з водою.

Лінійний злив
Лінійний злив

Як встановити лінійний злив?

Починаємо збірку з монтажу каналізаційного підходу. Спосіб його монтажу залежить від типу підлоги (підлога на ґрунті, на ребристому перекритті, на монолітному перекритті). Незалежно від типу стелі, в якій планується встановити лінійний злив, необхідно пам’ятати про дотримання належного ухилу відвідних труб (близько 2,5%). Не забудьте встановити решітку на 1-2 мм нижче рівня плитки. Регульовані ніжки риштувань лінійного відливу дозволяють точно і зручно встановити кут нахилу. Після установки відрегульованих ніжок можна розпочинати підключення сифона і каналізації і проводити перевірку на герметичність. Потім вирівняйте підлогу шаром бетону і закріпіть розетку виходу сифона герметичною стрічкою. На стінах і підлозі слід укласти гідроізоляцію, кути закріпити герметизуючими стрічками.

Цікаво  Ванна кімната у вигляді вітальні
ремонт

Як зробити ухил до лінійного водостоку?

Ухил, в залежності від розташування душового каналу, буває в одну або в обидві сторони і повинен складати 2,5% у бік зливу. При плануванні продумайте можливу душову кабіну. Ухил формується з приблизно п’ятисантиметрового шару стяжки, укладеного в опалубку. Також необхідно дотримуватися рекомендацій окремих виробників. У магазинах ми зазвичай зустрічаємо лінійні водостоки з риштуваннями, які можна встановити на регульовані ніжки (вони корисні для встановлення потрібного кута нахилу). Ці риштування повинні розташовуватися вище місця з’єднання з каналізаційним стояком.

Лінійний злив
Лінійний злив

Як очистити лінійний злив?

Лінійний злив набагато легше підтримувати в чистоті, ніж душовий піддон з традиційною душовою кабіною. На відміну від душового піддона з кабіною, тут немає закутків і щілин, де б накопичувалася бруд і волога. Сама система лінійного водовідведення також легко миється. Досить зняти зливну решітку й очистити розташовані нижче елементи – сифон і жолоб. Так званий сухий сифон також можна зняти й почистити.

Цікаво  Кварц замість каменю - відкрийте хіт сезонів

Дивіться також: Розкішна ванна кімната для вашого будинку

Прокрутка до верху